x-kom hosting

Podkrecanie W 100% Legalne?

Kamik47
utworzono
utworzono

Prosze jakis referacik o tym :P czy to aby napewno jest zgodne z prawem? No bo gwarancje sie traci odrazu?

I takie pytanie czy jesli podkrece cokolwiek to bede mogl pozniej zrobic PSTRYK i przywrocic go do oryginalnych? czy to wtedy nie ma sensu ?:D

grzeg16
komentarz
komentarz
No bo gwarancje sie traci odrazu?

Nie wiedziałem, mnie gościu w sklepie jak kupowałem kompa namawiał na podkręcanie mojego c2d.

falcon1984
komentarz
komentarz

Oczywiście, że jest zgodne z prawem. Nikt ci tego nie zabroni :D To twój wybór jak konfigurujesz sobie sprzęt...

A z gwarancja bywa różnie. Ale raczej powinni wymienić na gwarancji jakby co...

luq
komentarz
komentarz
I takie pytanie czy jesli podkrece cokolwiek to bede mogl pozniej zrobic PSTRYK i przywrocic go do oryginalnych?

Tak wystarczy że zresetujesz ustawienia BIOSu, czy to przekładając zworkę czy wyjmując baterie.

Kurzun
komentarz
komentarz

Tak jak pisał Falcon - to tylko Twoja wola i konfigurujesz jak chcesz. Podkręcanie jest legalne.

Kamik47
komentarz
komentarz

czyli gwarancji nie strace?

falcon1984
komentarz
komentarz

Różnie może być. Jeśli udowodnią ci, że to ewidentnie z twojej winy to możesz stracić gwarancje. Ale przewa żnie nie ma problemu i w razie awarii powinieneś dostać nowy sprzęt.

grzesiekb16
komentarz
komentarz

Napewno nie stravisz gwarancji bo nie udowodnią że podkręcałeś kompa. Jak kręcisz procka to tylko w biosie widać przetaktowanie, nawet jak wyjmiesz proca z podkręconego kompa to i tak wróci do fabrycznego taktowania.

Przemek
komentarz
komentarz
Napewno nie stravisz gwarancji bo nie udowodnią że podkręcałeś kompa. Jak kręcisz procka to tylko w biosie widać przetaktowanie, nawet jak wyjmiesz proca z podkręconego kompa to i tak wróci do fabrycznego taktowania.

Nie boj sie.

Oni juz sprawdza ustawienia Biosu.

Jednym wyjsciem wrazie czego jest reset pamieci CMOS, jesli chodzi o procka.

W przypadku grafiki trzeba pamietac o usunieciu programu.

Jesli zrobisz vMod'a karty graficznej, lezysz :)

Gość
komentarz
komentarz

Gwarancje mozesz stracic jesli to jest ujete w umowie

  • 2 miesiące później...
Gość
komentarz
komentarz

To nie jest tak, że odkręci się sprzęt i nie wykryją. Jak padnie podkręcona karta, to są w stanie sprawdzić na jakich taktowaniach chodziła, podobnie z procesorem...

nokia
komentarz
komentarz

Jeżeli ktoś umie podkręcać, to żadko się zdaża, że coś spali;)

A jeżeli ktoś nie umie, to bez pomocy fachowca niech się za to nie bierze;)

Natomiast to czy udowodnią o/c czy nie, to tylko jest po stronie servisanta;

jak zrobią profesjonalne pomiary to dojądą do tego, że był przetakt.;

Natomiast, jeżeli po nich to spłynie i wymienią na nówkę, to sprawa prosta----->mieliśmy farta i jest ok;)

Dex35371
komentarz
komentarz

Mnie jak podkręcalem mojego Celerona to nie chcieli na gwarancję gdyż w biosie miaem przestawione FSB z 400 na 420 i napięcie zmienione..... Nie chcieli. Zacina się przy próbie wejścia w BIOS nie rozkręcalem bo mam jeszcze gwarancję na PC'ta w Vobisie...

nokia
komentarz
komentarz

Ale jakbyś wyjął baterię lub przestawił zworkę to by wymienili;)

W BIOS nie było by śladu;)

NA twoim miejscu dostał bym się do zworki poprzez wyciądnięcie panelów na napędy z przodu;)

hehe;)

nitro07
komentarz
komentarz

Podkręcanie jest legalne to Twój sprzęt i możesz z nim robić co chcesz. Jeśli chodzi o gwarancję to uszkodzeń sprzętu w wyniku podkręcania gwarancja nie obejmuje, może się udać, że się nie dopatrzą i wymienią sprzęt. Jednak jak będą chcieli to zdiagnozują 9bez względu na ustawienia w BIOS-ie) CPU i dojdą czy było przetaktowanie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.