x-kom hosting

Dziurawy system, nie można zainstalować najnowszego dodatku SP

LockeLiefather
utworzono
utworzono

Witam, jest mój pierwszy post na forum więc pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Mam problem z komputerem w pracowni komputerowej w szkole. Od początku roku (września) system stara się zainstalować SP2, ale nie może bo nie ma SP1, ale SP1 nie można zainstalować bo według monitów już jest. Było to dosyć uciążliwe, ponieważ za każdym razem system starał się zainstalować aktualizację systemu, dosyć dużą bo SP2 i potwornie wręcz zacinał komputer. Próbowałem zainstalować ręcznie, usunąć, ale nic nie dało rady. W "dodaj lub usuń programy" nie ma żadnego Service Packa, a ręczne instalowanie z EXE też nie działa. Ostatnio (zakładam że w wyniku ciągłej, codziennej niemal próby aktualizacji systemu i jego plików) pojawił się następny problem. Kiedy próbuję zmienić hasło do konta, włączyć aktualizacje systemu windows, okno personalizacji, bądź menu zarządzania moim kontem, na ułamek sekundy pojawia się puste konto i potem nic się nie dzieje.

Teraz gwoli informacji, mam uprawnienia administratorskie na swoim koncie, a problem był zgłaszany do administratora sieci wielokrotnie, on jednak twierdzi że wszystko jest ok, i nic nie działa bo nie mam uprawnień (a na innych, identycznie skonfigurowanych stanowiskach jakoś mogą zmienić hasło na własne konto). Jednak problem jest uciążliwy, i podejrzewam że będzie gorzej, wiem że zmiana tapety, czy zarządzanie kontem nie jest niesamowicie ważną funkcją, ale zamulanie systemu za każdym razem jak próbuje instalować SP2 jest nader uciążliwe, komp po prostu zwiesza się przy przeglądarce na 3-4 minuty.

Próbowałem punktu przywracania systemu, ale z racji codziennej próby aktualizacji, ostatni punkt jest z 31 maja, więc grubo po zainstalowaniu aktualizacji. Kombinowanie z programem do usuwania błędnych rejestrów nie pomogło, chkdisk również nie pomógł, wejście w "dodaj usuń programy" w trybie awaryjnym również nie pomogła usunąć błędnej informacji o SP1

Rozumiem że w oczach osób zarządzających siecią jestem beznadziejnym operatorem, i jak administrator mówi że nie działa bo tak ma być to ja mam się słuchać niczym 20 lat temu orędzia lenina, ale piany na pysku dostaje jak w wyniku kolejnej zwiechy usuwa mi prace na lekcji. Zmiana hasła też by się przydała ponieważ ostanio jak nie ma mnie na kompie to grzebią mi w pracach, co jest dodatkowo frustrujące.

Mam ograniczone możliwości ingerencji w komputer, raczej nie dysponuję płytą z systemem Vista i nie mogę formatować systemu. Nie ma kopi zapasowej, przynajmniej na moim stanowisku, może jest gdzieś w sieci. Proszę o pomoc z problemem i już z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc

Gość
komentarz
komentarz

proponuję żebyś ściągnął taką samą wersje systemu jaka jest zainstalowana na dysku, uruchomił cmd jako administrator i wykonał komende " sfc /scannow " , dodatkowo wykonaj logi OTL wrzuć na [url="http://www.wklej.org"]www.wklej.org[/url] i podaj nam tutaj linki do OTL.txt oraz Extras.txt

a powiem ci tak od siebie, że ja bym warunek postawił - albo 100% uprawnień i możliwości (moge formatowac itp itd aby działał jak należy) albo nie robie. Bo szkoła ma przeznaczone pieniądze na informatyka który nadzoruje komputery - wiec nie rozumiem z jakiej racji chce ci sie fatygować za darmo...(poprostu cie wykorzystują)

LockeLiefather
komentarz
komentarz

Nie za bardzo załapałem skąd ściągnąć system. Co do opłacalności, nikt poza mną tego nie zrobi, pracuję tylko na własny komfort pracy, ze stanowiska korzystam tylko w poniedziałki więc zapomniałem odpisać, i tylko w poniedziałki jestem w stanie dokonać jakichkolwiek napraw... Tutaj daję linki do OTL:
[url="http://www.wklej.org/id/770967/"]http://www.wklej.org/id/770967/[/url] - OTL
[url="http://www.wklej.org/id/770968/"]http://www.wklej.org/id/770968/[/url] -Extras
Komenda w cmd wykazała błędy niemożliwe do naprawienia, a nie mam uprawnień do obejrzenia logu. Z resztą, nie umiem czytać logów więc i tak bym nie załapał. Przepraszam że cały tydzień nie było odpowiedzi, na śmierć zapomniałem przez nawał innej pracy.

Gość
komentarz
komentarz

[quote]system stara się zainstalować SP2, ale nie może bo nie ma SP1, ale SP1 nie można zainstalować bo według monitów już jest.[/quote]

No jest, przynajmnie wg OTL

[code]Windows Vista Home Basic Edition Service Pack 1 (Version = 6.0.6001) - Type = NTWorkstation
Internet Explorer (Version = 8.0.6001.19088)[/code]

A próbowałeś pobrać SP2 bezpośrednio na dysk i instalować?
http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=15278

Gość
komentarz
komentarz

jak chcesz mieć komfort własnej pracy to ściągnij linuxa minta live cd bądź inną dystrybucje linuxa live - wrzucasz na płytke bootujesz i masz bez ograniczeń wszystko elegancko

LockeLiefather
komentarz
komentarz

Próbowałem zainstalować, monity są takie same jak przy próbie instalacji aktualizacji. Chyba znalazłem przyczynę problemu, jakiś agent się tak śpieszy do domu w piątek że wyłącza komputer z kontaktu kiedy tylko próbuje się zainstalować SP2... Nie ma co, delikatny facet.

Sprawa komfortu, nie wiem czy linuxem dam radę, gdzieś mam wciśniętą płytkę Ubuntu, ale to tyle. Po za tym w szkole tak się znają, że jak odpaliłem CHKdisk to grożono mi że będę płacił za zepsuty komputer, aż strach pomyśleć co powiedzą kiedy wejdę w bootowanie kompa i odpalę zewnętrzny system z płyty. Nie wiem też czy działały by programy z rodziny Adobe i małe, dziwne programy typu "Krasnal" do serwerów PHP.

Ktoś ma jakieś sugestie odnośnie problemu?

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Komenda w cmd wykazała błędy niemożliwe do naprawienia, a nie mam uprawnień do obejrzenia logu.[/quote]

Start > polecenie uruchom > cmd

w oknie konsoli wklej komendę

[b]findstr /c:"[SR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt[/b]


przedstaw log

LockeLiefather
komentarz
komentarz

Otwiera się pusty dokument txt o nazwie sfc, tak jakby log był pusty, otworzyłem CMD z uprawnieniami administratora.

Gość
komentarz
komentarz

Zrób to samo w trybie awaryjnym

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.