x-kom hosting

Proszę O Rady Jak Monitor Kupić 19 Lcd [max 850 Pln]

Tomcio110977
utworzono
utworzono

Cześć mam dylemat w wybraniu monitora 19 LCDchciałbym wydać na niego max 850 złMonitory panoramiczne odpadają....;-)Myślę o tym monitorku ASUS LCD 19" VB191TCo o nim sądzicie??

Popek
komentarz
komentarz

Ja proponuje takiego http://www.allegro.pl/item259863192_monito...l1954sm_pf.html

A o tym asusie nic nie powiem bo nie wiem jaki jest, to zostawie specjalistom ;]

falcon1984
komentarz
komentarz

Za 899zł można kupić swietny LCD 19'' a mianowicie: BenQ FP93GP.

Bardzo dobry monitor, świetne, soczyste kolory, dobry kontrast, dobry czas reakcji. Bardzo dobra matryca. W tej kwocie nic lepszego nie dostaniesz ;)

byg
komentarz
komentarz

Hej. Ja także poszukuje jakoś LCD 19" w podobnej cenie (800-900 i ani gorsza więcej).

Widze że wiele osób nie tylko w tym wątku poleca Flatrony na matrycy TN. Stąd mam pytanie czym się różni TN od MVA na której jest ten BenQ FP93GP. Monitor który poleca falcon1984 wydaje mi sie że będzie dość dobry patrząc na parametry, jednak jest jedna rzecz która mnie do niego zniechęca, mainowicie nieładna szara obudowa... i dlatego ciągle się wacham z wyborem. Także interesuje mnie kwestia badpixeli bo chyba nie dają na nie żadnej gwaranci?? Wogóle to ja nigdy nie widziałem jak świeci taki martwy pixel czy to jest bardzo widoczne jak się trafi na wadliwy egzemplarz?

falcon1984
komentarz
komentarz

Mam ten monitor od półtora roku i nie mam żadnych bad pixeli, więc myśle, że te monitory nie mają z tym problemu. A gwarancja wydaje mi się, że obejmuje bad piksele, ale głowy za to nie dam.

A tutaj trochę info o matrycach:

MVA, PVA, WVA

To matryce uznawane za najlepiej odwzorowujące barwy. W popularnych matrycach TN ułożenie ciekłych kryształów będących w stanie pobudzenia jest nieuporządkowane, natomiast w wypadku tych technologii - wielokierunkowe, dzięki czemu obraz jest spójny, o mniej widocznej strukturze pikseli. Technologię PVA opracował Samsung, natomiast MVA i WVA opatentowali inni znaczący producenci matryc LCD - Fujitsu i CMO. Zasada działania "trzech technologii VA" jest praktycznie taka sama, a różnice w nazewnictwie spowodowane są kwestiami praw patentowych. Panele tego typu są kosztowne, co znajduje swoje odzwierciedlenie w cenach monitorów. Ich zalety są za to w określonych zastosowaniach nie do przecenienia: mają bardzo szerokie kąty widzenia, minimum 170 stopni w obu płaszczyznach. Niestety, jest jedna poważna wada - długi czas reakcji. Najszybsze modele MVA mają czas reakcji rzędu 25 ms, co sprawia, że podczas wyświetlania szybko przemieszczających się po ekranie obiektów można zauważyć tzw. smużenie.

BenQ ma czas reakcji 8ms i nie ma smużenia!

byg
komentarz
komentarz

a co myslicie o takim modelu?? ?? ?? http://www.portone.pl/produkt-a-21405,0.html tez chyba jest na matrycy MVA (czy PVA?). Bardzo mi sie podoba wizualnie ten model@falcon1984, skoro posiadasz ten monitor (BenQ FP93GP) możesz mi napisać jak u niego z odwzorowaniem czerni? bo poczytałem trochę opinii na jego temat i spotkałem sie wypowiedziami o "srebrzeniu czerni". Jak ty to widzisz?

falcon1984
komentarz
komentarz

Jam ma dokładnie BenQ FP91GP, kupiłem półtora roku temu. Ale ten model 93GP jest bardzo podobny.

Co do koloru czarnego to jeśli cały ekran się zrobi czarny np. podczas przejścia między scenami w filmie to widać w rogach monitora taką lekką białą poświatę. Ale jeśli obraz jest ciemnawy np. jakaś ciemna gra, film to problemu nie ma... Generalnie to w niczemu nie przeszkadza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.