x-kom hosting

Procesor Pod Ta Plyte Głowna

sid
komentarz
komentarz

oczywiscie ze tak :)

Gość
komentarz
komentarz

a od czego to zalezy zeby procesor podszedl pod plyte glowna (oprocz socketu)??

i czy ta plyta ktora wybralem jest dobra??

i to samo pytanie z procesorem??

sid
komentarz
komentarz
a od czego to zalezy zeby procesor podszedl pod plyte glowna (oprocz socketu)??

przy opisie plyty pisze jakie procki obsluguje :)

i czy ta plyta ktora wybralem jest dobra??

wiem ze zwykla K9N jest niestabilna ale niewiem jak sie sprawuje K9N sli F2

i to samo pytanie z procesorem??

procek dobry aczkolwiek mysle ze lepiej byloby wziasc jaki C2D np. E6750 bedzie nawet tanszy od tego athlona a wydajniejszy do niego plyte np. Evge 650i ultra albo abita IP35-E i bedzie git :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Komplet wybrałeś dobry ale moim zdaniem także znacznie lepszym rozwiązaniem będzie:

Intel Core 2 Duo E6750 + EVGA 650i Ultra (podkręcenie tego procka do 3GHz na BOX-ie to formalność ;) )

snip91
komentarz
komentarz

W cenie tego Athlona dużo lepszym rozwiązaniem będzie Intel. Taki zestaw, jaki podał falcon będzie bardzo dobry ;)

Gość
komentarz
komentarz

no ale tu przy athlonie mam 2x3,4ghz

a ten co podal kolega wyzej tylko 2x2.66ghz

wiec wolalym athlona

sid
komentarz
komentarz
no ale tu przy athlonie mam 2x3,4ghz

a ten co podal kolega wyzej tylko 2x2.66ghz

wiec wolalym athlona

ale taktowania to nie jest az tak wazna rzecz :)

falcon1984
komentarz
komentarz

No, ale procki to nie same taktowania się liczą. Intele są wykonanie w technologii 65nm a AMD-ki w 90nm z tego co wiem i sam zegar sie nie liczy. Intel jest wydajniejszy. A poza tym podkręcić go możesz także do tych 3,4GHz bez problemu.

Podsumowując Intel C2D przegania AMD-ki technologicznie i to dość znacznie.

sid
komentarz
komentarz

E6750 mozna podkrecic do ok. 4Ghz :) duze znaczenie ma tez ilosc pamieci cache ktorej intel ma wiecej

snip91
komentarz
komentarz

No i pamięć jest współdzielona między 2 rdzenie, a w przypadku Athlona są 2 pamięci i rdzenie nie mogą korzystać z pamięci drugiego rdzenia. Czyli jeśli jednemu rdzeniowi skończy się pamięć, to nie ma już z czego korzystać, a w C2D może pobrać z całej "puli" pamięci ;)

falcon1984
komentarz
komentarz

Warto jeszcze dodać, że Intele C2D pobierają mniej prądu i mniej się grzeją w porównaniu do AMD-ków ;)

Gość
komentarz
komentarz

wlasciwie macie racje czytalem gdzies na forum gosciu sie chwalil ma procesor intel c2d 2.66ghz na swoim kompie podkrecil bez problemu do 3.4ghz a u kolegi do 3.6ghz

http://allegro.pl/item262739912_intel_core...y_box_wawa.html

a ten proces tez bylby dobry??

falcon1984
komentarz
komentarz

Pewnie, że byłby dobry.

Ale zauważ, że jest ponad 300 zł droższy od E6750 (2.66GHz), a taktowania ma niewiele większe. Moim zdaniem nie warto przepłacać. Lepiej podkręcić sobie tego E6750 na 3GHz minimum (a w praktyce to spokojnie na 3,4GHz powinien pójść nawet na BOX-ie).

Gość
komentarz
komentarz

polecicie jakas dobra plyte do tego proka?? tylko nie za droga

i jaki bym musial miec zasilacz minimum??

Lipton
komentarz
komentarz

http://www.agito.pl/socket_775/gigabyte_ga....776.34281.html nie wiem czy dobra ale chyba obluguje ten model proca zasilacz zalezy jaka masz grafe powininen byc Tagan 430 ale mysle ze 500 bedzie wystarczajaca ;p jezeli jeszcze chcesz dac Karte grafiki Geforce 8800 Ultra hehe

Gość
komentarz
komentarz

konieczne SLI

zapomnialem dodac...

falcon1984
komentarz
komentarz

Z obsługą SLI dobre są:

MSI P6N SLI

Asus P5N32-E SLI (spora droższa)

Bez SLI: EVGA 650i Ultra albo Abit IP35-E

Lipton
komentarz
komentarz

ASUS P5N32-SLI SE ta płya główna ale to jest kombajn troche kosztuje widzialem ja po 680 zl ;p

P5N-E SLI - ta 400 zl

GIGABYTE GA-N650SLI-DS4 nForce 650i SLI Socket 775

http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&amp...=169960&u=5

ta bedzie najlepsza moim zdaniem cenowo 350-400 Gigabayte solida marka ;p

ja bym zastanawial sie dlugo nad zasilaczem 600 czy udzwignie heh ta machine

Gość
komentarz
komentarz

ja myslalem nad zasilaczem 750w chieftec za 400zł

a z tych plyt ktore podaliscie to bym chcial jakas na ktorej dobrze sie kreci tego procka (code2duo 2.66 E6750)

falcon1984
komentarz
komentarz

Na MSI i Asusie dobrze się kręci ten procek. Nie wiem jak to jest na Gigabyte natomiast...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.