x-kom hosting

Problem Z Asus P5b

Teppic
utworzono
utworzono

Zaczne może od tego, że szukałem rozwiązania na mój problem po googlach i nic nie znalazłem. Otóż...

Niedawno złożylem sobie komputer - Asus p5b i procek e2160. Zadowolony z zakupu złozyłem zestaw, włożyłem płytke Windowsa do mojej nagrywarki dvd i... nic, płyta nie chce zabootować z tej nagrywarki(jest podłączona na ATA ze zworką "master"). Próbowałem już wszystkiego(łącznie z przestawianiem wartości Jmicron na AHCI) i dalej nic. Co zabawne gdy usunąłem z dysku twardego zworkę ograniczającą transfer na 1,5 Gb/s to płyta przestała go widzieć, a jestem pewien, że ten Asus działa na SATA II czyli 3 Gb/s.

Jestem naprawdę zdesperowany. Błagam poradźcie coś bo mnie już szlag trafia a nie chcę kupować DVD na SATA. Boże, płyta za trzy stówy a nie potrafi obsłużyc starego standardu ATA.

Datex
komentarz
komentarz

A ustawiałeś w biosie kolejność dysków do bootowania ?

Teppic
komentarz
komentarz

Oczywiści! Pierwszy ustawiłem DVD, drugi HDD! Ale to i tak nic nie daje!

olej3232
komentarz
komentarz

Wciśnij F8 podczas ładowania BIOS-u, powinno Ci się pokazać menu z dyskami. wybierz DVD i powinno być ok. Jeśli w ten sposób nie odpalisz, sprawdź na jakiejś innej płytce z windowsem jeśli podczas instalacji z innej płyty podasz swój serial (a płyta będzie ta sama wersja co Twoja) to system nadal będzie oryginalny! Jeśli nadal nic to nie da, spróbuj podłączyć inny napęd.

Horuss
komentarz
komentarz

witam

rowniez mam problem z asusem p5b a raczej z calym kompem z ta plyta glowna, wiec nie zakladam nowego tematu, po co tu smiecic

otoz - kupilem nowego kompa, calkiem 'surowego' bez zadnego systemu z wlasnie plyta asus p5b

teraz moze sie to wydac dziwne ale nie wiem co pierwsze probowac instalowac:

windowsa xp czy jakies stery do plyty ?

dolaczona byla plytka jakas support cd i jeszcze software library ale to chyba same programy

zauwazylem ze komp jak sie uruchamia i nie ma nic na nim to wyskakuje komunikat ze mam jakis boot media dac czy cos w tym stylu. no i jak daje jakas plytke bootowalna (czyli albo xp albo ten support cd)

no wiec najpierw probowalem windowsa. podczas instalacji wyskakiwalo wiele bledow (glownie cdrom i disk) ale jakos poszlo, ale po instalacji windows sie nie wlaczal tylko komunikat ze jakiegos pliku nie moze otworzyc i trzeba zrobic instalacje naprawcza.

dodam ze win oryginalny i probowalem reinstalowac kilka razy

no pozniej probowalem cos kombinowac z ta plyta support cd.

no i jak wkladam ten support cd to zaskakuje cos i po chwili pojawia sie menu: do wyboru jest 5 opcji, z tym ze pierwsze cztery (intell ahci/raid driver disk 32 lub 64 bit jmicron ahci/raid 31 lub 64 bity) tworza jakas dyskietke, a ja napedu dyskietek nie posiadam... a piata opcja to jakas wersja dosa...

moglby ktos pomoc ?

jesli potrzeba szczegolowych informacji to moge napisac ale sam nie wiem czy cos jeszcze potrzebne jest

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.