x-kom hosting

W Jakim Języku?

Gość
utworzono
utworzono

W jakim języku programiści pisali takie programy ja np. Kaspersky, SubEdit, albo nawet Windows?

PS:Nie chodzi mi o takie języki jak np.angielski itp. :P

byku
komentarz
komentarz

Nie wiem jak Kaspersky, ale SubEdit chyba w C++, możliwe, że on też. Jest to najpopularniejszy język.

grucha
komentarz
komentarz

Praktycznie wszystko się pisze w C/C++. Windows również jest napisany w C. Nie okłamujmy się, ale języki jak np. Pascal, VB nie są zbyt wydajne, dlatego ich się nie stosuje do np. pisania gier. To co w Pascalu musisz zapisać w 10 liniach, w C++ nie raz możesz napisać w jednej :)

GoBi
komentarz
komentarz

Pascal'a dalej sie stosuje... ale tak jak poprzednicy napisali, bardziej popularny, wydajniejszy jest aktualnie c++

Gość
komentarz
komentarz

I pewnie c++ jest trudniejszy w obsłudze...

GoBi
komentarz
komentarz
I pewnie c++ jest trudniejszy w obsłudze...

Raczej nie.. bo wszystkie wymienione wyżej języki są zbudowane na jednym głównym "silniku" :)

Gość
komentarz
komentarz

a wiecie moze gdzie zostal napisany windows xp ,gadu gadu ? i jestem ciekawe w jakim jezyku zostal napisany np. taki ma,ly program hakerski do gg ,zeby wyszukiwal hasla gg z naszego kompa ,i jak napisany :unsure:

luq
komentarz
komentarz

Taki programik do łamania hasła gg to sam możesz napisać. Po prostu wczytujesz odpowiedni plik i deszyfrujesz go algorytmem który możesz znaleźć na necie. To nie jest takie trudne ;)

Gość
komentarz
komentarz

dla mnie tak:)

luq
komentarz
komentarz

Jeśli troszkę pouczysz się programować w C, C++ to bez problemu taki programik napiszesz.

Gość
komentarz
komentarz

aha ok spoko ,a chcialem sie zapytac ,bo ja teraz wlasnie zaczynam ,jeszcze nie zaczalem delphi ,zy trudne to jest ??

luq
komentarz
komentarz

Powiem tak, nie zaczynaj od Delphi po to więcej bawienia się z układem przycisków niż prawdziwego programowania. Sam szczerze powiedziawszy zaczynałem od Delphi i stawiałem na swoim że jak już zaczynać programować to zaraz jakiś konkrety program. Ale jednak przekonałem się że lepiej zacząć od Pascala (na początek, potem możesz C, C++ zacząć) i poznać wogóle myślenie programistyczne i jak to wszystko działa. Więc podsumowując zacznij lepiej od prostych programików w Pascalu a nie od Delphi.

GoBi
komentarz
komentarz

Delphi i pascal do przedewszystkim do matmy :)

pagenoare
komentarz
komentarz

c/cpp - najpopularniejszy, wiekszosc programów pod windą

ale ja preferuje python - młodziudki jezyk, b. fajny

pascal to juz przezytek ;-)

Gość
komentarz
komentarz

Pascal to podstawa niczym BASIC choć nikt się nie przeona póki sam nie spróbuje :P

Gość
komentarz
komentarz

wiec od czego zaczac?:DMysle ,zeby od jutra zaczac w delphi ,mam ksiazke do nauki od podstaw oraz kursy z neta ,wiec moge zaczac od delphi ,a pozniej sie przerzucic na c czy c++ ????

grucha
komentarz
komentarz

Zacznij od Pascala. To są podstawy, bo przecież Delphi jest oparty na pascalu. Naucz się podstaw jak jeszcze nie umiesz: instr. warunkowe, pętle itd. itp.

Zacznij myśleć algorytmistycznie, że się tak wyrażę :P

Co do przerzucania. Opanuj dobrze jeden język. Później "przerzuć się" to jest moment, ponieważ dużo rzeczy w wielu językach wygląda podobnie.

Gość
komentarz
komentarz

A ty grucha ile umiesz języków ?

Kurzun
komentarz
komentarz

Jak opanujesz Pascala to potem do Delphi czy innych języków to będzie malutki kroczek.

Liber
komentarz
komentarz

Taa delphi i pascal sa do matmy głównie:D sam sie ucze delphi. Linux tez zostal napisany w C :D

Gość
komentarz
komentarz

Czyli wychodzi na to ze C++ rządzi i można w nim wszystko zrobić :D

Gość
komentarz
komentarz

http://www.pascal.eu.org/index2.htm moge zaczac od tego kursu Pascala? czy lepiej od tego :http://4programmers.net/Turbo_Pascal

jestem zielony ,chce od poczatku ,dla poczatkujacych kurs,wiec kotry wybrac?moze cos polecacie?

grucha
komentarz
komentarz

Lepiej od tego pierwszego. Sam od niego zaczynałem z 4 lata temu ;] Później to i tak już jest szukanie tego co jest potrzebne. Ja bym proponował jeszcze jakieś książkę o algorytmach. Polecam np. Algorytmy+struktury danych=programy Niklausa Wirth'a, w której to książce wszystke przykłądy są pokazane właśnie w pascalu, głównie z tego powodu że to właśnie Wirth jest autorem języka Pascal ;] Oczywiście jest jeszcze dużo więcej książek np. Algorytmy Wróblewskiego, ale tam przykłady są już w C++.

Gość
komentarz
komentarz

ok dzieki to zaczne od tego 1

pagenoare
komentarz
komentarz

Pascal to przerzytek, niekt go juz nie uzywa, nie masz w nim mozliwosci, zacznij od pythona, http://python.rk.edu.pl / http://ppcg.eu.org

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.