x-kom hosting

Vista Brak uprawnień

grzeechuu
utworzono
utworzono

Witam. Otóż mam pewnien problem . Posiadam viste home premium SP2 problem polega na tym że gdy próbuję uruchomic pewną aplikacje to wyskakuje mi błąd "System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia,ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu" . Z góry piszę że próbowałem uruchomić jako administrator. I nic z tego. Proszę o rady : << Dodatkowo musiałem off antywira ponieważ automatycznie usuwał ten plik poczym następował restart laptopa. Nie rozumiem u wszystkich działa bez zarzutu a u mnie lipaa .. Z góry dziekuje za pomoc ;)

nitro07
komentarz
komentarz

Napisz jeszcze, co to za program.

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Podaj co to za program.

  • 11 miesięcy później...
luko80
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, podłączę się...

mam problem z uruchomieniem pewnego dodatku do MS Flight Simulator, chodzi dokładnie o XTREME FSX PC. Pojawia się komunikat:

"FSPS - Xtreme FSX PC must be executed with admin rights. Xtreme FSX PC will shutdown."

Zaznaczam, że aktywacja przebiegła pomyślnie, soft legalny, kupiony kilka dni temu.

Próbowałem ppm i Uruchom jako admin... - nie pomaga.
Wchodziłem we właściwości skrótu oraz samego pliku .exe, na zakładce Zgodność, checkbox "Uruchom ten program jako administrator" jest nieaktywny.
We właściwościach skrótu, zakładka Skrót, przycisk Zaawansowane, zaznaczam checkbox "Uruchom jako administrator" - nie pomaga.

 

Próbowałem też przeinstalować program (uruchamiając Instalator jako admin.). Zainstalowałem go w katalogu pod inną nazwą niż za pierwszym razem, czyszcząc uprzednio rejestr CCleanerem - nie pomaga. (aha, nie wiem dlaczego, ale po drugiej instalacji program nie zapytał o klucz - rozumiem, że gdzieś w rejestrze pozostała informacja o aktywacji przeprowadzonej przy pierwszej instalacji)

 

Kolejnym krokiem było włączenie UAC -> uaktywniła się opcja we właściwościach skrótu do programu "Uruchamiaj jako administrator" - zaznaczyłem. Uruchamiam, pojawia się komunikat UAC -> zezwalam na uruchomienie - i dalej to samo. Wyłączyłem zatem UAC..i jestem nadal w punkcie wyjścia sad.gif

System to Vista 64, postawiony kilka dni temu. UAC wyłączony. Antywirus AVG free oraz Firewall systemowy (dodanie wyjątków w tych aplikacjach nie pomaga).

Nie mam pojęcia jak to rozwiązać.

 

Łukasz

 

EDIT:

Pomyślałem jeszcze nad takim rozwiązaniem: może aktywować ukryte konto administratora, zalogować się na to konto i nadać dla wszystkich użytkowników komputera pełne prawa do pliku XTREME FSX PC.exe - tylko czy jest to wykonalne, jak to zrobić i czy to ma sens?

Dodatkowo znalazłem w sieci taki artykuł, który - na pierwszy rzut oka - może mógłby pomóc... (http://www.howtogeek.com/howto/windows- ... ows-vista/)
Ktoś z Was spotkał się z takim rozwiązaniem przy tego typu problemach?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.