x-kom hosting

Wymiana Płyty Głównej Am2.

CycloOxy
utworzono
utworzono

Witam, mój konfig jak w podpisie, wymieniam płytę główną ze względu na to, że grafika, którą ostatnio na dniach wsadziłem uniemożliwia mi korzystanie z dwóch kanałów sata. Mam kupioną nagrywarkę i napęd dvd na sata obecnie leżą sobie w szafie. Musze korzystać z aktualnych napędów. Moja DFI pójdzie do mego ojca mam wszystkie części i złoże mu komputer więc o starą płyte główną nie ma się co martwić zostanie wykorzystana. Nie mniej jednak ja zostanę teraz bez płyty i muszę się z decydować na coś nowego wybór powinien paść na coś z tych trzech płyt:

- DFI Infinity NF 570-M2/G (nVidia nForce 570) [DDR2, PCI-E, FW]

- Foxconn C51XEM2AA-8EKRS2H (nVidia nForce 590 SLI) [DDR2, 2xPCI-E, FW]

- Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi (nVidia nForce 590 SLI) [DDR2, 2xPCI-E, FW, WiFi]

Ewentualnie przyjmę propozycję od was, byle by mojej grafice nic nie stało na drodze :)

Pozdrawiam serdecznie.

snip91
komentarz
komentarz

Wybierałbym między DFI a ASUS-em ze wskazaniem na ASUS-a.

Avers
komentarz
komentarz

Ja osobiście zdecydowałbym sie na ASUS'a.

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym się skłaniał ku DFI

sid
komentarz
komentarz

jesli bedziesz podkrecal to DFI jesli nie to asus lub foxconn :)

demarco
komentarz
komentarz

Z tych trzech to foxcon, najlepszy do OC. Ogólnie dobra płytka

DFI na nforcie 570 nie jest za dobra

Jesli ma byc asus to M2N-E

CycloOxy
komentarz
komentarz
Jesli ma byc asus to M2N-E

Ponoć ma problemy z podawaniem napięć na pamięci mam oczy i u mnie automatycznie napięcie ustawia się na 1.95V i ponoć z tym jest tam problem.

Druga sprawa to bam bym się o te pasywne chłodzenie na NB. Mocno grzejąca się przy tym NB grafika mogłaby spowodować również wzrost temperatury na NB.

Z tych 3 płyt zastanawiałbym się nad Asusem M2N32. Ale i tak nie jestem pewien wyboru. Bo może Foxconn był by lepszy. Co do tego asusa to słyszałem dobre opinie, a reszta asusów to na dzień dobry by dobrze działały trzeba z aktualizować bios ponoć.

Powiedzcie mi, bo mam XPka wersje oem, a wymiana płyty wiąże się z wymianą Xpka tak samo obudowę musze zmienić, bo jest na niej naklejka oem, ale z tego będzie drugi komputer, więc nic na straty i teraz tak czy Windows box też ma naklejke-certyfikat na obudowę??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.