x-kom hosting

Rejestracja domeny

Dewu
utworzono
utworzono

Witam. Nie wiem czy założyłem wątek w odpowiednim dziale, lecz ten najbardziej pasuje do tematyki mojego problemu. W razie czego proszę o przeniesienie.

Chciałbym zakupić domenę .pl.
Mam już na oku kilka firm oferujących tanie i sprawdzone domeny.
- 1and1.pl
- ovh.pl
- home.pl
- ehost.pl

Moje pytanie brzmi: W której z tych firm mogę zarejestrować domenę, a po upływie ważności (1 rok) zerwać umowę bez musowego przedłużania i ponoszenia kosztów zakupu? Bo wiem, że taka możliwość istnieje.

nitro07
komentarz
komentarz

W żadnej firmie sprzedającej domeny nie masz obowiązku przedłużenia okresu ważności domeny. Jeśli nie opłacisz domeny na kolejny okres to po prostu wróci do puli wolnych domen.

  • 1 miesiąc później...
lkowal25
komentarz
komentarz

Ja korzystam z firmy domenytanio.pl. Tam jest fajnie dlatego że domena działa i jest tanio. Więc też tobie polecam tą firmę...

  • 7 miesięcy później...
tred102
komentarz
komentarz

Domena to twój adres w Internecie - nazwa domeny powinna być przemyślana, kojarzyć się z Tobą, Twoim projektem czy nazwą Twojej firmy. Dynamiczny rozwój rejestrowanych domen na świecie sprawia, iż firmy wchodzące na rynek lub pragnące wdrożyć jakąś markę, uzależniają wybór nazwy od tego, czy domena z analogiczną nazwą jest wolna. Wybór dobrej nazwy domeny staje się coraz trudniejszy. Przykładowo tylko w 2010 roku rejestrowano dziennie w Polsce ok.3000 domen z końcówką .pl. Wśród domen globalnych, największą popularnością cieszą się te z końcówką .com oraz - od lipca 2010 roku - z końcówką .co.

 
  • 2 tygodnie później...
natablety.pl
komentarz
komentarz

ja mam wszystko w nazwa.pl nie nażekam

sorcerer
komentarz
komentarz (edytowane)
Moje pytanie brzmi: W której z tych firm mogę zarejestrować domenę, a po upływie ważności (1 rok) zerwać umowę bez musowego przedłużania i ponoszenia kosztów zakupu? Bo wiem, że taka możliwość istnieje.

 

Nitro07 ma rację, nigdzie nie ma przymusu przedłużania domeny. Ale zamiast kombinować od razu wybierz firmę z niską ceną odnowienia. Poczytaj sobie też o rejestrowaniu domen: http://adnews.pl/poradnik-na-czym-polega-rejestracja-domeny-internetowej

  • 3 miesiące później...
seokat
komentarz
komentarz

Najtaniej zarejstrujesz i odnowisz domenę na aftermarket.pl,

 

tam też możesz kupić lub sprzedać swoją domene.

idomeny
komentarz
komentarz

Ważne byś przed rejsetracją dobrze sprawdził cennik a szczególnie na cenny odnowienia domeny, tutaj są naprawdę duże różnice od około 50 zł do ponad 120 zł za odnowienie domeny na kolejny rok. Nie warto przepłacać ! Padły głosy na ovh, aftermarket też mogę polecić, można dodać jeszcze premium.pl do tej listy

  • 1 miesiąc później...
2BE.PL
komentarz
komentarz

Moje pytanie brzmi: W której z tych firm mogę zarejestrować domenę, a po upływie ważności (1 rok) zerwać umowę bez musowego przedłużania i ponoszenia kosztów zakupu? Bo wiem, że taka możliwość istnieje.

 

Taka możliwość istnieje. To tzw. transfer domeny. Więcej na temat transferu można dowiedzieć się z naszego bloga: http://adnews.pl/poradnik-na-czym-polega-transfer-domeny/

 

Co do możliwości przeniesienia, to najlepiej za każdym razem czytać regulamin promocji. Ewentualne ograniczenia domen zarejestrowanych w promocji będą w nim opisane. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.