x-kom hosting

Problem Z Twardzielem! <help>

GuCio
utworzono
utworzono

Witam!!

Z góry przepraszam jeżeli jest już taki problem, (mam nadzieje że wybaczycie) Sprawy się mają tak. Posiadam Twardy dysk WD 80 gb i gdy próbuje odpalić kompa dysk nie zawsze jest wykrywany, raz wykrywa a raz nie. Prosze pomózcie. Dodam że dysk jest młodziutki bo kupiony na początku wakacji.

luq
komentarz
komentarz

Posprawdzaj taśmy lub kable jeśli masz SATe. Popodpinaj wszystko na nowo ewentualnie wymień taśmę/kabel

Wyskakuje jakiś błąd??

Co pisze??

tazman
komentarz
komentarz

Czy był w pobliżu jakiegoś pola magnetycznego, przeskanuj go czy nie ma bad sectorów, zerknij czy taśmy są dobrze dociśniete, podaj temperatury z everesta . A tu programy do skanowania dysku odnośnie bad sectorów

http://www.freedownloadscenter.com/Best/bad-sectors.html

GuCio
komentarz
komentarz

tu są temp. i napięcia

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Winbond W83697HF (ISA 290h)

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury:

Płyta główna 36 °C (97 °F)

Procesor 54 °C (129 °F)

WDC WD800BB-00JHC0 37 °C (99 °F)

Wentylatory:

Procesor 2860 RPM

Obudowa 2377 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.31 V

+3.3 V 3.34 V

+5 V 5.13 V

+12 V 11.37 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.04 V

VBAT baterii CMOS 0.11 V

Debug Info F 3B 47 FF

Debug Info T 36 54 255

Debug Info V 52 00 D1 BF BB C3 CB (01)

Debug Info I 60 6012

Taśmy mam dociśnięte dobrzeale do kieszeni ( dodam że dysk siedzi w kieszeni ) a do płyty to nie wiem bo mam gwarancje na kompie --.--"

i nie moge zdjąc obudowy. A i który program wybrać z tych do sprawdzania dysku bo ja się kompletnie nie znam a chciałbym jakiś taki w miare dobry i łatwy jak dla nowicjusza :)

dar55
komentarz
komentarz
+12 V 11.37 V
VBAT baterii CMOS 0.11 V

wyłączasz kompa z prądu jak kończysz pracę /zabawę ?

tazman
komentarz
komentarz

Spróbuj zmienić baterię, tak jak to sygnalizuje dar, i użyj programu hdd regenerator niech ci poszuka bad sectorów

GuCio
komentarz
komentarz
wyłączasz kompa z prądu jak kończysz pracę /zabawę ?

to znaczy ja mam go podłączonego do listwy i ona jest cały czas podłączona do prądu. non-stop

tazman
komentarz
komentarz

to błąd, bateryjkę czerpiesz

GuCio
komentarz
komentarz

A mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest "bad sectors" czy jakoś tam ;) bo ja nic nie kumam :mellow: A jakie bendą objawy jak ta bateryjka się zniszczy ?? komp nie odpali czy co ??

atari
komentarz
komentarz

bad sectory to uszkodzone sectory na dysku im wiecej tym gorzej. A bateryja jest po to jak wylaczysz kompa z pradu zeby ci ustawienia biosu zapamietalo

GuCio
komentarz
komentarz

Bardzo wam wszystkim dziękuje za błyskawiczne odpowiedzi :rolleyes: I ostatnie moje pytanie. Czy te bad sektors (sory za to że tak napisałem :D ) mogą wpływać na to że właśnie komp nie zawsze wykrywa dysk ??

atari
komentarz
komentarz

wg. mnie to raczej nie ja mialem na swoim dysku 60gb ok 4mega bad sectorow i zawsze go wykrywalo ale na pewno ci nie powiem

tazman
komentarz
komentarz

Uszkodzenia mechaniczne i bad sectory zawsze spowalniają pracę dysku i możliwe jest że dysk dzięki nim przestanie działać

GuCio
komentarz
komentarz

Chciałem sobie sprawdzić dysk tym hdd regeneratorem lecz nie umiem go zbytnio obsłużyć. Więc nie chciałem już wasz męczyć moimi zdeka durnymi postami i użyłem google ;) i dowiedziałem się że wszelkie operacje nalezy wykonywać z poiozmu dosa ( i tego właśnie nie rozumiem ) no i czy ten program czegoś wymaga (dyskietki albo płyty CD bo jak kliknołem na taki przycisk to wysunoł się Cd-Rom i chciał płytkę do wypalenia więc może zapytam się was o jakąłś szczegółową instrukcję obługi :rolleyes: )

Dziękuje :D

dar55
komentarz
komentarz

zrób mały teścik , z parę razy przed uruchomieniem kompa wchodź najpierw do biosu i patrz czy w nim jest wykrywany dysk w zakadce Standard cmos ...., jezeli jest to F10 i enter -> patrz czy startuje komputer i windows ,podaj wyniki

GuCio
komentarz
komentarz

kurczę ale ja takiej zakładki nigdzie nie wiedze ;/

atari
komentarz
komentarz

najczesciej jest to 1 zakladka. Tam sie jeszcze zegar i date ustawia

jansch
komentarz
komentarz

podaj SMART z everesta,to będzie wiadomo czy masz bad sektory

GuCio
komentarz
komentarz

--------[ SMART ]-------------------------------------------------------------------------------------------------------

[ WDC WD800BB-00JHC0 (WD-WMAM9LC21017) ]

01 Raw Read Error Rate 51 200 200 0 OK: wartość w normie

03 Spin Up Time 21 173 165 2341 OK: wartość w normie

04 Start/Stop Count 0 100 100 289 OK: zawsze pozytywnie

05 Reallocated Sector Count 140 200 200 0 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 51 200 200 0 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 99 99 1210 OK: zawsze pozytywnie

0A Spin Retry Count 51 100 100 0 OK: wartość w normie

0B Calibration Retry Count 51 100 100 0 OK: wartość w normie

0C Power Cycle Count 0 100 100 279 OK: zawsze pozytywnie

C2 Temperature 0 106 95 37 OK: zawsze pozytywnie

C4 Reallocation Event Count 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 9 OK: zawsze pozytywnie

C8 Write Error Rate 51 200 200 0 OK: wartość w normie

O to chodzi ?? ;]

jansch
komentarz
komentarz

Dysk jest prawie nowy w bardzo dobrym stanie,fizycznych badsektorów nie ma mogą być logiczne bady spowodowane np. nagłym wyłączeniem komputera podczas pracy dysku,naprawia się programowo programem hd regenerator lub MHDD,są też programy do zerowania dysku na stronie producenta,powinieneś sprawdzić lub wymienić kabel SATA ponieważ smart pokazuje że dysk ma problemy z przesyłaniem danych,może być to wina taśmy lub kontrolera w płycie głównej.

Ściągnij program HDTune i zrób pełen test dysku.

GuCio
komentarz
komentarz

zrobiłem test dysku tym hd tune i wszystko jest OK. Wątpie aby coś na płycie było zepsute ponieważ cały sprzęt jest prawie nowy. A tak nawiasem mówiąc ostatnio (już ze 2 dni) wszystko działa normalnie :) może samo się naprawiło ?? :D Ale i tak dziekuje wam za pomoc :rolleyes:

atari
komentarz
komentarz

dziwne ale jak ja kiedys mialem bad sectroy to po tygodniu zniknely i dysk dziala do dzis

dar55
komentarz
komentarz
dziwne ale jak ja kiedys mialem bad sectroy to po tygodniu zniknely i dysk dziala do dzis

:) nie skomentuje

atari
komentarz
komentarz

Ale to prawa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.