x-kom hosting

Nowa Pamięć - Komputer Się Restartuje.

tygrysek
utworzono
utworzono

Witam mam problem z pamięcią w moim komputerze. Otóż dotychczas posiadałem 256MB 333MHz, a ostatnio nabyłem 1024MB 400MHz i teraz pojawił się problem, a mianowicie po włączeniu komputera wszystko jest ok ale po kilku minutach pracy komputer sam się restartuje i trzeba dać mu chwilę odpoczynku to wtedy znowu się włączy i pochodzi kilka minut. A tak to tylko się restartuje gdy dochodzi do ekranu windowsowego. W czym tkwi problem? Jak go rozwiązać?

Datex
komentarz
komentarz

Te pamięci działają razem ? Bo 2 pamięci o różnych taktach mogą powodować takie problemy.

tygrysek
komentarz
komentarz

Te pamięci działają razem ? Bo 2 pamięci o różnych taktach mogą powodować takie problemy.
Nie, pamięci nie są razem zamontowane.Moja płyta główna to K3 ULTRA 2-C MS-6593 VER. 1.0
Gość
komentarz
komentarz

Jakiej firmy to są pamięci?

tygrysek
komentarz
komentarz

Nowa to "Apacer" przynajmniej tak pisze na etykietce, a stara to mam problem z odczytaniem ale chyba "WB Paso" ale pewny nie jestem :blink:

olej3232
komentarz
komentarz

Obydwie pamięci są kiepskich firm, mogą nie współpracować. Sprawdź co się dzieje jak włożysz tylko nową kość! Jeśli nadal jest to samo, to reklamacja!

tygrysek
komentarz
komentarz

Obecnie jest włożona kość stara i jest wszystko ok. A jak była włożona nowa to się wywalał komp. Ale nowa była założona sama (bez starej). Czyli zostaje reklamacja? :angry:

Czy przy wymianie kości pamięci trzeba coś zmieniać w BIOS-ie?

dar55
komentarz
komentarz
Czy przy wymianie kości pamięci trzeba coś zmieniać w BIOS-ie?

nie

tazman
komentarz
komentarz

Te pamięci nie są ze sobą kompatybilne maja inne taktowania odnośnie timingów, inne częstotliwości , pytanie tylko czy też nie pracują na innym napięciu, lepiej sprzedaj obie i kup 1G geila w jednej kości

tygrysek
komentarz
komentarz

Ludziska no przecież piszę, że 1 GB jest w jednej kości i jest zamontowany osobno, a 256 MB jest w oddzielnej kości i pracuje osobno

dar55
komentarz
komentarz
że 1 GB jest w jednej kości i jest zamontowany osobno, a 256 MB jest w oddzielnej kości i pracuje osobno

i o czym to świadczy ? że masz dwie kosci po jednej w jednym banku .

i nie unoś się

tygrysek
komentarz
komentarz

Ale jak jedna jest włożona w slot to druga leży na biurku więc nie są razem zamontowane w kompie. I nie unoszę się cały czas twardo siedzę na krześle :P

Lewy12
komentarz
komentarz

A jaką masz płyte głowną ?

tygrysek
komentarz
komentarz
A jaką masz płyte głowną ?

Patrz post nr 3

Lewy12
komentarz
komentarz

Coś nie moge znaleść jeje parametrów.

tygrysek
komentarz
komentarz

Czy są jeszcze jakieś rady, co do mojego problemu?

Gość
komentarz
komentarz

Przetestuj pamięci Apacer 1G programem memtest. Jak wylazą blędy, to reklamuj.

tygrysek
komentarz
komentarz

Ale którym memtestem?? Jest ich kilka i z tego co czytałem różnie działają <_<

Gość
komentarz
komentarz

Albo ściągasz plik instalowany na dyskietce, albo plik iso, który nagrywasz na CD.

tygrysek
komentarz
komentarz

Rzecz ciekawa się stała. Jak zamontowałem obie kości razem to komp się nie wywala, a kości się nie gryzą ze sobą.

Więc co tu jest k......wa grane, że się tak zapytam :blink:

Gość
komentarz
komentarz

Widzisz ... wróżkami nie jesteśmy, a ten przypadek jest bardzo dziwny i graniczy z cudem.

tygrysek
komentarz
komentarz

Już kilka dni tak hula wszystko i jest OK :ok:

oby tak zostało :)

Zioło
komentarz
komentarz

tak miałes wczesniej pamięci 256mb/333mhz wrzuciłes 1gb/400mhz i sama kosc jedno gigowa pracowała w trybie 400mhz a gdy dorzuciłes tą 256mb/333mhz pamięć 1 gb zwolniła do 333mhz jeśli chcesz siedziec na jednej kosci to obniz timingi pamięci na 333mhz pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.