x-kom hosting

Neostrada 10mb wieczorem działa bardzo wolno ;(

IBUPROM98
komentarz
komentarz

Nigdzie mnie nie przełączą, mówiłem im że bardzo wolno działa mi internet wieczorem i zamiast 10mb mam 8, a oni to olali, pewnie nie chciało się im nic robić. Mój kolega ma 2mb też w neo i wieczorami ma mniejszy ping w grach o jakiś 100ms :/. Niestety to moja mama podpisywała umowę jak mnie nie było w domu :(.

Ale już się na neo bardzo wkurzyłem i nikomu jej nie będę polecał, a jak mi się umowa skończy to idę do jakieś jakiś lokalnych dostawców.

A może mi modem Sagem Fast 800 ogranicza neta? dlatego zamiast 10 mam 8mb?

Kamilkadze
komentarz
komentarz

No i chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. :) Wystarczy poszukać i jest głosno o tym, że ten modem przepuszcza max 8 mb, do 10 trzeba już coś lepszego.

IBUPROM98
komentarz
komentarz

To widzę że muszę jakiś sobie modemik kupić lub ruter. Mam pytanko, bo jak odpalam kompa to zawsze muszę się zalogować do neta , jak wsadzę kabel ADSL(chyba tak się nazywa) do płyty głównej(albo jak kupie kartę sieciową) to będę musiał się logować? i czy wszystko będzie dobrze działało?

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Kup sobie router, powiedz w sklepie że masz neostrade, jakiegoś niedrogiego tp-linka sobie kup i tam wpiszesz login i hasło do neostrady i nie będziesz musiał się za każdym razem logować tylko od razu jak się system włączy net będzie.

IBUPROM98
komentarz
komentarz (edytowane)

A kabel z routera będę mógł podłączyć pod płytę główną?, czy będę musiał kupić kartę sieciową?.(model płyty w sygnaturce)

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Karte sieciową masz zintegrowaną, więc wystarczy że podepniesz prosto z routera.

P.S Gratuluję wytrzymałości zasilacza, ale serio zrób coś z nim. :P

IBUPROM98
komentarz
komentarz

Tylko jak podłączałem kabel ADSL do płyty głównej to komputer mi neta nie widział, może z routera będzie. A co do zasilacza to nie chce inwestować w tego kompa, jak się rozwali to wtedy rodzice może kupią nowy ;)

Human
komentarz
komentarz

Bo ADSL nie podłączysz pod kartę sieciową... Musisz mieć router z obsługą ADSl i ten kabel podłączasz do tego routera, wtedy konfigurujesz router podajesz login i haslo do neostrady, i wtedy router do kompa podłączasz kablem ethernet albo przez WiFi (zależy jaki router wybierzesz)

IBUPROM98
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaraz pójdę do sklepu(nie wiem czy w moim mieście będą routery bo to zad@&%$ ;), w Tesco pewnie będą :D)

EDIT.
Tp-link to chyba dobra firma, ale jak nie będzie ich produktów to jeszcze jakich firm polecacie?

Kamilkadze
komentarz
komentarz

TP-Link to średnia klasa w sumie, ale tanie są. Linksys i Netgear to dobre firmy, ale tu już ceny są wyższe. Możesz jeszcze o D-Linka pytać.

IBUPROM98
komentarz
komentarz (edytowane)

Już kupiłem router tp-linka TD-W8901G i już na speed teście mam prawie pobierania 10mb, a nie tak jak wcześnie niecałe 6mb. Wydałem 145zł ale się opłacało :D. I mogę w końcu na moim Galaxy Mini siedzieć na necie ;)

Kamilkadze
komentarz
komentarz

No to będzie, spoko router, mam podobny, będziesz zadowolony. A z ciekawości, bo też mam 10 mb, napisz jakie masz wartości Line Rate - Upstream i Downstream. Jak wejdziesz na router to na głównej stronie jest.

IBUPROM98
komentarz
komentarz (edytowane)

Downsteram: Upsteram:
SNR Margin: 20.0 20,5 db
Line Attenuattion: 9.0 3.2 db
Data rate: 11264 733 kbps
MAx rate: 22796 800 kbps
POWER: 16.3 4.3 dbm
CRS: 0 0

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Downsteram: Upsteram:

O to mi chodziło, a tu akurat nic nie ma. :) Ale chyba ta Data rate to jest tyle ile masz aktualnie a Max to na ile Ci linia pozwala.

IBUPROM98
komentarz
komentarz

A mam pytanko: Mogę jakoś sprawdzić kto się łączy z routerem? Albo ograniczyć liczbę łączących się urządzeń?

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Możesz, a najlepiej sobie włącz filtrowanie adresów mac i dopisz tam tylko te które mogą się łączyć. Zakładka wireless i tak jest wsio.

  • 3 lata później...
4pc
komentarz
komentarz

Generalnie przy większej ilości urządzeń dużą różnicę robi router. Wiem np. jak u mojej rodziny sytuacja się poprawiła po wprowadzeniu DGN3500.

Ale oni potrafili korzystać z wielu urządzeń jednocześnie, nawet kilkunastu. W tym momencie również nie ma z tym problemów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.