x-kom hosting

Napięcie Ram

PryncVictis
utworzono
utworzono

Jak zmienic napięcie RAM na płycie nVidia nforce4M-a? W BIOSie jest VDIMM 1,8V, ale nie da się na to nawet najechac. Kupiłem sobie ramy, który potrzebują 2,1V, działają na 1,8V ale mają wtedy CL5, a powinny miec CL4. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Może są jakieś sterowniki do tej płyty umożliwiające zmienienie napięcia ram-u, albo jakiś program? Sprawdzałem 8rdavcore ale tam nie ma do wyboru mojej płyty. Z góry dzięx.

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli w BIOSie tego niema to nigdzie indziej nie znajdziesz...

Spróbuj zainstalować nowy BIOS, możliwe że w nim juz jest regulacja tych napięć. Niżej masz strone do downloadu:

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downloads...=39&LanID=0

PryncVictis
komentarz
komentarz

Nie ma gdzieś tych sterowników co mi wysłałeś link, w wersji dla systemów 64bitowych, bo ja mam viste x64, i wyskakuje mi jakiś błąd, że nie można tego zainstalowac.

dar55
komentarz
komentarz
Nie ma gdzieś tych sterowników co mi wysłałeś link, w wersji dla systemów 64bitowych, bo ja mam viste x64, i wyskakuje mi jakiś błąd, że nie można tego zainstalowac.
Spróbuj zainstalować nowy BIOS,

BIOS chłopie BIOS , nie sterowniki

PryncVictis
komentarz
komentarz

Sorry, nie znam się za bardzo. Więc co mam zrobić? Instalować sterowniki czy BIOS?Jak chce zainstalowac ten BIOS to mi pisze że mam 64bitowy windows i sie nie da. Jak ktoś znajdzie ten BIOS dla visty x64 to niech da link, ja szukałem ale nie znalezłem.a tak wogóle to ta nowa wersja BIOSu sprawia, że da się zmieniać napięcie RAMu? Czy poprawia tylko inne rzeczy?

Gość
komentarz
komentarz

Są 2 warianty:

1)* Ściągnij to, rozpakuj, nargraj na dyskietke i zresetuj kompa. Jak zresetujesz to ustaw "first boot device" na "floppy" i daj save & exit. Komp jescze raz Ci sie zresetuje, wtedy włóż dyskietke do napędu i czekaj aż Ci "coś wyskoczy" jak ci wyskoczy to wpisz "setup.exe" (możę być inna nazwa, w każdym razie jak rozpakujesz to zobaczysz) i zainstaluje Ci sie nowy BIOS.

2)ainstaluj program WinFlash - dalej powinieneś wiedzieć co robić.

1)* - Napisałem Ci jak ja to zrobiłem, u Ciebie niekoniecznie musi być tak samo.

PryncVictis
komentarz
komentarz

Zainstalowałem windows XP 32bitowy i za pomocą WinFlasha zainstalowałem nowy BIOS, ale nie zauważyłem, żeby coś się w nim zmieniło. Dalej nie mogę ustawic napięcia RAM. Może źle zainstalowałem tego BIOSa? W WinFlashu dałem update BIOS i wybrałem ten A940711.bin i się on zainstalował, zrestartował się komp, a jak potem weszłem do BIOSu, to nie zauważyłem żadnej różnicy.

Trochę poczytałem na temat mojej płyty głównej i chyba nie da się zmienic napięcia RAM.Skoro tak to jaką proponujecie płyte główną do 500zł, żeby działały z nią:

procesor AMD Athlon 64 3800+ X2

Ramy Corsair 2x1gb 800MHz CL4 2,1V

Karta Graficzna Ati x850 Platinum Edition (PCI-e x16)

Szczególnie zależy mi na tym żeby dało się na niej zmnieniac napięcie RAM, abym mógł sobie podkręcic swoje lub gdy kupił bym inne, które potrzebują większego napięcia.

dar55
komentarz
komentarz

foxconn N570SM2AA , mam taką - tylko trzeba bios zakualizowac

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.