x-kom hosting

[rozwiązany]czy Większy Monitor Może Bardziej Obciążać Kartę Graficzną?

atemlos
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam takie pytanie, mianowicie posiadam laptopa dell inspiron 9400 z kartą graficzną geforce go 7900 gs 256MB i rozdzielczości 1920x1200 17", planuję teraz dokupic do niego monitor della 24" o takiej samej rozdzielczości co laptop.Przeglądałem kilka stron z recenzjami tych monitorów i w jednym z nich była mowa że wyświetlanie gier w wysokich rozdzielczościach może obciążać kartę graficzną, moja juz ledwo zipie w grach na maks rozdzielczosci i detalach wiec tylko jedno jeszcze obciążenie i stanie w ogóle.Czy ktos się orientuje jak to z tym jest?

Edytowane przez naekana

vocativus
komentarz
komentarz

im większa rozdzielczość tym większe obciążenie. Wystarczy zmniejszyć rozdzielczość i detale i będzie szybciej chodzić

falcon1984
komentarz
komentarz

Im większa rozdzielczość tym większe wymagania stawia gra i bardziej obciąża gafikę i procesor. Sam monitor nie ma tu jednak nic do gadania, on po prostu wyświetla obraz w takiej rozdzielczości w jakiej grę ustawiliśmy ;)

Conrack1410
komentarz
komentarz

mam tego Della 24' - jedyna sensowna karta do niego to 8800gt / gtx

adideca
komentarz
komentarz

witam

mam pytanie w związku z tematem. mam laptopa z karta intela 128mb lipna ale mnie wystarcz bo nie gram. Planuje zakupic wyżej wymieniony monitor (dell 24''1920x1200)do oglądania filmów czy moja grafika poradzi sobie z taka rozdzielczoscia w normalniej pracy i na filmach?? z góry dzieki za pomoc. Pozdrawiam!!!

tazman
komentarz
komentarz

Przy małych detalach tak przy większych nie będzie płynnie

adideca
komentarz
komentarz

uuu czyli jesli bym ogladal jakis dobry film akcji lub to moze ciąć??:/// molze lepiej kupic jakis telewizor lcd 26'' np sony brawia z rozdzielczoscia 1366 x 768?

falcon1984
komentarz
komentarz

Jeśli będzie to zwykły film avi (xvid) to nic nie będzie ci ciąć. Problem z płynnością pojawi się dopiero dla filmów z dużą rozdzielczością (HD) np. powyżej 1024 szerokość. Ale zwykłe filmy będą działać.

adideca
komentarz
komentarz
Jeśli będzie to zwykły film avi (xvid) to nic nie będzie ci ciąć. Problem z płynnością pojawi siędopiero dla filmó z dużą rozdzielczością (HD) np. powyżej 1024 szerokość. Ale zwykłe filmy będą działać.

dziękuje za odpowiedzi!

głównie oglądam divixy czasem dvd, więc nie mam sie co obawiać co do płynności odtwarzania tych filmow?? a co z normalna praca, aplikacjami, innternetem?

pozdrawiam

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie będzie problemów z normalnymi aplikacjami i Internetem. Filmy DVD i xvid powinny się bez problemu odtwarzać. Najważniejsza jest rozdzielczość filmów i to od niej zależy czy film pójdzie czy nie. A to, że monitor pracuje z większą rozdzielczością to film po prostu zostanie do niej przeskalowany...

adideca
komentarz
komentarz

wielkie dzięki flacon za rozwianie moich obaw, jeszcze przemysle czy bedzie to monitor czy telewizor mam czas do kolejnej wyplaty:P

pozdrawiam!!!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.