x-kom hosting

Pamięć Ddr2

Wieclaw
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam jedno pytanie, czy jezeli mam plyte ktora obsluguje tylko ddr 2 667 a wloze tam przypuscmy geil 800 cl 4 to jak one beda sie zachowywac. i czy bedzie to w ogole dzialac.

Gość
komentarz
komentarz

Raczej nie zadziałają wcale . Pewnie komp ci się nie włączy albo wogóle płytę główną uszkodzisz.

snip91
komentarz
komentarz

RAM powinien zwolnić do maksymalniej prędkości dla płyty, czyli 667 MHz.

Konsurk
komentarz
komentarz

Będzie działać,zwolni do prędkości 667.

falcon1984
komentarz
komentarz

No, ale nie ma sensu kupować takich pamięci do twojej płyty bo ich nie wykorzystasz w pełni i tylko przepłacisz.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Raczej nie zadziałają wcale . Pewnie komp ci się nie włączy albo wogóle płytę główną uszkodzisz.

Argh, takie posty mnie dobijają.

RAM zadziała, ważne, żeby był DDR2. Tyle że po prostu zwolni do tych 667 MHz, więc raczej nie ma po co przepłacać.

Lewy12
komentarz
komentarz
No, ale nie ma sensu kupować takich pamięci do twojej płyty bo ich nie wykorzystasz w pełni i tylko przepłacisz.
Ale jak kiedyś będzie zmieniał płyte główną to nie będzie musiał ramu zmieniać.

A jaką masz płyte główną może po wgraniu najnowszego biosu będzie obsługiwał ramy 800mhz.

tazman
komentarz
komentarz

Może i będzie a może i nie będzie obsługiwać , podaj symbol płyty głównej

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Cóż, zaleta takich RAMów 800 MHz to to, że przy takim taktowaniu mają zwykle takie samo CL, co pamięci 667 MHz.

Jeśli więc te 800 MHz będą pracować jako 667 MHz, automatycznie powinno obniżyć im się CL, więc będą nieco lepsze niż standardowe moduły 667...

Ciekawe czy ktoś mnie zrozumie xD

Nie no, podam przykład:

mamy jakieś pamięci 800 MHz o CL5, oraz pamięci 667 MHz o CL również równym 5 cykli. Jeśli jednak takie 800 MHz włożymy w płytę główną, która obsługuje max 667 MHz, spadnie im taktowanie. Jednakże równocześnie powinno spaść m.in. CL (np. do 4 cykli).

Lewy12
komentarz
komentarz
Ciekawe czy ktoś mnie zrozumie xD

Też tak myśle na cl 3 powiny się automatycznie ustawić.

Konsurk
komentarz
komentarz

To prawda.

Komputer albo ustawi sam mniejsze CL,albo trzeba zmniejszyć ręcznie.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tak więc wszystko zależy od kosztów... Jeśli 800 MHz nie będą znacząco droższe od 667 MHz to można wziąć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.