x-kom hosting

Zawieszanie Komputera

bomba1982
utworzono
utworzono

witam serdecznie mam problem.otoz zawsze gdy wlaczam komputer rano(po nocy odpoczynku)i uruchomi mi sie system windows niedlugo po tym nastepuje tak zwane "zamrozenie"myszka staje klawiatura nie moge nic zrobic wiec pozostaje reset(dodam ze jak to sie dzieje to wentylatory dalej chodza bo je slychan nawet wtedy gdy juz jest "zamrozony"Stoad moje pytanie-czy to jest spowodowane i jak to ewentualnie naprawic??????dodam ze po kilku minutach a czasem godzinach znow sie zawiesza,,,,prosze o pomoc

mikrus
komentarz
komentarz

to się dzieje od zawsze na tym kompie czy od jakiegoś czasu?? komp przeskanowany jakimś antyspywarem?? (polecam AVG). Temperatury??? (polecam everesta)

bomba1982
komentarz
komentarz

Oto tempteratury

plyta glowna 26 stopni

procesor 17

Aux 30

samsung sp0802n(dysk systemowy) 29

samsung hd160jj 40 stopni

dodam iz kiedys tam raz na miesiac potrafil sie zawiesic i tylko przy starcie systemu windows lecz teraz zdarza sie to czesciej

skanowalem avg spybot s&d ad-aware i skanerem online i czysto(male bledy ale usuniete)

dar55
komentarz
komentarz

możliwe są bad sectory , poczytaj http://www.forumpc.pl//index.php?showtopic=13852

przed softem spróbuj start /uruchom/ chkdsk /r

kwachu1992
komentarz
komentarz

przetestuj pamięci memtestem.

Quentin1
komentarz
komentarz

Albo sprawdź czy nie masz bad sektorów na dysku. Możesz to zrobić za pomocą HD Tune ;)

bomba1982
komentarz
komentarz

pamiec juz sprawdzalem i brak bledow i nawet u kumpla byla w kompie przez 2 dni nonstop.sprawdze czy faktycznie nie ma badsektorow i dam znacsprawdzalem tym programem hd tune i nie wiem czy dobrze sie nim posluguje ale dodam ze w zakladce error scan wszystkie kwadraty sa zielone a to oznacza ok w zakladce health status na wszystkich ok temperatura 31 stopni wiec chyba wszystko ok z dyskiem.....

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Temperatury zobacz w BIOSie, nie jakimś programem - nie wydaje mi się, żeby procek mógł mieć temperaturę 17 stopni.

bomba1982
komentarz
komentarz

prosze temperatury z bios'u

POWER TEMPERATURE 33

SYSTEM TEMPERATURE 26

CPU TEMPERATURE 24

tazman
komentarz
komentarz

Stawiam na bad sectory przeskanuj dysk hdd regeneration

bomba1982
komentarz
komentarz

dysk przeskanowany programem hdd regeneration w kilka godzin i brak bad sektorow i dziewne ze przez te kilka godzin jak skanowal to komp mi sie jnie zawiesil.tak samo jest z np.emule jak posiedze kilka godzin na kompie a na noc zostawie emule to takze sie nie zawiesi.akurat piszac tego posta mi sie zawiesil gdyz dopiero wlaczylem kompa(99,9% w pierwszych 10 minutach jest zawiecha)wiec co jeszcze moze byc przyczyna??moze odlsczyc ten dysk na ktorym mam windowsa i zrobic instalke na tym drugim dysku?instalke wezme inna od kumpla bo moze to wina soft'u?

luq
komentarz
komentarz

Czyli dysk sprawny RAM też.

Podaj jeszcze całą konfiguracje kompa

Daj logi z HJT.

bomba1982
komentarz
komentarz

procesor Intel Pentium 4A 2666MHz(orginalna czestotliwosc 2667MHz)napiecie rdzenia 1.475-1.55V

pamiec Ram DDR PC 3200(400MHz)GR400D64L3/1G-GoodRam 1G napiecie modulu SSTL 2.5( w everescie taktowanie pamieci to 133 166 200 a na kosci jest napisane 400

Zasilacz CHIEFTEC 400W ActiPFC+SATA+PCIe

PLyta Glowna Shuttle AV49P v1.3B

Dyski Twarde

SAMSUNG SP0802N 80G(po sformatowaniu)predkosc obrotowa 7200 RPM

SAMSUNG HD1600JJ 160G

log z HJT

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 14:59:55, on 2007-10-30

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgcc.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgamsvr.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgupsvc.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgemc.exe

D:\Program Files\BillP Studios\WinPatrol\winpatrol.exe

C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe

C:\Program Files\VIA\RAID\raid_tool.exe

C:\Program Files\eMule\emule.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

D:\Documents and Settings\B-o-m-b-a\Moje dokumenty\hijackthis\HijackThis.exe

O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - D:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll

O4 - HKLM\..\Run: [AVG7_CC] C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgcc.exe /STARTUP

O4 - HKLM\..\Run: [WinPatrol] D:\Program Files\BillP Studios\WinPatrol\winpatrol.exe

O4 - Global Startup: VIA RAID TOOL.lnk = C:\Program Files\VIA\RAID\raid_tool.exe

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{F8D53AEF-2676-40AF-9BFC-5F257DEC5B03}: NameServer = 192.168.1.100

O23 - Service: a-squared Free Service (a2free) - Emsi Software GmbH - D:\Program Files\a-squared Free\a2service.exe

O23 - Service: AVG7 Alert Manager Server (Avg7Alrt) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgamsvr.exe

O23 - Service: AVG7 Update Service (Avg7UpdSvc) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgupsvc.exe

O23 - Service: AVG E-mail Scanner (AVGEMS) - GRISOFT, s.r.o. - C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG7\avgemc.exe

O23 - Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeService) - Hewlett-Packard Company - C:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe

O23 - Service: Cyberlink RichVideo Service(CRVS) (RichVideo) - Unknown owner - C:\Program Files\Cyberlink\Shared Files\RichVideo.exe (file missing)

luq
komentarz
komentarz

Możesz wykasować wpis:

 	O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - D:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll

ale to na pewno nie przez niego.

Czy ty masz macierz RAID??

Przyczepie się jeszzcze do tych RAMów, bo GoodRam to niezbyt dobra marka. Sprawdź jeszcze raz pamięć ale tym razem programem memtest86+, który zainstaluj na dyskietce i przed rozpoczęciem ładowania systemu sprawdź kości.

bomba1982
komentarz
komentarz

pamiec sprawdzana z pozycji dosu i git a jesli chodzi o RAID to mam 2 dyski i pod jednym jest RAID ale nie tym gdzie mam system(dodam ze wieszal mi sie zanim dokupilem ten drugi dysk SATA

tazman
komentarz
komentarz

Przeskanuj komputer możliwe że masz wirusa

bomba1982
komentarz
komentarz

czyli przeskanowac w trybie awaryjnym swoim antywirusem???

Kamilosław
komentarz
komentarz

ja mialem ten problem na swoim starym kompie :/ sprawdz u kolegi swoja karte graf

luq
komentarz
komentarz
jesli chodzi o RAID to mam 2 dyski i pod jednym jest RAID ale nie tym gdzie mam system(dodam ze wieszal mi sie zanim dokupilem ten drugi dysk SATA

Chyba nie rozumiesz.

W skrócie RAID to technologia mająca na celu zwiększyć bezpieczeństwo lub/i szybkość zapisu i odczytu z dysku. Do tego potrzeba przynajmniej 2 dysków. Dyski są widziane wtedy jako jeden fizyczny dysk. Na obu z nich są zapisywane te same informacje (w przypadku RAID1, co w razie awarii jednego dysku dane nie są utracone), lub połowa danych na 1 a druga połowa na 2 (RAID0, zwiększenie wydajności). Istnieją też inne wersje tych technologi ale są one połączeniem tych 2 podstawowych.

A więc domyślam się że nie korzystasz z RAIDa.

bomba1982
komentarz
komentarz

no chyba raczej nie lecz mam 2 dyski ale nie zapisuje sie dane na obydwu naraz.A karte sprawdze u kumpla jak znajde jakiegos z podoba plyta glowna na zlacze AGP albo i tak mam zamiar kupic nowa grafe wiec kupie zamontuje i wtedy zobacze

luq
komentarz
komentarz

Może coś ze sprzętem:

Wykluczyłbym problem z dyskami, pamięcią, zasilaczem.

Zostaje więc karta, procek i płyta.

W miarę możliwości przetestuj je na innym sprzęcie.

A poza tym zawiasem w pierwszych minutach uruchomiania dzieje sie coś jeszcze??

bomba1982
komentarz
komentarz

czasem obraz na sekunde robi sie czarny i wszystko wraca do normy(nie zawsze sie to robi)wiec jakies pomysly???co moze byc przyczyna zawiechy ?-wykluczam zasilacz i pamiec

Kamilosław
komentarz
komentarz

masz chyba uszkodzoną karte graf :)

bomba1982
komentarz
komentarz

i tak mam zamiar kupic nowa wiec sie odezwe jak juz zamontuje

pawzad
komentarz
komentarz

Najpierw sprawdz stara u kogos.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.