x-kom hosting

DDR4 - dyskusja ogólna

jarowojna
komentarz
komentarz

Tak, ale tylko te drogie i to sie w ogole nie oplaca. Zreszta w ogole widze ze ddr4 poki beda drogie to sie nie przyjma bo beda oferowac niewiele wyzsza wydajnosc niz ddr3. Ale trza zauwazyc ze ddr3 sa sporo tansze w swoim szczycie niz ddr2. Dzis mozemy kupic 2x4gb w dualu za ledwie 150zl. W marcu 2010 kupilem komputer z ddr3 1333mhz 2x2gb w dual channel za az... 375zl, a w 2007 ddr2 2x1gb tez w dualu za 250zl. Jak wiec widzimy dzis ddr3 sa wyjatkowo tanie, tak siec na poczatku dosc dlugo ddr4 nie beda mialy szans, tymbardziej ze troche poczekamy na procesory je obslugujace.

  • 3 tygodnie później...

Bugless
komentarz
komentarz

RSK zauważ że DDR3, w pierwszym wydaniu też były cieniutkie, bo oferowały 1066MHz, co na dzień dzisiejszy oferują także DDR2

jarowojna
komentarz
komentarz

Tylko, ze do tego trza miec lepszy procesor bo wiekszosc procesorow z czasow ddr2 obdlugiwaly max 800mhz.

Gerlath
komentarz
komentarz

Bugless, przecież zawsze tak jest- nowa technologia jest droga i niewiele wydajniejsza, dopóki nie zostanie opakowana wsparciem technologicznym inny komponentów.Pamiętasz sdr166 i pierwsze ddr? Np ddr200 , dopiero nowsze płyty i szybsze ddr dały róznice, to samo było z ddr400/466 do ddr2 533(a przecież były też ddr2 400 (!!!), potem ddr2 800/1066 w stosunku do ddr3 1066(a były też ddr3 800 (hehe). To się powtarza regularnie.

Bugless
komentarz
komentarz

ależ Gerlath mi tego mówić nie musisz, pamiętam czasy troche bardziej odległe niż SDRam:) dlatego mówiłem o tym,  [quote name='RSK1990' timestamp='1358445928' post='1676691'] Słabo jak na początek ino 2133Mhz tyle mają Dedery Trzy  [/quote]

  • 3 tygodnie później...
son133
komentarz
komentarz

Pewnie niedługo zastąpi.

  • 2 tygodnie później...
goodness12
komentarz
komentarz (edytowane)

Technologia sie rozwija w tempie wykladniczym. Jest pewne ze za jakis czas to i nawet te DDR4 stana sie staruszkami  :) Nie ma co spekulowac :) Szkoda tylko ze technologiczne nowinki sa takie drogie, no ale trzeba czyms zaplacic naukowcom. Chwala im za ich wiedze, potencjal i inteligencje. :D

Edytowane przez goodness12
  • 1 miesiąc później...
nowokomputerowski38
komentarz
komentarz

Cześć witajcie.

 

Słuchajcie, mam takie pytanko odnośnie DDR3

Otóż czy to prawda że mogę mieszać pamięci pod względem szybkości? 

Np: Kingstony DDR3 1600Mhz z Kingstonami również DDR3 z tym że z częstotliwością 1300Mhz ?

 

Mój znajomy twierdzi że można mieszać, ale ja jestem odmiennego zdania.

I dla tego proszę wasz o podanie porawnej odp

Z góry dzięuję za odp i pozdrawiam. :)

 

piotrasta
komentarz
komentarz (edytowane)

można mieszać kości o różnych parametrach (częstotliwość, opóźnienia, napięcie zasilające) ale możesz mieć problemy z uzyskaniem stabilnej pracy (jeśli tylko różnica częstotliwości to ich nie powinno być a szybsze zwolnią do wolniejszych)

 

edit czemu 2 twoje pytanie jest w 2 tematach?

Edytowane przez piotrasta
nowokomputerowski38
komentarz
komentarz

można mieszać kości o różnych parametrach (częstotliwość, opóźnienia, napięcie zasilające) ale możesz mieć problemy z uzyskaniem stabilnej pracy (jeśli tylko różnica częstotliwości to ich nie powinno być a szybsze zwolnią do wolniejszych)

 

edit czemu 2 twoje pytanie jest w 2 tematach?

Dzięki za pomoc.

Ah przepraszam, widocznie przez pomyłkę dałem do 2 temarów. :)

  • 1 rok później...
Agito.pl
komentarz
komentarz

Poza pojemnością pamięci ważna jest też jest szybkość u nas pamięć Goodram DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0 BOX kupicie za 151 zł

 

 

Dzięki za pomoc.

Ah przepraszam, widocznie przez pomyłkę dałem do 2 temarów. :)

  • 11 miesięcy później...
pccciowik
komentarz
komentarz

Kiedyś na pewno zastąpi, ale jescze chyba nie teraz. Na razie jest to mało opłacalna inwestycja, gdyż przyrost szybkości nie jest współmierny do pieniędzy które trzeba dołorzyć.

  • 6 miesięcy później...
rafal1977
komentarz
komentarz

mam pytanie chce dokupic pamiec ram do kompa mam ddr3 czy mam kupic obojetnie jakie ddr3 czy mam zwracac uwage na szczegoly. ???????? . rafal

Youki
komentarz
komentarz

Na szczegóły

  • Dobra wypowiedź 1
  • 10 miesięcy później...
SeeJ
komentarz
komentarz

na dzien dzisiejszy warto brać jeszcze 2x4 gb ram ddr4 czy odrazu zakupić 2x8 aby mieć te 16gb na przyszlosc?

Youki
komentarz
komentarz

Zależy od ceny, płyty głównej.

SeeJ
komentarz
komentarz

jeśli chodzi  o plyte to będzie to Gigabyte gaming k3

Youki
komentarz
komentarz

Możesz brać 2x8 GB

SeeJ
komentarz
komentarz

a jakie polecasz? te będą dobre? Cena jest ok?

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Jaka jest średnio różnica fps pomiędzy 1333 mhz a 3200 mhz przy podobnej konfiguracji?

Youki
komentarz
komentarz

15 % średnio.

  • 1 miesiąc później...
qba243
komentarz
komentarz

Ja mam pytanie, gdyż nie jestem pewien. Jeśli połączę 2x4GB i 1x8GB to będzie wszystko pięknie działać? Czy niewskazane jest takie łączenie ramów? Znalazłem płytę główną w promocji z pamięcią RAM, gdzie mogę zaoszczędzić ponad 100zł, ale w zestawie jest 2x4GB, a planowałem zrobić 2x8.

Youki
komentarz
komentarz

Będzie działać.

 

  • 10 miesięcy później...
Luki skajpłotek
komentarz
komentarz

Powiedzcie mi co to się dzieje, bo to dla mnie szok o.O

 

pamięci Patriot Viper 4 2x8GB 3000MHz CL16 które miałem na oku jeszcze wczoraj kosztowały ok 740zł

dzisiaj zobaczyłem ze zmienili cene w sklepie na prawie 900zł!!! Oczywiście w wielu sklepach cena została stara , ale wydaje mi się że to kwestia kilku dni.

Ja rozumiem że ceny rosną, bo rosną już długo, ale o 20zł czy 40zł a nie od razu 160zł!! 

Gdzie jest powód? Dalej popytem na SSD będą się zakrywać? Ta śpiewka była rok temu. 

O co tu chodzi? Gdzie jest kres?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Sklepy wykorzystują wzrost cen pamięci.

Każdy ekspert wynajduje inny powód na pierwszym miejscu, jedni wzrost sprzedaży dysków SSD inni masową sprzedaż telefonów jeszcze inni to, że pamięci DDR3 zostały zastąpione przez DDR4.
Co do tego ostatniego to pewnie dużo prawdy w tym jest, bo gdybym kupował nowy komputer i pasowałyby do niego moje DDR3 to by już nie kupował nowych pamięci, bo przecież one są trwałe i długowieczne. Ale nie pasują więc muszę kupić DDR4 a firmy muszą je wyprodukować.
Główny powód to kurczące się zapasy w magazynach, bo producenci pewnie nie byli w stanie przewidzieć tak masowej sprzedaży urządzeń elektronicznych jaka nastąpiła w ostatnich latach plus ta reszta powodów, które są podane wyżej i wzrost cen gotowy.
Przecież chodzi o dużo rzeczy telefony, laptopy tablety, karty pamięci dyski itd. Teraz nawet piece do pieczenia mają małe komputerki i pamięć. A jakie ilości z tych wymienionych wyżej rzeczy jest co roku wyrzucanych do śmieci?
Każda wyrzucona rzecz jest przecież zastępowana nową więc podanie co i ile się wyrzuca daje pogląd na to co i ile się produkuje. Dla przykładu takie USA,

Co roku amerykanie wyrzucają do śmieci około 9 i pół miliona ton urządzeń elektronicznych.
W roku 2014 było to około 11 i pół miliona.
Tylko 12.5% wyrzuconych urządzeń jest poddana recyklingowi
Co roku wyrzucają tyle telefonów, że wartość zawartego w nich złota i srebra wynosi około 60 milionów dolarów.

 

Świat
Codziennie ludzie wyrzucają do śmieci 416 tys. urządzeń przenośnych (tablety, telefony) i 142 tys. komputerów
Policzono zarejestrowane karty SIM i okazało się, że jest ich więcej niż 7.2 miliarda czyli więcej niż, żyje ludzi na Ziemi.
A teraz najciekawsze co może wytłumaczyć braki pamięci w magazynach. Tempo wzrostu produkcji urządzeń elektronicznych jest pięciokrotnie większy niż przyrost naturalny ludzi na Ziemi.
Każdego roku produkuje się na świecie 1 miliard telefonów i 300 milionów komputerów.
W roku 2011 na świecie kupiono około 1.6 miliarda urządzeń elektronicznych

Mam nadzieję, że nie pomieszałem danych z USA z danymi ze świata. Jedno ze źródeł

https://www.thebalance.com/e-waste-recycling-facts-and-figures-2878189

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.