x-kom hosting

Jaka Płyta Główna

kakarott
utworzono
utworzono

Mam wielkąprośbe pomóżcie mi w doborze płyty głównej do tych elementów

Intel Core2 Duo E6750

GeIL Dual 2x 1GB DDR2 800 MHz ( chciałbym aby płyta miała łącznie 4 wolne sloty )

Radeon X1950 Pro HiS 512MB TV / 2xDVI IceQ 3 Turbo

1 Dysk Twardy Samsung

3 Napędy Dysków

A i dodam że wymagana ilośc slotów PCi to 3 ( ponieważmam 2 karty telewizyjne i jedną sieciówke

Najlepiej gdyby miałą zitegrowanąkarte muzyczną

Licze na fachową pomoc z góry dziękuję

Konsurk
komentarz
komentarz

Foxcon P35.

Karta muzyczna wbudowana.

3xPCI + CrossFire(przyda się do dołożenia drugiego 1950)bogatsze wyposażenie od Abit IP35-E,na dodatek Abit nie ma 3 slotów PCI.

kakarott
komentarz
komentarz

a czy ta płyta główna by mogłą byc bardzo prosze sprawdzic czy pasuje Asus P5KPL Intel G31

Konsurk
komentarz
komentarz

Pasuje.Ale jest gorsza :mellow:

kakarott
komentarz
komentarz

a wczym dokładnie jest ona gorsza

Konsurk
komentarz
komentarz

Nie jest o wiele gorsza.W testach wypada gorzej,nie obsługuje ani SLI ani CrossFire.Ma w miare dobre takty.Foxcon jest lepszy,po prostu.W przyszłości możesz go kręcić bo jest bardzo podatny na O/C.

P.S Sory za pomyłkę ale wt ym Asusie nie ma 3xPCI.

kakarott
komentarz
komentarz

ten Asus ma 3 pci http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,43984/

a mógłbys mi powiedziec do czego służy ten CrossFire i SLI bo mam zamiar kupic ten wyżej napisany procek do którego chciałym dokupic lepsze chłodzenie i go troche podkręcic ale wracając do pytania to co to jest ten Crossfire i SLI i do czego służy

snip91
komentarz
komentarz

SLI i Crossfire to technologie, które pozwalają na łączenie kart graficznych, tak aby były wykorzystywane obie. SLI dotyczy kart nVidii, a Crossfire kart ATI. Aktualnie jest to raczej mało opłacalne, chyba że ma się już 2 najlepsze karty na rynku :P Generalnie lepiej kupić jedną lepszą, niż dwie gorsze. Te technologie wykorzystują około 150% mocy obu kart, więc nie pełną.

EDIT:

150% mocy jednej karty, czyli 75% dwóch (to taka moja mała uwaga)

olej3232

Konsurk
komentarz
komentarz

CrossFire - służy do połączenia dwóch takich samych kart ATI.

SLI - służy do połączenia dwóch takich samych kart NVida

Nigdy na płycie nie ma oby dwóch technologii

Sorry,patrzyłem nie tą wersję.

Naprawdę radze wziąć Foxcona,zwłaszcza że chcesz kręcić.

sid
komentarz
komentarz

a ja radze wziasc abita jest rownie dobry do o/c co foxconn :)

kakarott
komentarz
komentarz

a to masz racje kupie tego co ty radzisz a on ma to że mozna dwie ATI podłączyc TAK? a te karty muszą byc jakieś specialne czy moge sobie teraz kupic jednątąwyżej napisanąa potem drugą taką samąi teżbędzie działało

sid
komentarz
komentarz

laczenie kart jest nie oplacalna rzecza i lepiej zamiast 2 takich samych kupic jedna lepsza :)

snip91
komentarz
komentarz
a on ma to że mozna dwie ATI podłączyc TAK?

Zapewne mówimy o Abicie IP35-E ? Ten Abit nie obsługuje SLI ani Crossfire.

Konsurk
komentarz
komentarz
a to masz racje kupie tego co ty radzisz a on ma to że mozna dwie ATI podłączyc TAK? a te karty muszą byc jakieś specialne czy moge sobie teraz kupic jednątąwyżej napisanąa potem drugą taką samąi teżbędzie działało

Foxcon obsługuje ;)

kakarott
komentarz
komentarz

mówimy o Foxcon P35.

pietrek11
komentarz
komentarz

Tak, ale przy crossfire ta płyta nie obsłuży 2*x16, a działa w trybie x16 + x4, ta druga karta działa tylko na 1/4 "mocy" więc wydajność na pewno nie będzie 150% :confused:

kakarott
komentarz
komentarz

przepraszam pana bardzo ale płyta Foxcon P35 obsługuje 2 złącza PCi Express x16

snip91
komentarz
komentarz

Doładnie, kakarott ma rację. Ten Foxconn obsługuje 2x PCI-E 16x.

kakarott
komentarz
komentarz

a co powiecie na te płyte jak dla mnie będzie chyba lepsza bo raczej nie będzie mi potrzebny crossfire bo to i tak daje małąwydajnośc lepiej kupic nowąkarte co powiecie na te płyte http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,43984/

sid
komentarz
komentarz
Doładnie, kakarott ma rację. Ten Foxconn obsługuje 2x PCI-E 16x.

jak byscie przeczytali to co on napisalem ze zrozumieniem to byscie wiedzieli ze on temu nie zaprzecza tylko mowi z jaka predkoscia chodzi ta karta na drugim zlaczu podczas SLI!! :)

Datex
komentarz
komentarz

Ja polecam MSI P35 Neo2-Fir http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Mic...pelny,id,44034/

Sam ją mam i jest świetna :) E4400 poszedł mi na niej nawet na 3.8 GHz :D

kakarott
komentarz
komentarz

no może i świetna ale mi jest potrzebna karta z 3 zlączami PCia ponawiam pytanie co powiecie na te płyte może i nie ma ani crossfire ani sli ale mi to nie potrzebna bo raczej wole kupic nową karte i miec większą wydajnośc co powiecie o tej płycie http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,43984/

Konsurk
komentarz
komentarz

Jak chcesz możesz brać,ale z podkręcaniem może być różnie.

Lepiej dołożyć do Abita,którego poleca sid albo do Foxcona.

kakarott
komentarz
komentarz

no dobra to jedna k kupie tego foxona ale jeszcze jedno pytanie czy ma on tak zwany port gier żeby joysticka podłączycponawia m pytanie i bardzo prosze o odpowiedz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.