x-kom hosting

Vista blue screen, gdy chce wgrać system.

ducio
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!
Od dłuższego czasu mam problem z przeinstalowaniem systemu na nowo. Od ponad półtora roku nie przeinstalowywałem systemu, i że tak powiem nagromadziłem na nim sporo syfu błędów itp.
Kiedy chce przeinstalować system całkiem na nowo czyli uruchamiam płyte tak jakby z biosa, wyskakuje pasek na dole "windows file loading" tak jak zawsze potem "microsoft corporation" i wsywkakuje mi może nie typowy blue sreen lecz takie typowe tło dla visty niebieski z takimi paskami i niechce się nic dalej załadować. Zrobiłem próbe i zostawiłem komputer na 8 godzin dalej było to tło.
Mam orginalna wersje systemu 64bit. Naprawde nie wiem o co tu chodzi prosze o pomoc.
Kiedyś jakoś z 2 miesiące temu od czasu do czasu gdy włączył mi się komputer wyskakiwała tabelk w której pisało "problem z poprawnaością systemy" lub "proplem z orginalnościa systemu" już nie pamiętam ale było coś w tym stylu wystarczyło że zresetowałem komputer i wszystko bylo wpożo.
Parametry:
Płyta główna: MSI K9N neo
Procesor: Amd athlon 64 x2 2.02ghz
Zasilacz: 400w
Ram: 2x2gb KingMax.
Grafika: Asus EN210

up pomocy!!

kml700
komentarz
komentarz

Daj foto z programu hd tune z zakładki Health . :gobi:

kelloco2
komentarz
komentarz

[quote name='ducio' timestamp='1338649939' post='1512748']
Zrobiłem próbe i zostawiłem komputer na 8 godzin dalej było to tło.[/quote]to nic nie pomoże.
zrób co kolega wyżej radził pod obecnym systemem - dodatkowo możesz przetestować RAMy programem memtest86+ (może to trochę potrwać, więc najlepiej odpalić na noc). Daj też zdjęcie tego komunikatu.
Płytka oryginalna, nieporysowana?

ducio
komentarz
komentarz (edytowane)

Memtestem już robiłem nic nie wykryło płyta orginalna i nie porysowana, próbowałem już na innej płycie od kolegi i równiez dzieje sie to samo.

Gość
komentarz
komentarz

Tu chodzi o dysk. Wypal [b]MHDD[/b] i zbootuj z płyty. Wykonaj skan dysku i SMART
http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html


[quote]
Od ponad półtora roku nie przeinstalowywałem systemu, i że tak powiem nagromadziłem na nim sporo syfu błędów itp.


[/quote]

Mozesz dać logi z [b]OTL [/b]i zobaczymy co tam nazbierałeś
http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/#1

ducio
komentarz
komentarz (edytowane)

Przed mometem właśnie uruchomiłem ten hd tune i zawiesił mi całego kompa gdy dałem restarta nie wykryło dysku bo odrazu kazał wsadzic plyte systemowa, wsadziłem i normalnie sie instalacja za drugim resetem uruchomila lecz dysku nie wykrywł :/. Zresetowałem 3 raz i sie mi normalne system włączył. o.O

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Przed mometem właśnie uruchomiłem ten hd tune i zawiesił mi całego kompa [/quote]

Ja nie mówiłem żeby odpalac HDTune tylko [b]MHDD[/b]. A to jest kolosalna różnica.

ducio
komentarz
komentarz (edytowane)

ok zrobię MHDD

Gość
komentarz
komentarz

ducio, to wykonaj fotki skanu i SMARTA

jeśli masz dysk typu SATA, trzeba przed skanowaniem wejść do biosu i przestawić kontroller dysku na IDE. Inaczej MHDD nie zobaczy dysku

ducio
komentarz
komentarz (edytowane)

możesz dokładniej powiedziec gdzie to przestawic??

Gość
komentarz
komentarz

[quote]gdzie to przestawic?? [/quote]

mówiłem - w biosie. Szukaj opcji dotyczących dysku Tam trafisz w jakim trybie pracuje kontroler - pewnie bedzie [b]AHCI[/b]. Trzeba zmienić na [b]IDE[/b] i wtedy zastartowac z płytą MHDD.

ducio
komentarz
komentarz (edytowane)

znalazlem dysk ale nie ma tam zeby przestawic na IDE po lewej stronie pisze coś "hlep info" i cos o tym ide poszukam jeszcze raz

nic nie wyskakuje na dysku zero bledow z tego MHDD

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.