x-kom hosting

Wybór Płyty Głównej.

Ragg47
utworzono
utworzono

Zastanawiam się nad kupnem nowej płyty głównej i tu właśnie wchodzi wasza rola, chciałbym abyście mi doradzili jaka wybrać.

Płyta ma być z firmy Asus, pod AMD socket AM2, prawdopodobnie procesorem pod tą płytę główna będzie AMD X2 6000+. Płyta główna nie ma posiadać zintegrowanej karty graficznej.

Najlepiej aby była 8- kanałowa ^^.

Zależy mi aby płyta główna kosztowała do 350zł. Jeżeli coś będzie nieco mniej wydajne, gorsze a cena będzie niższa choćby o te 30 zł warto abyście umieścili swojego faworyta jak i ta grosza.

Warto także dodać że grafika to 1950pro radeon. Karta jest duża i z jednej z płyt Asusa odległość od procesora a karty graficznej wynosiła nie więcej niż 2mm, więc jest problem z zamontowaniem jej ^^" - (chyba że źle przeczytałem komentarz).

Ram - 2gb 800 Cl4.

To wszystko proszę o dobra rade, pomożesz nie zawaham się użyć (+).

Ach zapomniał bym, co sądzicie o tym > http://www.proline.pl/shop.php?prodid=ASUS+M2N-SLI+DELUXE <.

snip91
komentarz
komentarz
Ach zapomniał bym, co sądzicie o tym > http://www.proline.pl/shop.php?prodid=ASUS+M2N-SLI+DELUXE <.

Dobra płyta i sam bym raczej właśnie taką wybrał ;)

Ragg47
komentarz
komentarz

A czy możecie mi powiedzieć na co dokładnie należy zwrócić uwage podaczas zakupu płyty głównej!?

falcon1984
komentarz
komentarz
A czy możecie mi powiedzieć na co dokładnie należy zwrócić uwage podaczas zakupu płyty głównej!?

Jakość karty dźwiękowej, podatność na overclocking procesora i pamięci, jakość wykonania, czy się nie przegrzewa, przyjemny BIOS, rozmieszczenie elementów, obsługa standardów np. SATA, PCI-E, wydajność, stabilność.

Najlepiej jakiś test, recenzje sobie przeczytać, a nawet kilka.

Ragg47
komentarz
komentarz

Poza tym nikt nic więcej nie doradzi ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Warto zwróci uwagę na proces technologiczny ;)

Intel C2D - 65nm

AMD x2 - 90nm

snip91
komentarz
komentarz
Poza tym nikt nic więcej nie doradzi ?

Falcon napisał już chyba najważniejsze cechy płyt głównych, więc raczej nie ma co dodawać ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.