x-kom hosting

Czy Tu Powinno Byc Chlodzenie?

papabear
utworzono
utworzono

Chip ktory widac w zalaczanym przez mnie zdjeciu ( jest zaraz za portem PCI) ma jakby miejsce na chlodzenie. Niestety nie otrzymalem zadnej wentylacji w zestawie. Czy musze koniecznie kupic jakies chlodzenie na to miejsce czy nie jest to konieczne?

nf650i_ultra_plyta_2c.jpg

post-7789-1193482572_thumb.jpg

sid
komentarz
komentarz

jesli dobrze zrozumialem to chodzi ci o to czarne na srodku?? to jest radiator nie trzeba nic dokupywac :)

papabear
komentarz
komentarz

Nie. Na prawo od portu PCI . Tak jakby pod slotami na ram

falcon1984
komentarz
komentarz

Nic nie trzeba montować. Płytka będzie bez problemu działać. Ten radiator czarny na środku jest dosyć ciepły i sie sporo nagrzewa, ale płytka chodzi stabilnie.

snip91
komentarz
komentarz
Nie. Na prawo od portu PCI . Tak jakby pod slotami na ram

Na tym chipie nie musisz nic montować. Sam mam go "gołego" :) Po prostu się tak nie grzeje, jak ten, na którym jest radiator.

tazman
komentarz
komentarz

Ja odpowiem następująco podaj temperatury z everesta i zobaczymy jak panuje na chipsecie, jeśli jest powyżej 50*C to chłodzenie jest konieczne

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jeśli producent nie przewidział tam chłodzenia to znaczy, że nie jest konieczne (chyba, że będzie się mocno podkręcać). Układy na płycie głównej są nieco bardziej wytrzymałe termicznie od procesorów (na ogół). Poza tym wątpię, żeby akurat ten układ bez radiatora miał czujnik temperatury... To nie jest chipset, tj. nie jego główna część. Nie widziałem jeszcze płyty, która miała by czujnik temp. w takim układzie bez chłodzenia.

Ciekawostka - na płycie Asus M2N nForce 430 MCP nawet sam chipset płyty głównej, osłonięty radiatorem, ma ponad 70 stopni.

tazman
komentarz
komentarz

Pewnie dlatego że nforcy z serii 4xx się tak grzeją ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tylko że ja niestety o tym nie wiedziałem jak wybierałem te płyty xD Ale tego modelu na pewno więcej nie wezmę, nie tylko z powodu temperatury, ale też okropnego BIOSu ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.