x-kom hosting

Zestaw Chłodzenia Do Komputera.

memento
utworzono
utworzono

Witam. Zamierzam wymienić kilka elementów chłodzenia niektórych podzespołów komputera, m.in. chłodzenie CPU, chłodzenie GPU, zastanawiam się też nad zmianą obudowy, ponieważ w mojej przedpotopowej obudowie jest bardzo minimalny przepływ powietrza (obudowa ma z 5 lat).

Chłodzenie procesora :

Zastanawiam się nad Scythe Ninja Plus rev. B - cena około 150zł. Czy to chłodzenie jest wart swojej ceny? Czy jest inne rozwiązanie?

Chłodzenie karty graficznej :

Na początku, chciałbym zapytać czy warto zmieniać chłodzenie z referencyjnego na jakieś inne. Mam Galaxy GeForce 7900GS wersja zwykła 475MHz/1400MHz.

Przejdźmy do rzeczy. Przeglądając Allegro, w oko wpadł mi układ Pentagram Freezone XC-70 Cu+. Czy ktoś miał już z nim do czynienia? Czy warto go zmieniać?

Temperatura mojego układu graficznego wynosi od 47˚C do około 52˚C w normalnym użytkowaniu komputera (tzn. surfowanie po internecie).

Zmiana obudowy :

Jaką byście polecili? Podoba mi się Sharkoon Rebel 9 Value. Jednak najfajniejsze są NZXT. np. : NZXT Alpha. Lecz zawiera ona tylko 1 wentylator w zestawie, a Sharkoon ma 2 wentylatory i to jeden 250mm :)

Proszę was o doradzenie mi w wyżej wymienionych sprawach.

kwachu1992
komentarz
komentarz

co do chłodzenia na CPU to pisz tutaj: http://www.forumpc.pl//index.php?showtopic...mp;#entry167860

Chłodzenie karty graficznej :

Na początku, chciałbym zapytać czy warto zmieniać chłodzenie z referencyjnego na jakieś inne. Mam Galaxy GeForce 7900GS wersja zwykła 475MHz/1400MHz.

Przejdźmy do rzeczy. Przeglądając Allegro, w oko wpadł mi układ Pentagram Freezone XC-70 Cu+. Czy ktoś miał już z nim do czynienia? Czy warto go zmieniać?

bardzo dobre chłodzenie - polecam, mój brat je posiada.

Zmiana obudowy :

Jaką byście polecili? Podoba mi się Sharkoon Rebel 9 Value. Jednak najfajniejsze są NZXT. np. : NZXT Alpha. Lecz zawiera ona tylko 1 wentylator w zestawie, a Sharkoon ma 2 wentylatory i to jeden 250mm smile.gif

Sharkoon Rebel 9 Value to bardzo dobra obduowa ze świetną cyrkulacją powietrza - do o/c się bardzo dobrze nada.

sid
komentarz
komentarz

obudowe polecam jeszcze thermaltake soprano :)

Datex
komentarz
komentarz
Chłodzenie karty graficznej :

Na początku, chciałbym zapytać czy warto zmieniać chłodzenie z referencyjnego na jakieś inne. Mam Galaxy GeForce 7900GS wersja zwykła 475MHz/1400MHz.

Przejdźmy do rzeczy. Przeglądając Allegro, w oko wpadł mi układ Pentagram Freezone XC-70 Cu+. Czy ktoś miał już z nim do czynienia? Czy warto go zmieniać?

Temperatura mojego układu graficznego wynosi od 47˚C do około 52˚C w normalnym użytkowaniu komputera (tzn. surfowanie po internecie).

Mam te chłodzenie na 7900GS temperatury to 41 do 55 stopni w trybie cichym. W trybie normalnym temperatury są o około 3 stopnie niższe.

  • 5 tygodni później...
Sonido
komentarz
komentarz
Witam. Zamierzam wymienić kilka elementów chłodzenia niektórych podzespołów komputera, m.in. chłodzenie CPU, chłodzenie GPU, zastanawiam się też nad zmianą obudowy, ponieważ w mojej przedpotopowej obudowie jest bardzo minimalny przepływ powietrza (obudowa ma z 5 lat).

Chłodzenie procesora :

Zastanawiam się nad Scythe Ninja Plus rev. B - cena około 150zł. Czy to chłodzenie jest wart swojej ceny? Czy jest inne rozwiązanie?

Chłodzenie karty graficznej :

Na początku, chciałbym zapytać czy warto zmieniać chłodzenie z referencyjnego na jakieś inne. Mam Galaxy GeForce 7900GS wersja zwykła 475MHz/1400MHz.

Przejdźmy do rzeczy. Przeglądając Allegro, w oko wpadł mi układ Pentagram Freezone XC-70 Cu+. Czy ktoś miał już z nim do czynienia? Czy warto go zmieniać?

Temperatura mojego układu graficznego wynosi od 47˚C do około 52˚C w normalnym użytkowaniu komputera (tzn. surfowanie po internecie).

Zmiana obudowy :

Jaką byście polecili? Podoba mi się Sharkoon Rebel 9 Value. Jednak najfajniejsze są NZXT. np. : NZXT Alpha. Lecz zawiera ona tylko 1 wentylator w zestawie, a Sharkoon ma 2 wentylatory i to jeden 250mm :)

Proszę was o doradzenie mi w wyżej wymienionych sprawach.

Proc: ZALMAN 9700 LED lub NT - super ciche i wydajne chłodzenie, u mnie na Athlonie 6000+ tempa na wcześniejszym AC Freezer 64 PRO w idle'u z 60'C spadła do 40'C :blink:

Grafa: jeżeli już koniecznie chcesz coś dołożyć to weź te, o którym piszesz bądź też http://www.allegro.pl/item271863423__zalma...0_promocja.html marka mówi sama za siebie i wydajnośc gwarantowana ;)

Buda: NZXT Apollo albo Lexa - pięknie się prezentują :D poza tym możliwośc zamontowania 3 wentyli 120mm (2 w zestawie)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.