x-kom hosting

Jaki Monitor Lcd ?

Hamprey
utworzono
utworzono

Witam. Mam nowkę kompa złożonego tydzień temu. Jest bardzo szybki i służyc mi ma przede wszystkim do gier. Potrzebuję monitora LCD 19" cali najlepiej firmy samsunga lub LG, ale nie do konca znam się na tych czasach reakcji plamki, kontrastach, i różnica między dvi a d-sub. Dlatego też proszę o pomoc w doborze monitora, troche przekroczyłem budżet przy składaniu kompa dlatego nie chciałbym wydana niego więcej niż 750 zł. Jeżeli konfiguracja kompa jest ważna to ją podam proszę tylko mi napisac.

PS: kilka pytań:

1. Czy jest duża róznica w jakości między D-Sub a DVI??

2. Czy czas reakcji plamki 8 ms w grach typu bioshock crysis, może sprawia efekt smużenia?? Czy 5 ms wystarczy?

3. Jak to jest z tym kontrastem? Czy 2000:1 to dobrze czy źle? 3000:1 pewnie będzie lepsze.

Pozdrawiam

Kochający Hamprey

falcon1984
komentarz
komentarz

Polecam monitor: BenQ FP93GP, bardzo dobra cena i świetna jakość!

Conrack1410
komentarz
komentarz

co do czasu rekacji [ms] to nie zwracaj na to zbytniej uwagi bo czasy podawane przez producentów nie są stałymi i prawdziwymi czasami reakcji ... rzeczywisty czas reakcji takich paneli to 14-16 ms

także 5 czy 8ms to nie jest praktycznie żadna różnica...

podobnie ma się rzecz z kontrastem który także jest podany nieco zbyt optymistycznie .... panele za 2500zł mają prawdziwy kontrast 1000:1 i jest to dobra wartość - sam mam taki 24' monitor

a jaką masz kartę graficzną ?

Hamprey
komentarz
komentarz

Radeon X 1950 pro. Aha panoramek nie chce bo nie lubie tak rozciagnietego obrazu.

Aha a te kontrasty mi nic nie mowią. Chodzi mi o t o czy bedzie się dobrze grało na 8ms czy nie itp :P

Conrack1410
komentarz
komentarz

jak do gier to tylko panorama ... miałem panoramę 19 ' teraz mam 24' i nie zamieniłbym na nic innego....

tak będzie się dobrze grało jeśli producent co do casu reakcji mocno nie ściemnia :-)

Mateo93
komentarz
komentarz
co do czasu rekacji [ms] to nie zwracaj na to zbytniej uwagi bo czasy podawane przez producentów nie są stałymi i prawdziwymi czasami reakcji ... rzeczywisty czas reakcji takich paneli to 14-16 ms

:rolleyes:

Ja polecam ci Samsunga(sam mam), albo LG bo ma ładne kolorki.

Jeśli chodzi o kontrast to czym większy tym lepszy, ale i tak ja mam 700:1 i ustawiony na 65%...

mikrus
komentarz
komentarz
jak do gier to tylko panorama ...

no tu to bym polemizował

Hamprey powiedział że nie lubi rozciągniętego obrazu i tu ma racje w niektórych grach może to się pojawić aczkolwiek nowsze gry nie mają raczej z tym problemu.

Hamprey
komentarz
komentarz

Dobra chłopaki chyba skuszę się na ten monitorek: KLIK!!!!!

kontrast 2000:1

czas reakcji plamki 2 ms

ilość wyświetlanych kolorów 16,2 mln

cyfrowe złącze DVI tak

Mam takie pytanie. Pisze że rozdzielczosc nominalna to 1280 x 1024 piksele. Czy będe mógł zmieni ją sobie np na 1024-768?? Jest t o możliwe czy bede musial miec tylko tą 1280 x 1024 piksele. Nigdy nie mialem LCD dlatego pytam :) w kineskopach sprawa sie ma inaczej niz w lcd. Tak mi sie wydaje.

mikrus
komentarz
komentarz

będziesz mógł zmienić, z tym nie ma problemu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.