x-kom hosting

Neostrada 10mb wieczorem działa bardzo wolno ;(

IBUPROM98
utworzono
utworzono

Witam, mam neta 10mb neostrady, w dzień bardzo dobrze działa, oglądam filmiki na yt w 720p/1080p bez zacinki. A wieczorem jak chcę obejrzeć filmik w 360p to nie da się jego obejrzeć. Ping w grach w dzień mam ok 30-40 A wieczorem po 150. Czy uważacie że powinienem zadzwonić do nich(znaczy się tato)? I czy nie uważacie że jak mam stary modem od neostardy, i mam 10mb neta od nich, to nie powinni mi dać nowego, bo jak się łączę z netem to pokazuję że mam 8,2 mb/s.

Gotram
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam internet z neostrady liveboxa 10mb. I Ci powiem że też czasem szwankuje. Był pan z pomocy technicznej (który nie mógł weść do rutera) i uznał że skakanie internetu może być z 10mb aż na 7mb. Może kabel? Zadzwon za technika sie nie płaci ;).
Zrobiłem speed test. Mamy godzine 21:38 i mam taki wynik: download mbps 10.31 ping 103 upload mbps 0.91

kml700
komentarz
komentarz

Według mnie to powinieneś zgłosić to do dostawcy .
Jak masz możliwość to sprawdź internet na 2 komputerze a jak nie to przeskanuj komputer jakimś antywirusem .

IBUPROM98
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiesz co [b]kml700 [/b]w sobote mam zamiar przeinstalować windowsa i sformatować wszystkie partycje, ale powiem tacie i jutro do nich zadzwoni.

EDIT. A co sądzicie o tym modemie?

Gotram
komentarz
komentarz

@kml700 To jest wina dostawcy. Ja robiłem reinstal i zmiane karty sieciowej i nic to nie dało.

IBUPROM98
komentarz
komentarz

Teraz oglądam live kolesia który gra w bf3 na twitch.tv koleś pokazuje na niskiej rozdzielczości i mi się zacina, w dzień też live oglądałem w 720p i bardzo dobrze działało, wkurza mnie ten net. U neostrady to normalne?

Gotram
komentarz
komentarz

Nie wiem. Nocą nie siedze tak na necie ale jak pobierać to jest swietny.

Kamilkadze
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety w tp to jest normalne. Ja mam 2 mb i synchronizacje 1536, jak zadzwonie i ich opitole to moment mam 2495. Kolega ma 10 mb, a czasem ma 7 czy nawet mniej, różnie to bywa, a od czego zależy to nie wiem, pewnie od ilość użytkowników w danej chwili i od możliwości centrali. Dzwoń do nich i mów że płacisz i wymagasz i zobaczysz że będzie chwilę chodzić tak jak ma chodzić. :P

GerbaPL
komentarz
komentarz

To normalne, mój kolega ma 6mb a osiąga tą prędkość tylko rano bo już na wieczór ma ok.1mb. Oczywiście kolega ma TP. Ale to możliwe od tego że ma jakiś stary modem Linksysa ma już wiele lat i jego świetności już minęły.
Drugi kolega ma 2mb i nawet wieczorem ma dobre łącze, bo na wieczór osiąga w najgorszym wypadku 1.90mb. Myślę że to dlatego że ma nowy router wi-fi TP-Link. Połączenie oczywiście przez Wi-fi.

Pozdrawiam.

IBUPROM98
komentarz
komentarz

Sprawa już została założona do 48 godzin powinni to naprawić, i mogą jutro do mnie na chatę przyjść. Mam nadzieje że to naprawią.

P.S Zauważyłem że neo często ma problemy :/

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Przyjdą panowie, podepną lapka pod router i powiedzą że szumy są wporządku i że powinno chodzić. :) Pochodzi pare dni i dalej będziesz musiał dzwonić, czego Ci nie życzę, ale tak to niestety wygląda czasem.

IBUPROM98
komentarz
komentarz

Mam nadzieje że będzie normalnie chodzić przez dłuższy czas, a nie przez kilka dni. Chyba jak się skończy umowa to rezygnuje z neo, i przejdę do neti :niepewny: Co uważacie o neti?

kml700
komentarz
komentarz

Autorze powiem ci tak jak masz możliwość to załóż internet od lokalnego dostawcy .
Mam na myśli np Vectra , UPC ale także małe firmy .

IBUPROM98
komentarz
komentarz

Ja dużo ściągam plików z neta, i potrzebuję mieć dobry internet. Na aktualnym ściągam ok. 750kb/s i nie narzekam. GTA 4 udało mi się ściągnąć w 3 godziny :D To co wiem to mogę mieć: neo, netie, radiówkę, kablowy o innych nie wiem. Tu są chyba wszystkie internety w mojej miejscowości [url="http://www.dostawcy-internetu.pl/oferta/Dolnoslaskie,olawski,Olawa_1.html"]http://www.dostawcy-internetu.pl/oferta/Dolnoslaskie,olawski,Olawa_1.html[/url]

kml700
komentarz
komentarz

Z tego co było na tej stronie to polecam
[url="http://www.dostawcy-internetu.pl/operator/Dialog-S-A-,21.html"]http://www.dostawcy-internetu.pl/operator/Dialog-S-A-,21.html[/url]
[url="http://www.dostawcy-internetu.pl/operator/SES-ASTRA,3190.html"]http://www.dostawcy-internetu.pl/operator/SES-ASTRA,3190.html[/url] .
Popytaj znajomych z czego mają internet może coś doradzą .
Przejdź się po dostawcach popytaj o oferty i wybierz najkorzystniejszą , czasem trafi się umowa tylko na rok .

IBUPROM98
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz net dobrze działa oglądam filmiki na yt w 720p bez zacinania, ale speed test gorzej wyszedł niż wcześniejszych godzinach. Ale teraz wbiłem na twitch.tv oglądałem live kogoś przez chwilę i się filmik zacinał(jest w słabej jakości).

EDIT
Na yt w 720p już się filmiki zacinają, nie ogarniam tego neta :/

Ja!@#$%^& szlak mnie zaraz trafi, facio z neo nie przyszedł ani wczoraj a ni dzisiaj, net działa jak działał a nawet gorzej. Chu!@#$% im w dupę w tej neostradzie. Ku!@#$% mać!!! :wsciekly:

Nic się nie da obejrzeć

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Musisz dzwonić do skutku. Niestety tak to wygląda wszystko od kilku lat już.

IBUPROM98
komentarz
komentarz (edytowane)

do 48 godzin wszystko będzie naprawione. Ku!@#$ gówno prawda. Teraz to ja nic na necie nie mogę zrobić.Ku!##$ pier!@#$% :wsciekly:

EDIT
Jak ja jutro do nich zadzwonię to ku!#$ w 5 minut wszystko będzie działało jak trzeba.

Ponoć do neo można dzwonić ciągle piszą "24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu" dzwonię od 30 minut i się nie mogę dodzwonić, a net do dupy działa :( Jak można się z nim inaczej skontaktować i ich opie!@#$?

Kamilkadze
komentarz
komentarz

Jedyny kontakt z nimi to raczej błękitna linia.

IBUPROM98
komentarz
komentarz

Nie odzywali się do mnie przez tydzień, zadzwoniłem do nich dzisiaj, i się dowiedziałem że jakieś linie są przeciążone(czy jakoś tak), babka powiedziała co jedyni można zrobić to zmniejszyć abonament.Wku@#% mnie w ch@#%!!!! Jak skończy mi się umowa to rezygnuje z neostrady. Mam neta 8mb(powinno być 10!!!), przed chwilą robiłem speed testa: 5.5mb/s pobierania i 0.61mb/s wysyłania, chyba trochę za mało :/

Aditor
komentarz
komentarz

ja polecam małych dostawców mam neta 2mb od 00:00 do 08:00 mam 4mb jak jesteś w mazowieckim to polecam domtel

IBUPROM98
komentarz
komentarz

Mieszkam na dolnym śląsku, niestety umowa z neo kończy mi się za rok :beksa:

Aditor
komentarz
komentarz

to się wkopałeś teraz już nie popełnisz tego błędu

kml700
komentarz
komentarz

Tak jak to piszę kolega wyżej ja też polecam lokalnych dostawców , ostatnio kolega na jakiejś tam promocji wziął internet i umowa tylko na 12 miesięcy i jeszcze router dostał gratis tzn za 1 zł .
A i w umowie ma coś takiego napisane że prędkość ma być minimalnie 90% z tego co kupił .
Jak będzie parę razy mniej to może odstąpić od umowy .

Filo1
komentarz
komentarz

dziwne
też jestem z dolnego śl.
i do tego mam najstarszy standard adsl i się takie cuda nie dzieją.
Chociaż parę lat temu to się działy cyrki nie powiem.
Może naprawią przełączą Cie gdzieś

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.