x-kom hosting

Zasilacz LOGIC 500W. Przesadzone opinie

demoXTC
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam zasilacz LOGIC 500W (czarna lista).
Cały komputer(zestaw) mam jeszcze na gwarancji przez ponad dwa lata, więc nie będę go wymieniał do końca gwarancji. Jak coś nabroi w PC to będą wymieniać podzespoły (albo nowy) .
Aczkolwiek gram w gry na wysokich ustawieniach, i grzeje się jak każdy inny zasilacz ale nie ma z nim żadnych problemów żeby resetowało wywalało do windowsa itp. itd.. Uważam że to trochę przesadzone te opinie o LOGICu.

Ostatni zasilacz też miałem z czarnej listy TRACER i chulał bez problemu ponad 7 lat .

Dodam że komuterów nigdy nie podkręcałem.
Może po prostu nie nadają się do kręcenia. W normalnym użytkowaniu spisują się całkiem dobrze.

Gość
komentarz
komentarz

akurat trafił ci sie lepszy egzemplarz jednakże pare razy w tygodniu powstają wątki w ktorych ludzie potrzebują pomocy bo owe zasilacze narobiły niezłej kaszany

już za 100zł można kupić markowy zasilacz chieftec chociażby

Gość
komentarz
komentarz

Ja mam 3 komputery z zasialczem Logic 500W
Mój obecny Pentium(R) E5300 2.6GHz z oc do 3.51GHz, Radeon 6850 (940mhz core) i chodzi :)
Drugi komp E5300 (stock) bez gpu
Trzeci ma I5 750 z radeonem 5850
________________________
Wszystkie chodzą ponad 3 lata, każdy był nawet na chwile podkręcany, a o swoim nie mówie który już półtora roku na 3.51 chodzi. Ani razu zasilacz nie zaslabl.

Po prostu jakiś niedorozwój wpisal go na te czarną listę. Opinie są przesadzone, a ten ktoś co go wpisał na listę ma "mozg ze słabych komponentów", bo zasilacz porządny i bardzo dobry!

Doman
komentarz
komentarz

Dużo osób źle interpretuje czarną listę ;)

Nie chodzi o to, że ten zasilacz ma Ci koniecznie spalić komputer przy 1 uruchomieniu, może Ci chodzić dobrze przez 10 lat. Ale jeśli będziesz miał jakieś przeciążenie na linii, gdzieś zrobi się zwarcie, za mocno go obciążysz, to po prostu nie pada tylko jedno zabezpieczenie umieszczone w zasilaczu, tylko pali wszystko co było podpięte pod tą linie. Często "500W" oznacza minimalne 400. Poszperaj sobie w necie jak są budowane owe zasilacze :) Znajdź zdjęcie rozebranego Logica, lub sam rozbierz swojego i porównaj z jakimś markowym. Wystarczy porównać kable :) Dlatego sądzę, że jednak opłaca się dorzucić kilka złotych i mieć te zabezpieczenia, bynajmniej podstawowe.

Gość
komentarz
komentarz

czarna lista nie zabrania używania takowych zasilaczy a jedynie zwraca uwage aby sie dobrze zastanowic zanim wsadzi sie je do mocniejszych składaków, co do konkretnie logic nie wiem jak sie sprawują, ale większość zasilaczy z czarnej listy jest tam słuznie np. megabajt , take me, feel

Gość
komentarz
komentarz

Od tego ma się upsy... Ja przed komputerem mam dwa upsy.

1) Kontakt-> Listwa z UPS'em
2) Listwa z UPS'em -> UPS
po UPS jest komputer :)

Gdyby te 500Mhz oznaczało 400... nie miał bym oc procka i gpu na 3.51GHz / 940MHz Core ;]

Gość
komentarz
komentarz

ale prosta rzecz - po co ryzykować i kupować zasilacz no name za 50zł jak można kupić markowy za 100zł ?
ja takze mam ups w listwie i mimo to skrzynke podgrzało solidnie wtrakcie burzy

Gość
komentarz
komentarz

to chyba mieszkasz w drewnianym domku bez piorunochronów etc. na środku pola ;d

Gość
komentarz
komentarz

to chyba sie skonczyly argumenty...
mieszkam w bloku tak apropo

Gość
komentarz
komentarz

A piorunochrony masz? To nic ci nie spali, po za tym masz ups :)
I tyle w tym temacie, i tyle argumentów ;p

Gość
komentarz
komentarz

mam piorunochrony ale mimo to spaliło mi jedną listwe w domu no i w kompie bios sie popaprał

Gość
komentarz
komentarz

to już wina budżetowego kompa a raczej owej listwy bez zabezpieczeń, zgaduje że upsa małego nawet nie miała ;d

Gość
komentarz
komentarz

zapewne miała 150 złotych kosztowała - kupiłem pod kątem telewizora, nie zostal naruszony ale listwa sie spaliła

demoXTC
komentarz
komentarz (edytowane)

U mnie ten LOGIC 500W śmiga przy
i5 2,8GHz, 4GB RAM , GTX 550 Ti , Seagate 1TB

rafalluz
komentarz
komentarz

Phi. Ten zestaw może z 200W pobierze pod obciążeniem. Wielki mi wyczyn :E

KLICHO
komentarz
komentarz

Tu chodzi że te zasilacze przy 100% obciążenia komputera zaczynają tracić napięcia lub też dawać za wysokie co może uszkodzić kompa
Jeśli komp nie chodzi przy 100% to jeszcze to jest granica bezpieczna
Kapucynek daj te kompy na całą noc 100% w OCCT i zobaczymy ile z nich przetrwają tą noc
Daje że 1/3

Doman
komentarz
komentarz

Chłopaki.. Ale o czym tu gadać, jeśli niema z kim. Kolega wyżej nie widzi różnicy między Watami, a Megahercami (Tak po Polsku, coby nie pomieszać autorowi)

[quote name='kapucynek' timestamp='1341765703' post='1534502']

Gdyby te 500Mhz oznaczało 400... nie miał bym oc procka i gpu na 3.51GHz / 940MHz Core ;]

[/quote]

On ma 500 MHz w zasilaczu :E. Niech się upierają przy swoim, jeśli jest się ignorantem to się niczego nie przyswoi.

Gość
komentarz
komentarz

no tak wlasnie czytam ze sie kupy nie klei xD

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

A, słusznie zauważone. Pozdrawiam i polecam podkręcić zasilacz chociaż do tych 550 MHz - zyskasz ze 250 punktów w 3DMarku 2011 :E

Temat zawyżania mocy przerabiałem na infoBIT.pl przy okazji testów [url="http://infobit.pl/kategoria/hardware/byc-albo-nie-byc-cool-test-tracera-becool-520-w/brak-podstron"]Tracera BeCool 520W[/url] i rezultaty są, jakie są. Jak ktoś ma z tym problem, to trudno - z takimi się poważnie nie dyskutuje, bo się zwyczajnie nie da.

Doman
komentarz
komentarz

[quote name='rafalluz' timestamp='1341774093' post='1534651'] Pozdrawiam i polecam podkręcić zasilacz chociaż do tych 550 MHz - zyskasz ze 250 punktów w 3DMarku 2011 [/quote]

:E:brawa::lol2: Padłem !


Co do tematu, to nie widzę sensu dalej go rozwijać, bo się robi :offtopic: i zaczynamy spamować.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

człowiek walną literówką pisząc na szybko z telefonu a ci mają podniete ^^
otóz moj e5300 na 3.51ghz stal raz ponad 90 godzin bez offa (tyle ze bez occt, cpu burn etc.) bo sie defragmentowal dysk latami i nie spalil sie jakos ;p a w tym czasie gralem w hellgate: london, troche w metro 2033 z nudow oraz wowa (ofc. wow ma tragicznie male wymagania)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

a wiesz wogóle do czego słuszy OCCT ? mylisz megahertze z watami i to jest mała literówka? to jest forum komputerowe...

Aditor
komentarz
komentarz

ja mam modecom feel 300w działa po 12 godzin dziennie ale na zestawie który bierze maks 200w ale to nie powód aby go polecać lub usuwać z czarnej listy po prstu trafił mi się dobry egzemplarz kolega miał takiego samego i po 4mies kompa mu spalił

solek007
komentarz
komentarz

Markowy zasilacz to markowy. Jesli taki posiadamy to mamy gwarancje na przyszlosc ze nasz pc'cik bedzie ladnie i dlugo nam smigal ;) Tez mialem jakis no name za 50 zl -550 w ale wymienilem na ocz sxs 2 600 W i jestem nim w 100% zadowolony ;)

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='klopers33' timestamp='1341853578' post='1535142']
a wiesz wogóle do czego [u]słuszy [/u]OCCT ? mylisz megahertze z watami i to jest mała literówka? to jest forum komputerowe...
[/quote]

Ty się lepiej ucz pisać bo piszesz z komputera, nie z telefonu jak ja który zamula nawet GG a o stronach internetowych nie wspominając :)
OCCT do mizernych testów a nie praktyki. I ew. glownie patrzy sie tam temperatury i stabilnosc systemu po ew. oc.

@ Markowy to markowy, Logic nie jest markowy ale najwiekszym gniotem nie jest. W swojej cenie jest jednym z lepszych w tym przedziale cenowym.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.