x-kom hosting

[Rozwiązany] Seagate 320 Gb I Brak Temp

atari
utworzono
utworzono

witam. Wczoraj zakulpilem tego twardego (SATA II) i dzisiaj chcialem sprawdzic temp. w everescie ultimate 4.20. I ku mojemu zdziwienu nie mam tam temp. dysku > Na starym 160ATA byla. W speedfanie tez nie ma. Wie ktos dlaczego?

olej3232
komentarz
komentarz

Może masz wersję trial ! Everest nie w każdym sprzęcie czyta temp. Czasem nie obsługuje danego miernika, lub z powodu ograniczeń związanych z wersją nie czyta temp. z danego rodzaju sprzętu! Spróbuj TYM

atari
komentarz
komentarz

wlasnie chodzi o to ze mam everesta ultimate edition (nie trial) 4.20

olej3232
komentarz
komentarz

A może dysk nie ma czujnika? Nie wiem czy w przypadku dysków się to zdarza. Może mieć też czujnik którego nawet EVEREST ULTIMATE nie obsługuje.

falcon1984
komentarz
komentarz

U mnie normalnie temperaturę tego dysku 320GB Seagate sata2 bez problemu czyta w Evereście. Zainstaluj inna, nowsza wersje. A jak nie to być może czujnik nie działa...

atari
komentarz
komentarz

a mozesz podac jaki masz konkretnie model

falcon1984
komentarz
komentarz

Oczywiście. Taki mam dysk:

[sATA2] Dysk Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB ST3320620AS

Bez problemu widzę temperaturę w Evereście, około 40-41C

atari
komentarz
komentarz

kurde to ja mam identyczny model nawet ta sama plyta gl. A moze trzeba cos wlaczas w biosie cos w rodzaju S.M.A.R.T tylko patrzalem i znalesc nie moglem nic o smarcie. bo w everescie mam takie cos "Status dysków SMART Nieznane"

luq
komentarz
komentarz
A może dysk nie ma czujnika? Nie wiem czy w przypadku dysków się to zdarza.

Dla autora tematu wyjaśnię, że jest to niemożliwe każdy współczesny dysk współpracuje z technologią S.M.A.R.T a ona monitoruje na bieżąco m.in tem. dysku. Więc jakiś czujnik musi być.

falcon1984
komentarz
komentarz

Nic w Biosie nie włączałem odnośnie dysków. Zobacz czy ci pokazuje temperaturę dysku w SpeedFanie...

A Everesta spróbuj użyć innej wersji: ja mam Everest Ultimate Edition 4.10.1066

atari
komentarz
komentarz

w speedfanie i everescie nie ma ani sladu. Wogole zadne programy nie daja zadnego info o tym dysku. Screen z hd tune. A jest jakas roznica pod ktore wej sata jest podlaczony? bo ja mam pod pierwsze. To jest tak jakby nie bylo wogole smarta(tak mi sie wydaje)

Bez_tytuĹu.jpg

post-9069-1193341592_thumb.jpg

falcon1984
komentarz
komentarz

Podepnij w takim razie pod inne wejście sata na płycie ten dysk... może wtedy coś ruszy. A w Biosie ci cos pokazuje w system monitor ten dysk?

atari
komentarz
komentarz

dalej nic. W biosie tez nic nie ma

falcon1984
komentarz
komentarz

A jaki masz BIOS w tej płycie EVGA? Ale u mnie zarówno na P01 jak i na obecnym P03 widziało temperatury dysku.

Chyba masz czujnik uszkodzony w tym dysku na mój gust. W sumei nic takiego bo dysk się raczej nie nagrzewa z tej serii, u mnie max do 45C jak pracuje na maxa, więc nie masz się czym przejmować jeśli oprócz tego wszystko działa normalnie.

atari
komentarz
komentarz

mam na nim wiatrak jeszcze:p. Ale chcialem porownac temp w stosunku do starego. A zdarza cie sie ze wydaje on czasami dziwne dzwieki?a bios mam P03. A jak to tylko czujnik to dlaczego nie ma wogole info ze smarta?

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, wydaje czasem dziwne dźwięki jak to zwykle ma w naturze Barracuda :) Skoro wiatrak masz na nim to na pewno temperatura będzie ok i się nie zgrzeje. A czemu nie ma info - nie mam pojęcia...

atari
komentarz
komentarz

ale i tak mi cos w nim nie pasuje podczas zamykania systemu slychac takie tyk...tyk...tyk..tyk w tym czsie sie zapala dioda od twardego i sie wylacza chyba jutro go do serwisu zaniose. Dzieki za pomoca. A dajac dysk do wymiany powinienem go sformatowac?

falcon1984
komentarz
komentarz
A dajac dysk do wymiany powinienem go sformatowac?

Najlepiej byłoby go sformatować. Niech ci dadzą inny, nowy taki sam. Po to jest gwarancja.

atari
komentarz
komentarz

juz im nagadalem a on do mnie ze jest fizycznie sprawny to nie wymienia. Tylko jak napisalem ze chce albo kase albo nowy to odrazu zdanie zmienili

dar55
komentarz
komentarz
A dajac dysk do wymiany powinienem go sformatowac?

nie , ale warto przenieść swoje dane , fotki na golaska itd by serwisanci nie mieli ubawu

falcon1984
komentarz
komentarz
juz im nagadalem a on do mnie ze jest fizycznie sprawny to nie wymienia. Tylko jak napisalem ze chce albo kase albo nowy to odrazu zdanie zmienili

No i prawidłowo. Z nimi tak trzeba. Czujnik nie działa, więc gwarancja się należy ;)

tazman
komentarz
komentarz

Niestety ale żaden z was nie ma racji, dzieje się tak zazwyczaj gdy zainstalujesz stery raid, i masz źle skonfigurowany dysk w biosie pewnie na raid 1, poszperaj w biosie i zobacz dokładnie ustawienia

atari
komentarz
komentarz

a mogl bys powiedziec jakie opcje?bo cos tam szperalem ale nic nie dalo. A wczoraj mi w sklepie many podpiol go pod kieszen usb powiedzial ze dysk sie patycjonuje i ze jest sprawny fizyczne i mi go nie wymieni i tylt gadania bylo. Zna ktos jakies haki prawne na to ?? W koncu dysk ma 5 dni

falcon1984
komentarz
komentarz

A zainstalowałeś najnowsze sterowniki do płyty głównej. Polecam ich pobranie ze strony EVGA. W biosie też możesz pokombinować i pozmieniać jakieś ustawienia dotyczące dysków.

atari
komentarz
komentarz

zainstalowalem prosto ze strony evga. Tylko one sie dziwnie nazywaja "nforce_650i_sli_winvista64_15.00_english" dlaczego 650i_sli??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.