x-kom hosting

Stan Wstrzymania Na Asus M2n32 Sli Deluxe

Sonido
utworzono
utworzono

yOo

Mam płytę ASUS M2N32 SLI Deluxe i problem z odpowiednim ustawieniem stanu wstrzymania, lecz takiego, wktórym gasną wszystkie wentyle i "lampki", komp po prostu wygląda jak wyłączony, a po ponownym włączeniu ładuje nam się od razu pulpit. Gdyż w ustawieniach tej płyty udało mi się jedynie uzyskać "stan wstrzymania" jedynie z wyłączonym monitorem i migającą diodą na obudowie, a chyba nie chodzi o to i dlatego proszę o pomoc w ustawieniu wstrzymania. W Biosie mam nastawione S1&S3 i mimo to nie działa. Aktualnie mam ustawiony profil Lap/komp przenośny i wstrzymanie wygląda tak jak opisałem powyżej, natomiast na stacjonarny w domu/biurze w opcjach zasilania wstrzymanie systemu blokuje mi sterownik Logitech'a i nie wiem w jaki sposób można go ominąć, bo odinstalować nie mogę.

vocativus
komentarz
komentarz

zda mi sie że chodzi o hibernację. panel sterowania -> opcje zasilania -> zakładka hibernacja -> zaznaczasz włącz hibernację i tyle. Potem jak chcesz zahibernować kompa to bierzesz start -> zamknij i masz tam hibernacja :)

Sonido
komentarz
komentarz

No nie zupełnie, bo chodzi mi o STAN WSTZRYMANIA, a nie hibernację, a róźnica jest;)No nie zupełnie, bo chodzi mi o STAN WSTZRYMANIA, a nie hibernację, a róźnica jest;)

vocativus
komentarz
komentarz
lecz takiego, wktórym gasną wszystkie wentyle i "lampki", komp po prostu wygląda jak wyłączony, a po ponownym włączeniu ładuje nam się od razu pulpit.

to nie jest stan wstrzymania - podczas stanu wstrzymania zasilana jest pamięć RAM, płyta główna itd czyli wiatraki też muszą chodzić. To co opisałeś to hibernacja - komputer zapisuje zawartość pamięci RAM na dysku i się wyłącza. Innej opcji nie ma

Sonido
komentarz
komentarz

Niby tak, lecz włączałem stan wstrzymania. Przy hibernacji 3ba wcisnąć SHIFT w okienku wyłączania kompa, a ja normalnie klikalm wstrzymaj!

Evil
komentarz
komentarz
to nie jest stan wstrzymania - podczas stanu wstrzymania zasilana jest pamięć RAM, płyta główna itd czyli wiatraki też muszą chodzić. To co opisałeś to hibernacja - komputer zapisuje zawartość pamięci RAM na dysku i się wyłącza. Innej opcji nie ma

Widać mało jeszcze widziałeś ;)

Ja mam również płytę firmy Asus (model w podpisie) i w tej płycie Stan wstrzymania wygląda tak, że wszystko sie wyłacza tylko mruga dioda z komputera... Komputer w ogóle nie chodzi tak jak by był wyłączony. Po naciśnięciu Power poczekam jakieś 3s i już moge pracować dalej...

Sonido
komentarz
komentarz

Widać mało jeszcze widziałeś ;)Ja mam również płytę firmy Asus (model w podpisie) i w tej płycie Stan wstrzymania wygląda tak, że wszystko sie wyłacza tylko mruga dioda z komputera... Komputer w ogóle nie chodzi tak jak by był wyłączony. Po naciśnięciu Power poczekam jakieś 3s i już moge pracować dalej...
Hehe no jak widać - mało :P, bo rzeczywiście hibernacja to nie to samo co stan wstrzymania. Różnicą jest przede wszystkim w czasie dostępu do ostatniego stanu przed wstrzymaniem kompa no i sama praca RAMu itp. Jak ustawiłeś, że Ci mruga tylko dioda? Bo u mnie mruga dioda, ale i chodzą wentyle(ciszej niż normalnie, ale jednak chodzą). Opisz wszystko po kolei, od biosu aż po Zasilanie we właściwościach. Z góry dzięki :szacunek:
vocativus
komentarz
komentarz

fakt - z płytami asusa nie miałem do czynienia (przynajmniej nie na tyle żeby sie zastanawiać czemu wiatraki chodzą a czemu nie heh), ale opis że wszystko sie wyłącza pasowało bardziej do hibernacji niż wstrzymania. Poza tym zasilacz i tak musi chodzić więc nie wszystko staje w miejscu :P

Przynajmniej jestem mądrzejszy o jedną rzecz

Evil
komentarz
komentarz

Oj chyba nie musi ;) U mnie nie chodzi... albo chodzi tak, że w ogóle go nie słychac...

Ja nic nie ustawiałem, po prostu w każdej płycie jest inaczej to zrobione...

Sonido
komentarz
komentarz

U mnie na starym kompie też nie było słychać - kompletna cisza, jakby komp był wogóle wyłączony. Tam miałem to domyślnie, natomiast na tej płycie już 3ba kombinować w ustawieniach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.