x-kom hosting

Dual Ddr

tacim
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie mój sprzęt w try miga stał się staruszkiem jak to zwykle bywa w PC i tu moje pytanie :

mam pamięci 2x256mb DDR (Dual DDR nforce2) i z tego co czytałem to w testach wyniki są mierne i tak na prawdę dual mało co daje no jest to poziom ok 1% wydajności. Na płycie epoxa EP-8RDA mam 3 banki na pamięci i teraz nie wiem czy te co mam wysadzić w powietrze i kupić dual 2X512, czy dać sobie luz i kupić raz 1024 a może do tych dwóch dostawić 512 albo 1024 tylo czy jak w DIMM 1 i 3 będą te stare 2x256 a w DIMM2 np 1024 to czy będą współpracować. Doradźcie co zrobić w tym przypadku.

sklsk
komentarz
komentarz

a sprawdziłeś czy twoja płyta obsługuje dual, chyba nie

Konsurk
komentarz
komentarz

Płyta nie obsługuje dual,max ramu to 3GB,więc radze wsadzić jedną kość 1GB.

Gość
komentarz
komentarz

Pamięci w trybie Dual działają średnio od 10 do 20 procent szybciej, niż pojedynczo. Nie jest to tylko 1% jak napisałeś.

tacim
komentarz
komentarz

no to teraz mi ćwieka zadaliście od 3 lat myślałem że to dual ddr tylko teraz szukam w dokumentach i nie mogę się doszukac z czego to wynikało.

Gość
komentarz
komentarz

Przy starcie kompa powinno pisać, że tryb dual jest aktywny, ale chociaż ta płyta jest na chipsecie Nforce, to chyba faktycznie nie obsługuje tego trybu.

Ps. Chociaż na stronie EPOX'a jest coś takiego: http://www.epox.com.tw/eng/news_content.php?serno=1

tacim
komentarz
komentarz

Po resecie sytemu widziałem cus takiego DDR DUAL CHANEL ENABLED

No dokładnie jak ją wtedy kupowałem to była mowa o dual DDr i że można nią się fajnie pobawić podkręcić procesor oraz pamięci.

Gość
komentarz
komentarz

Więc ta płyta ma Dual Chanel. Chipset NForce2 to obsługuje. W tym przypadku dokup jedną kość DDR 512Mb

tacim
komentarz
komentarz

Jak kupowałem sprzęt to sprzedający (niby znający się) mowił że jak kiedyś wsadzę w 3 bank kość to komputer będzie chodził na dualu a jak nie będzie wyrabia ( co w obecnych czsach nie jest problemem) to włączy tą 3 ile w tym prawdy??

tacim
komentarz
komentarz

O super dzięki o to chodziło czyli na luzaku mogę atakować 512 albo wyrembać te co są kupić 1024 i kiedyś jeżeli nie zmienie Pc następną 1024.

Gość
komentarz
komentarz

Tak także możesz zrobć, czyli kupić 1Gb (sprzedając swoje 2x256), a potem dokupić drugie takie same 1Gb

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.