x-kom hosting

Problem Z Płytą Lub Ramem ...

snoochie
utworzono
utworzono

Witam, problem brzmi następująco: mam 3 gniazda na płycie głównej jeżeli jest wsadzony 1 ram w obojętnie jakim gnieździe to wszystko działa bez problemu, lecz jeżeli dołożę chociażby 2 ram to już komputer nie odpala... Ktoś wie co może być powodem tego ?

CycloOxy
komentarz
komentarz

Jaka płyta główna jaki ram ??

Praca w dualu ?

Nie wiedząc nic można stwierdzić:

- uszkodzony ram, jeśli kość dokładana jest sama i nie działa (domniemam, że masz tylko dwie kości i nie sprawdzałeś odwrotnie)

- uwalony kontroler pamieci ram

- potrzebny upgrade biosu

snoochie
komentarz
komentarz

Płyta główna: K8 Triton Series AGP 8x/ DDR 400 obsuługująca Athlon x64Bit procki. Ram Kingston KVR400x64c3a/512. Sprawdzałem z 2 ramami 3 też różne kombinacje i jakeigo nie włoże to tylko jak jest 1 to komp działa jak jest więcej to już nie.

snip91
komentarz
komentarz

Albo wina płyty głównej, albo musisz mieć taki sam RAM, żeby odpaliło. RAM-y często mają tak, że odpalają tylko z takimi samymi pamięciami w sąsiedztwie.

snoochie
komentarz
komentarz

Ramy sa takie same i nadal nie chca dzialac kiedys dzialaly a teraz nagle przestaly. Ma ktos moze jeszcze jakas sugestie ?

CycloOxy
komentarz
komentarz

Zrób clear cmos i zobacz efekty ewentualnie sprawdź pamięci na innym komputerze.

snoochie
komentarz
komentarz

Zrobiłem clear cmos, sprawdzałem na 2 innych kompach i działają te ramy. Nie wiem co z tym shitem może być nie tak to napewno wina płyty głównej ...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.