x-kom hosting

Jakiego Linuxa Wybrać?

Agi-gagi
utworzono
utworzono

Witam!

Postanowiłam przejść na Linuxa i zastanawiam wybrać. Do tej pory nie maiłam docznienia z tym systemem operacyjnym. Zależy mi na efektownym interfejsie graficznym. Bardzo bym prosiła o podanie nazwy dystrubucji i odrazu koncówke dopasowaną do sprzątu (np. i587 itp..). Oto paramtery mojego komputera:

Płyta główna: ASUS M2N nForce43D SocketAM2 (PCX/DZ/LG/DDR2/RAID)

Procesor: AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (AM2) (65W,65nm)

Pamięć: Kongston DDR2 1GB CL,5

Karta graficzna: MSI GeForce 7300GT 256MB DDR2/128bit TV/DVI PCI-E

Dysk twardy: HDD SEAGATE 160GB SATA II 8MB 3+2 L

Obudowa: modecom 350w

Pozdrawiam,

Agata

Agi-gagi
komentarz
komentarz
Polecam SUSE lub Mandriva.

jak chce ściągnąć tego linuksa Mandrive 2008 to sa róże wersje tego systemu. Którą wybrac aby pasowala do mojego sprzętu?

krzysiek89
komentarz
komentarz

A do czego chcesz wykorzystywać Linuxa??

Zarov
komentarz
komentarz

Ubuntu, Mandriva albo SuSE. Postawiłbym na tego pierwszego.

ftp://ftp.man.szczecin.pl/pub/Linux/ubunt...sktop-amd64.iso

Ubuntu jest jedną z najpopularniejszych dystrybucji, szybko się rozwija i ma dobre wsparcie na forum.ubuntu.pl

Zrobienie tej "efektywności" to nic trudnego. Jak już zainstalujesz to poczytaj o Berylu czy Compiz-Fusionie.

O Ubuntu możesz poczytać tutaj:

http://jakilinux.org/linux/ubuntu/

Również proszę zapoznać się z tym tematem:

http://www.forumpc.pl//index.php?showtopic=38

PS. Jak ktoś pomaga w wyborze dystrybucji to niech powie dlaczego akurat ta. Wszelkie wyliczanki będę usuwać.

Agi-gagi
komentarz
komentarz
A do czego chcesz wykorzystywać Linuxa??

Chce poznać ten system operacyjny, tak dla hobby.. :)

olej3232
komentarz
komentarz

Jeśli nie chcesz go używać a stałe, tylko zobaczyć jak wygląda to proponuje Knoppix-a, możesz go uruchomić z płyty, jeśli jednak chcesz poznać go lepiej, radze instalować.Na początek proponuje Ubuntu, Debiana, Fedore (kolejność nieprzypadkowa)

Zarov
komentarz
komentarz

Olej a nie lepiej zamiast Knoppiksa Ubuntu? Później w razie czego jakby się zdecydowała to klika na "Install" i jechane.

Czemu Fedore dałeś na ostatnim miejscu?

olej3232
komentarz
komentarz

Zarov masz rację, Ubuntu/Kubuntu będzie lepszym rozwiązaniem (informacja dla Agi-gagi Ubuntu i Kubuntu to to samo, różni się środowiskiem graficznym, jeśli chcesz wiedzieć więcej polecam google)

Czemu Fedore dałeś na ostatnim miejscu?

Sam zaczynałem od Fedory, najpierw 6 później 7 (nie licząc Aurox-a kilka lat temu), nie jest to tak łatwy system jak by się wydawało, trzeba się nieźle namęczyć żeby był stabilny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.