x-kom hosting

Najmniej ramożerny system ?

qba1500
utworzono
utworzono

Witam,

Posiada jednego z tych małych lapków acer one. Niestety posiada tylko 1 gb ram, ewentualnie da się dorzucić jeszcze 512. Szukam systemu który byłby mało żerny względem pamięci a przy tym pozwalał na korzystanie w podobny sposób jak na windows do oglądania filmów (vlc), pracowania z microsoft office, photoshop i możliwości odpalenia jakiś gier.

Nie musi być darmowy.

Dzięki

nilhus
komentarz
komentarz

xpek

ratosluaf
komentarz
komentarz

XP? Raczej nie. Ubuntu dobrze sobie radzi ze starszymi komputerkami (10.10)

radekx
komentarz
komentarz

1 GB RAM-u i praca z Photoshopem? Chyba, że tylko usuwanie efektu "czerwonych oczu" ;)
Najmniej zasobożerne są linuksowe wydania dla netbooków, ale tam odpada MS Office i Photoshop, bo bez kombinacji ich nie uruchomisz.
Są zamienniki, ale to zależy do czego właściwie te programu używasz.
Jak nihus napisał - zostaje tylko XP.

PS RAM nie jest drogi, a już 2GB sporo powiększy komfort pracy programu graficznego.

Speed3rX
komentarz
komentarz

Ja polecam system [b]Linux Ubuntu[/b] lub [b]Windows XP[/b].

Doman
komentarz
komentarz

[quote name='qba1500' timestamp='1338037092' post='1508272'] microsoft office, photoshop i możliwości odpalenia jakiś gier. [/quote]

A wy polecacie mu Linuxy... Widać, że nie jest zbyt obadany w tych sprawach, więc uruchomienie tych programów, lub gier będzie dla niego katorgą. XP i dorzucenie ramu, innego wyjścia raczej niema. Ciężko by było wykombinować coś.

kelloco2
komentarz
komentarz

generalnie najmniej ramożerne systemy zaczynając od systemów wbudowanych a potem Linuxów. Jednak dla twoich wymagań najlepszy będzie [u][b]Windows XP[/b][/u].
inne wersje niż Adobe Photoshop 7.0 to polecanie Linuxa odpada.
chodź z drugiej strony na Linuxie ostatnio został wydany GIMP 2.8;
[url="http://fotoblogia.pl/2012/05/16/gimp-2-8-i-gimp-magazine-przyciagna-nowych-uzytkownikow"]http://fotoblogia.pl/2012/05/16/gimp-2-8-i-gimp-magazine-przyciagna-nowych-uzytkownikow[/url]
mi np. do większości rzeczy wystarcza. w 2.6 pamiętam nieraz robiłem layouty stron www. reszta powinna działać dobrze, office 2007 i gry też.

qba1500
komentarz
komentarz

Max jaki da się do tego lapa wsadzić to 1,5 gb ramu, ale nie chcę mi się rozbierać całego lapa dla dodatkowych 512. Poszukam jak odchudzić xp w takim razie.

Dzięki

kelloco2
komentarz
komentarz

wystarczy, że nie będziesz instalować wielu wielu zbędnych aplikacji i takich które włączają się na starcie.

  • 2 miesiące później...
Magda990
komentarz
komentarz

ja mam 512 ram i XP na PC a zamiast PS'a to mam gimpa z toną dodatków i jakoś to śmiga (teraz to już nie zbyt płynnie ale jednak).
^^

maciekj22
komentarz
komentarz

Ja na 1GB ramu mam Vistę Home Premium i zabiera ~ 35% ramu, więc też nie najgorzej, no ale XP zabierze mniej, choć ja bardziej niż XP polecałbym 2000 :)

kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

no na mocniej starsze sprzęty Win2k bardzo ok. chodź obecnie ze względów bezpieczeństwa i użyteczności nie polecam. udany, ale nie doceniony system

Edytowane przez kelloco2
maties80
komentarz
komentarz

[quote name='qba1500' timestamp='1338037092' post='1508272']
Witam,

Posiada jednego z tych małych lapków acer one. Niestety posiada tylko 1 gb ram, ewentualnie da się dorzucić jeszcze 512. Szukam systemu który byłby mało żerny względem pamięci a przy tym pozwalał na korzystanie w podobny sposób jak na windows do oglądania filmów (vlc), pracowania z microsoft office, photoshop i możliwości odpalenia jakiś gier.

Nie musi być darmowy.

Dzięki
[/quote]

Najmniej ramożerny system?? Hmmmm.... Windows 1.0 ?? ;)

maciekj22
komentarz
komentarz

[quote name='kelloco2' timestamp='1344284602' post='1553298'] no na mocniej starsze sprzęty Win2k bardzo ok. chodź obecnie ze względów bezpieczeństwa i użyteczności nie polecam. udany, ale nie doceniony system [/quote]

Powiem tak, XP dla użytkowników, którzy go nie kupili (wiadomo jakich) skończył wsparcie przy SP3, natomiast 2000 na SP4 + można go aktualizować (ostatnie aktualizacje z 2010 roku) :) ale nikogo nie zachęcam, bo w tym miejscu należy wspomnieć, że takie zaopatrzanie się w systemy jest nielegalne :)

kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

liczba service packów jest mało ważna przy czasie do którego będzie to wspierane. NT4.0 miał ich bodajże 6. WinXP też można jeszcze aktualizować - a nie wiem czy Win2000 dostaje wszystkie poprawki jak WinXP?
MS skończył wsparcie dla WinXP SP2, ale SP3 jest wspierany do 8 kwietnia 2014. nie ma się co oszukiwać Win2000 to już martwy staruszek a WinXP trzyma się jeszcze całkiem nieźle. Microsoft przez rzeczy typu directx, internet explorer próbuje uśmiercić go jak najszybciej, ale w niektórych środowiskach i tak sprawdza się najlepiej. 13lat wsparcia to chyba rekord a programy na niego dalej się pojawiają, zamiast takiego IE można wziąć chromium/firefox/opera. Jak dla mnie WinXP i Win2000 to dwa najbardziej udane produkty tej firmy.

Edytowane przez kelloco2
maciekj22
komentarz
komentarz

Ale ja mówię, o użytkownikach, [b]którzy go nie kupili [/b](no przecież wiesz o co mi chodzi :D) w tym momencie 2000 jest bardziej uaktualniony niż XP :)

Igorrodz
komentarz
komentarz

Kwestia jaki ma się sprzęt - jak mocny to owszem Seven czy Eight są ok ale jak ktoś ma słabszy, do netu czy muzyki to cóż, chyba musi zaprzyjaźnić się z Linuksem. Taka prawda.

A co do najmniej pamięciożernego systemu to oczywiście [b]DOS 3.0[/b] ;)

  • 7 miesięcy później...
goodness12
komentarz
komentarz

Ja zaproponowalbym Windows MX :) W 100% taka sama kompatybilnosc jak Windows XP, tyle ze mniej syfu :) Noo i jeszcze znakomity interfejs :) Poczytaj opinie na internecie :) Osobiscie jestem szczesliwym jego uzytkownikiem na slabym sprzecie ;d Mnie uratowal moze i ciebie uratuje :) Polecam

Btw Jest darmowy :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.