x-kom hosting

Niestabilny Komp

dyonizoss
utworzono
utworzono

witam serdecznie

mam taki problem:

mam nastepujacy zestaw: Intel QX6700, płyta głowna ASUS P5N32-E nVidia nForce 680i SLI , pamiec OCZ Titanium 2x1gb , zasilacz ANTEC 550, grafika GF8600...pracuje na systemie WIN xp 32bit Komputerek uzywam do renderingu, prac graficznych. Ostatnio dukupiłem pamiec( dodatkowe 2gb takiej samej jak posiadałem, czyli OCZ titanium 2x1GB (ddr2) ) Komputer jest bardzo niestabiulny po tym, na poczatku sie włącza i wiesz, albo wyskakuje niebieski ekran, albo wogóle nie moze wystartowac... Wiem ze jest to problem albo pamiec ( kazda z kosci sama w sobie jest na 100 % sprawna) albo płyta główna ( np ustawienia na[iec w biosie...) Programik do doagnostyki pokazuje mi ze pamieci pracują w 400 MHz, a jak s ą w dual chanel to programik o nazwie memtest ( czy jakos tak) pokazuje same błędy... O co chodzie?? Mi sie wydaje ze cos nie tak z ustawieniem napiec ( w biosie mam właczone AUTO) prosze o pomoc

Pozdrawiam!!!!

snip91
komentarz
komentarz

WIN XP 32-bitowy nie wykrywa 4GB pamięci, nie wiem czy to może być tego przyczyna, ale przy 3GB powinno wszystko chodzić. Wydaje mi się, że powinny wszystkie 4GB chodzić, a wykrywać tylko 3GB. Sprawdź.

Datex
komentarz
komentarz

Sprawdź każdą pamięć osobno, jeżeli wszystko będzie OK to próbuj włożyć jedną kość w jeden slot, jeżeli się włączy to przekładasz ją w drugi. Możliwe że któryś ze slotów pamięci jest uszkodzony.

dyonizoss
komentarz
komentarz

hejka

dzieki za odpowiedz. Tak jak pisałem wczesniej, sprawdzałem wszystkie pamieci osobno, sa okej. Program diagnostyczny od p. głownej pokazuje mi alert dotyczacy jakiegos napiecia VT 1,2 ( pokauje mi ze moje wynosi 1,5) ale nie wiem czy to to wpływa na stabilnosc kompa.... Tak sie zastanawiam, ze moze poprostu te pamieci za bardzo sie grzeja??

Konsurk
komentarz
komentarz

jaki masz zasilacz?

dyonizoss
komentarz
komentarz

hejkazasilacz to Antec power Trio 550...jeszcze jedna rzecz mnie nie pokoi... Programik CPU-Z pokazuje mi nastepujące informacje o ramie ( przy włozonych 2 kosciach 2x1GB):type:ddrsize:2048MBiteschanels: dualFrequency:400MHzFSB:DRAM: 2:3timingi kolejno:5551523 clocks...command rate: 2Tczemu pokzajue mi 400 MHZ zamiast 800?? skoro pamiec jest na 800??

falcon1984
komentarz
komentarz

Ustaw napięcie oraz timingi dla swoich pamięci w Biosie. Wygląda mi to na niedovoltowane pamięci ;)

dar55
komentarz
komentarz
czemu pokzajue mi 400 MHZ zamiast 800??

bo 400=800 :D

http://pl.wikipedia.org/wiki/DDR2

dyonizoss
komentarz
komentarz

hejka

wiec okazało sie ze wsystarczyło zainstalowac najnowszego BIOSA :) teraz wszystko smiga jak nalezy

PoZdRo!!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.