x-kom hosting

Prosze O Pomoc..komputer Nie Włancza Się...

tomexor12
utworzono
utworzono

Witam!

Pisząc ten temat proszę o dokładne zrozumienie mojego problemu , dodam iż jest on dziwny ale jednak realny :(

Otóż od dłuższego czasu komputer nie chce mi się uruchomić ...Włączam go lecz na monitorze się nic nie dzieje...czarny ekran a lampa dalej pomarańczowa a powinna zapalić się zielona i pojawić się obraz np.bios

Pożyczałem monitor od kolegi , kartę graficzną również , gdyż myślałem że właśnie te części są zepsute jednak problem występował nadal..dodam , że kartę graficzną i swój monitor również zaniosłem do niego sprawdzić i było wszystko ok

Także monitor i karta na 100% działa.

Ok opisze teraz szczegółowo mój problem:

Pewnego razu czyściłem kompa suszarka do włosów z opcja zimne lub ciepłe powietrze ( chodziło mi o wyeliminowanie brudy ze slotów) suszarkę miałem ustawioną na ciepłe powietrze

Po czyszczeniu kompa tym oto sposobem przycisnołem przycisk "power" nie spodziewając się komp odpalił , na monitorze pokazał się obraz a kiedy już załadował się system wszystko chodziło bardzo dobrze , grałem sobie w gry , nic się nie zawieszało,temperatury były dobre, ogólnie korzystałem z kompa w 100% i nie było żadnych problemów.

Następnego dnia komp znów nie chciał odpalić więc spróbowałem nagrzać go suszarką :D (nagrzewałem w okolicy radiatora na procesorze..tzn nagrzewałem ten radiator..jego prawą stronę...podłączenie zasilacza do płyty głównej ( wtyk) oraz ram i wiecie co komp odpalił tak jakby potrzebował ciepła..

Dodam iż kiedy komp odpalił zaświeciła się lampa na karcie sieciowej , ale gdy nie używałem ciepła na tych podzespołach co napisałem wyżej ona się nie paliła ..Zapala się tylko po dostarczeniu im ciepła oraz komp odpalał :/

Jak myślicie co to może być jestem w 100% przekonany , że coś potrzebuje ciepła gdyż tym sposobem odpalam kompa od kilku dni , gdyż bez niego niestety nic nie da sie zrobić :/

Sadze także , że wszystkie częsci są sprawne bo jak już pisałem gdy system się załaduje mogę grać , korzystać z neta itp bez żadnych problemów.

Wiatraczki działają

Może ta pasta na procesorze powinna być wymieniona ? albo nowy bios ? proszę pomóżcie dość mam takiego nagrzewania :(

Tomek
komentarz
komentarz

problemem mogą być tzw. zimne luty są to miejsca w, których jest słaby styk miedzy elementami na płycie głównej a scieżkami.

problem często występuje w elektronice lecz wsprzecie komputerowym niezwykle żadko.

wyjmij wszystkie karty, procesor, pamięć itd przedmuchaj złącza może tam nie ma dobrego styku.

tomexor12
komentarz
komentarz

Nom robiłem tak jak mówisz czyściłem każdy slot...wydmuchiwałem kurz, pędzelkiem czyściłem i dalej to samo...tylko nagrzewanie pomaga.

A co do zimnych lutów wiem mniej więcej o co chodzi bo uczę się w szkole elektronicznej :) ale żadnych takich tam nie widziałem :/

A z mych doświadczeń podczas owego nagrzewania przypuszczam , iż to radiator albo procek tego ciepła potrzebuje bo tam najwięcej nagrzewam.

Nie wiem proszę o inne odpowiedzi :)

Ale Dziex za twoją odp :)

luq
komentarz
komentarz

A może to zasilacz?? Sprawdź pod innym, najlepiej markowym o większej mocy niż posiadany.

tazman
komentarz
komentarz

Podaj pełną koknfigurację komputera, zapodaj temperatury z everesta, zmieniałeś bateryjkę w płycie głównej ?

tomexor12
komentarz
komentarz

Temperatury sprawdzone za pomocą programu speedfan:

Temp1 : 40C -VIA VT82C686

Temp2 :26C -VIA VT82C686

Temp3 :23C -VIA VT82C686

HD0 :25C - Dysk 40GB

HD1 :33C -Dysk 80GB

Temp1 :30C -ACPI

Komp Słaby ale planuje kupno nowego :)

Procesor - Intel Celeron 1400mhz Tulatin

Karta graficzna -GE FORCE FX5200 128mb/128bit 4-8x AGP od Prolinka Pixel Nview

Dyski - 1-40GB 2-80GB =120GB

Płyta główna -Gigabyte GA-6VTXE(-A) VIA694T AGPset

Zasilcza -Total output 300W max

Pisze , że mam nie aktualny bios ale nie ma już nowszego od tego który mam.

Baterii nigdy nie wymieniałem...

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź kompa z innym zasilaczem. Może to być także sprawa zimnych lutów lub w wyniku pierwszego czyszczenia suszarką (ciepły nawiew) sam spowodowałeś rozpuszczenie się któregoś lutu w pobliżu procesora (jeżeli zbyt mocno przysunąłeś suszarkę do płyty głównej. Poza tym musiałbyś być fachowcem z 20-sto letnim stażem jako elektronik aby zauważyć zimne luty na płycie głównej gołym okiem :) Nawet po lupą tego nie zobaczysz, ale możesz sprawdzić poprawne rozmieszczenie elementów w miejscu, które ogrzewasz. A i obejrz dokładnie kondensatory na płycie głównej, czy nie są wypaczone. To także może być przyczyną tego zjawiska.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.