x-kom hosting

Windows XP czy 7?

  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Windows XP czy 7?

    • Windows XP
      15
    • Windows 7
      24


GCB
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale ale przejdę do rzeczy. Posiadam (jak na te czasy) "średni" komputer; szału nie ma ale nie mogę ostatecznie postawić karty na jeden z wyżej wymienionych systemów. Powiem tak: Windows 7 - ok ALE:
1. przy otwieraniu menu start pokazywanie ikon zajmuje 2-3 sekund (kwestia procesora),
2. słabsza wydaność w grach (RAM, procek też wrzuca swoje "5 groszy")
3. sprzęt nie raz nieźle potrafi zmulić i opóźnić działanie wielu procesach,
4. problem z grami; większy ping.

Dodam, że posiadam licencję na Windows 7 Home Premium x86. Biorę pod uwagę to, że Siódemka bierze ok. 700-800 mb ram na dzień dobry, i 20 gb dysku, nie wspominając o procesorze :)

Windows XP - ok ALE:

1. problem z kartą dźwiękową; tzn. rozmawiam na skype i po chwili kanał samoczynnie prze[color=#FF0000]rz[/color]uca na tył, a nie przód komputera i nie można nic zaradzić. Zmienię, po 20 sekundach powtórka "i tak w koło Macieja",
2. nowsze programy typu np. Sony Vegas 11 (wiadomo o co chodzi ;)),
3. wygląd mnie denerwuje i dźwięki,
4. pare innych drobiazgów, na które przymknę oko.

A teraz przechodzimy do sedna; moja konfiguracja sprzętowa:

Procesor: Intel Pentium D CPU 2.80 GHz,
Pamięć wirtualna: 3,00 GB RAM
Dysk twardy: 250 GB,
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9500 GT 512 MB,
Płyta główna: Dell Dell DM051

Dodam, że posiadam licencję na Windows XP Home Edition x86, mam or[color=#FF0000]y[/color]ginalną płytkę od Microsoftu Windows XP Home Edition z zintegrowanym SP3 :).

Proszę o pomoc!

edit // dodaje jesze report Everesta.

Edytowane przez GCB
ort

Gość
komentarz
komentarz

na win xp nie pograsz w bf 3 lub inne gry (nowe)

GCB
komentarz
komentarz

Nie instalowałem, nie zamierzam instalować BF'a 3, poza tym wątpie że mój sprzęt by to uciągnął. Gry w jakie grywam: Minecraft, Company of Heroes, Counter Strike i symulatory, które wymagają krocie od pcta.

Krycha``
komentarz
komentarz (edytowane)

3GB RAMu i dwa rdzenie nadają się do Windows 7. Windows 7 na dzień dobry nie zżera więcej niż 500MB pamięci, mi cieżko zapełnić jest normalnym użytkowaniem komputera 3GB pamięci, uruchomijone programy to: Firefox + Skype + GG + Xfire + Hamachi + Fraps + GTA IV + GTA SA - wtedy komputer osiąga zapełnone magiczne 3GB.

Edytowane przez Krycha``
GCB
komentarz
komentarz (edytowane)

Na RAM przymknę oko, gorzej z procesorem. Niby 2.8, i dwa rdzenie ale nie spisuje się tak jak bym sobie tego życzył. Komputer, który posiadam został kupiony 19 czerwca 2006 roku więc procek wcale nie musi być taki extra. Zapomniałem dodać najważniejszą rzecz; komputer nie jest składany. Został sprowadzony z Norwegii. Pełna nazwa komputera: DELL Dimension 5150, a w dodatku:

- wymieniono zasilacz (wcześniejszy się zjarał, jest 350W),
- wymieniono kartę graficzną na NVIDIA GeForce 9500 GT,
- dołożono 2GB RAM'u.

Pozostaje pytanie: Czy procek mający 6 lat da radę uciągnąć to dobrze? Może to głupie ale robiąc klasyfikację systemu najmniejszy wynik wypad przy procku, a to też biorę pod uwagę.

edit // Nie no, śmiech na sali :( Otworzyłem menadżer zadań i otworzyłem zakładkę "wydajność". Ucieszyłem się widząc te 1% w użyciu procesora, ale jak zacząłem szybko ruszać myszką to wzrósł do 12%.

Edytowane przez GCB
maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja mam na jednordzeniowym, dwuwątkowym Pentiumie 4 630 (bez OC) postawioną Vistę i hula aż miło, a to przecież bliźniacze systemy :)

Edytowane przez maciekj22
kelloco2
komentarz
komentarz

Procesor trochę mocniejszy niż wyższe Atomy typu N550. Zostałbym przy XP lub zainstalował obok Windows 7 i przełączał się w zależności od preferencji (jeżeli masz licencję kupioną na oba systemy).

Jeżeli jednak to wersja OEM i nie wykorzystana nie marnowałbym jej na taki komputer.

problem z kartą dźwiękową nie leży czasem w sterownikach, skype i złej konfiguracji?

GCB
komentarz
komentarz

Nie, to nie zła konfiguracja zapewniam Cię i nie tyczy się tylko skype ale innych gier, programów które używają mikrofonu. Wiecie, trochę się znam na sprzęcie i jak komuś grzebie przy komputerze to wiem co mam wrzucić ale u siebie? Czekam na resztę odpowiedzi.

Gość
komentarz
komentarz

Lubie minecraft :D ale jak na twoj komp no to dobry nawet masz wiec zainstaluj sobie win 7 jesli niemasz napisz do mnie na pw noi bym radzil ci kupić lepszy proc np E6300 duo i podkrecic i pograc w nowsze gry jak bf3 crysis dirt3

Applauz
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja tam sobie nie wyobrażam przejscia na starego xp'ka bo to by było bez sensu. I tak 7 jest poprostu "lepszy".Udał im sie ten system i to sie chwali. Mnie nie zawiódł jeszcze nigdy i dobrze sie prezentuje.Przejscie z powrotem na xp to tak jak mieć do wyboru malucha i GTR'a ale wybrać malucha bo mało pali :gobi:

Edytowane przez Applauz
kelloco2
komentarz
komentarz

Można też próbować włożyć silnik od malucha do GTR. Ten procek ma jeden rdzeń. System - samochód bez silnika, wkładamy procek (silnik) i jedziemy.

tak normalniej; najsłabszy punkt tutaj to procek - o ile internet, system powinno chodzić ok to przy takim Sony Vegas może się dławić

Axel
komentarz
komentarz

3 GB pamięci to jeszcze ujdzie, chyba najgorzej to u Ciebie z prockiem. Trudno się dziwić, że CPU z 2006 roku (zamierzchłe czasy hegemonii XP) odmawia współpracy z Se7enem (wydanym w 2009 roku). Sprzęt dobry do neta, pisania, ewentualnie jakichś prostych gierek typu Minecraft, ale Sony Vegas to ja tutaj nie widzę. Jakbyś mógł wsadzić tam cokolwiek lepszego (chociaż jakiś C2D), to myślę, że różnicę byś odczul gołym okiem pod Win 7. Inaczej chyba zostaje Ci tylko XP :(

begin
komentarz
komentarz

[quote name='Rambo1' timestamp='1336340090' post='1495114']
Lubie minecraft :D ale jak na twoj komp no to dobry nawet masz wiec zainstaluj sobie win 7 jesli niemasz napisz do mnie na pw noi bym radzil ci kupić lepszy proc np E6300 duo i podkrecic i pograc w nowsze gry jak bf3 crysis dirt3
[/quote]
Tak, na 9500GT sobie pogra.

Pentium D to jedna z najgorszych serii Intela, sprawdź jakie procesory obsługuje Twoja płyta i kup jakiegoś C2D.

GCB
komentarz
komentarz

Na chwilę obecną nie mam kasy ale wszystko z czasem :) Dzięki za pomoc, porady; wszystko sobię bardzo cenię i zbieram w jedną całość. Sądzę tak jak mówicie: procek do pieca, bo ciężko z nim. Sony Vegas 11 cisnęłem bez problemu. Wyobraźcie sobie jaki to był dobry procek w 2006, kiedy tu w Polsce były jeszcze popularne jednordzeniowce ;d

  • 2 miesiące później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Działałem i na XP i na 7 i muszę powiedzieć z czystym sumieniem, że ten drugi system jest lepszy.

  • Dobra wypowiedź 1
Awionet
komentarz
komentarz

Powiem tak: Windows xp na komputery ze średnimi parametrami. Windows 7 na dobre Pcety/laptopy. Sam mam Win 7 na moim lapku z i7. Jest bosko. Windowsa Xp mam na Stacjonarnym (starym) z celeronem 3,06Ghz, też jestem zadowolony :)

  • 1 miesiąc później...
hixmen
komentarz
komentarz

Rzeczywiście ten procek jest wąskim gardłem. Ja mam procek C2D E6300@ 1.86 GHz. I na windows 7 to nadaje się raczej do internetu i niektórych gier. Bo mam porównanie że te same gry a obciążenie procka na Win7 wzrasta dwukrotnie. Więc jak będziesz jeszcze chciał reaktywować ten sprzęt to osobiście co najmniej bym kupił C2D cz C2 QUAD w obu przypadkach z taktowaniem w okolicach 3 GHz. Jednak ogólnie Win 7 ma większe wymagania a w Twoim przypadku wymiana procka da popawę oczywiście nie uruchomisz super nowych gier ale system powinnien stać się stabilniejszy mocniejszy. Cena kupienia procka też gra rolę i dobrze szukać okazji jak będzie się chciało zmienić. Bo żeby płacić np. 800 złotych za sam procek i to nie najnowszej generacji gdzie kupi z nowych w tej cenie i wystarczy dołozyć koło trzech stówek na płytę i masz już wydajnego kompa.

  • 5 miesięcy później...
goodness12
komentarz
komentarz

Osobiscie uwazam, ze windows xp jest lepszy i wydajniejszy jesli chodzi o starsze komputery to tylko to wchodzi w gre, Chyba ze jakis kaskader zainstaluje sobie windows 2000 albo inne "cacko" haha. Windows 7 daje wieksze mozliwosci, jednak tylko przy dobrym sprzecie jestes w stane je wykorzystac :) 

Bye the way. Jesli ktos ma naprawde slaby sprzet to polecam produkt Windows MX. Jest to wersja posiadajaca 100% kompatybilnosci Windows XP, tyle ze usuniete zostaly z niej wszystkie niepotrzebne akcesoria, pliki itd. Oprocz, mniejszego zuzycia procesora i pamieci RAM, windows ten posiada naprawde przyjemny i przejrzysty interfejs ( kwestia wzgledna, ale mysle ze wiekszosci sie bedzie podobac :) )

Pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.