x-kom hosting

"brak Pliku Ntldr" Na Nowiutkim Dysku Sata

lukasz sz
utworzono
utworzono

Specyfikacje:

Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB ST3320620AS

Asus P5B

DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Geil

GeForce 8600GT Palit 256MB 128b Sonic NE/860TS+T321

Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz 4MB

BQ Straight Power 550W

PROBLEM:

Dopiero co złożony zestaw. Próbowałem instalować windowsa xp, zapędziłem się jednak i przez gapiostwo utworzyłem tylko jedną, 320 gigową partycję, co po chwili przebudzenia ewidentnie nie przypadło mi do gustu. żeby nie czekać na instalację postanowiłem [wiem że głupio] zresetować kompa i zacząć instalację od nowa. po uruchomieniu każdorazowo pojawia się info "Brak Pliku Ntldr". na różnych forach widziałem podobny problem, ale nigdy w przypadku nowiutkiego dysku, który nie ma w pełni zainstalowanego windowsa. co robić ? chciałem podpiąć ten dysk pod starego kompa, ale że to staroć to i kable i wejścia nie pasują, więc takie rozwiązanie odpada. jak sobie myślę to nikt ze znajomych nie ma nowego kompa z nowymi wejściami. PROSZę O POMOC. z góry dzięki

dar55
komentarz
komentarz

masz dysk sata , zapewne masz sterowniki do sata ? ->F6

"brak pliku...." wyskakuje przy starcie instalatora?

Partition magic -> tworzysz partycje -formatujesz je na ntfs i wtedy instalka xp

lukasz sz
komentarz
komentarz

masz dysk sata , zapewne masz sterowniki do sata ? ->F6

"brak pliku...." wyskakuje przy starcie instalatora?

Partition magic -> tworzysz partycje -formatujesz je na ntfs i wtedy instalka xp

sterowników jeszcze nie instalowałem [na razie brak szuflady floopy i samej dyskietki]. "brak pliku...." pojawia się przed instalatorem, tzn. instalka się nie odpala mimo, że w biosie ustawiłem bootowanie na napęd [coś nie ten z instalką może?], toteż nie mogę utworzyć partycji [co to "Partition magic" (niestety nie operuję tą terminologią)?]. możliwość działania kończy się na pojawiającej się info "brak Pliku Ntldr".

Gość
komentarz
komentarz
instalka się nie odpala mimo, że w biosie ustawiłem bootowanie na napęd [coś nie ten z instalką może?]

A oryginalny windows?

lukasz sz
komentarz
komentarz

oryginalna ? no wiesz..mam rozumieć że bez oryginalnego winxp nie uzyskam pomocy ?wydaje mi się, że instalacja systemu na dysku sata nie wymaga dodatkowych sterownikow /f6/ przy instalacji. wyczytałem gdzieś jednak [nie wiem czy top rzetelne info], że warunkiem nie pojawiania się braku pliku startowego ntldr może być wlaczenie opcji sata w biosie /bez raidu/ ? czy to możliwe ? ewentualnie jak to ustawić ?

dar55
komentarz
komentarz
wydaje mi się, że instalacja systemu na dysku sata nie wymaga dodatkowych sterownikow /f6/ przy instalacji.

źle ci się wydaje , jest opcja w biosie która wyłącza możliwości sata i startujesz jakbys miał zwykły HDD (PATA) , ale to bez sensu

partition magic to taki program http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=453

http://komputery.katalogi.pl/Partition_Mag...kę_-t28436.html

lukasz sz
komentarz
komentarz

ok, w takim razie jak zainstalować sterowniki [mam płytę do asusa p5b ze sterownikami, a jednak mam problem z jej użyciem bo f6 nie reaguje ani przy starcie ani w biosie] ? a z powyższego programu mogę skorzystać dopiero po zainstalowaniu windowsa więc póki co jestem w kropce

dar55
komentarz
komentarz
a z powyższego programu mogę skorzystać dopiero po zainstalowaniu windowsa

alez nieprawda ,poszukaj i zassaj UBCD (to taka płytka bootowalna) , uruchamiasz kompa z płyty i uruchamiasz partition magic

a instalacja xp -> http://www.forumpc.pl//index.php?showtopic=7938 troszkę inwencji

lukasz sz
komentarz
komentarz

myślę, że zrobię tak: mam do dyspozycji stary dysk sata na który wgram windowsa z ówczesnym zaaplikowaniem sterowników, a dysk z którym mam problem dorzucę później i sformatuję. czy brzmi to sensownie ? czy to rozsądne rozwiązanie ? nie pomijam jakiegoś oczywistego faktu ?

jeśli miałbym użyć ubcd i "uruchamiasz kompa z płyty i uruchamiasz partition magic" - skąd użyć partition.. ?

dar55
komentarz
komentarz
skąd użyć partition.. ?

z płyty :D

oki rozwiązanie -> podłącz stary +nowy-> uruchom kompa ze starego> w zarządzaniu dyskami utworzysz partycje i sformatujesz nowy dysk

lukasz sz
komentarz
komentarz

"rozwiązanie -> podłącz stary +nowy-> uruchom kompa ze starego" - czy dyskiem systemowym może być ata a sata jako drugi ?

dar55
komentarz
komentarz

pewnie , tylko w biosie zmieniasz bootowanie na first hdd a w dyskach primary jako pata , różnie w różnych biosach to się zwiealbo podczas startu wciskasz ESC lub F10 lub F11

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.