x-kom hosting

"strzelam Prądem"

badDog
utworzono
utworzono

Mam problem, nie mam pojęcia gdzie to napisać, lub kogo prosic o pomoc. Jak podłączam kabel telewizyjny UPC do moje tunera AverMedia ... 007 to jak dotykam obudowy to strzela we mnie delikatnie prąd, a co gorsza, jak dotknę kogoś obok to ze mnie strzela ;D nie wiem czy się śmiać czy płakać. Zastanawiam się także czy to nie zepsuło mi niedawno kabla zasilającego od hdd, coś mam z sygnałem złego czy z czym?? pomocy :(

Bamu
komentarz
komentarz

masz uziemienie w gniazdku ? nie w listwie tylko w gniazdku ?

badDog
komentarz
komentarz

mam listwę z włącznikiem firmy "active power", a jesli chodzi o upc to jest gniazdko i są trzy miejsca na kable mam podłączenie: gniaztko-kabel-komputer. a mozna jakoś ten kabel uziemić?

Bamu
komentarz
komentarz

a w gniazdku w ścianie masz uziemienie ? bo jak ni to choćbyś w listwie miał nie wiem jakie uziemienie to będzie lipa

badDog
komentarz
komentarz

nie wiem jak uziemienie wyglada, głupio się przyznac

Bamu
komentarz
komentarz

tak pręcik, "dzyndzel" w gniazdku !

A i jeszcze jedno jaki masz zasilacz w kompie ?

dar55
komentarz
komentarz

wystający pręcik :D

Przemek
komentarz
komentarz

W gniazku z pradem sprawdz czy masz dodatkowy bolec oprocz dwoch dziurek.

badDog
komentarz
komentarz

Mam w listwie, ale w gniazdku w ścianie nie mam, zasilacz w obudowie mam 400W. Czy to może mi coś z kompem zmieniać?

Bamu
komentarz
komentarz

jeśli nie masz w gniazdku a masz w listwie to tak jakbyś nie miał.

Ale dokładnie jaki zasilacz ?

badDog
komentarz
komentarz

http://www.tomsoft.pl/opis.php?kategoriaID...mp;towarID=7447 tu jest napisane o zasilaczu i obudowie. a co do tego gniazdka to trzeba by elektryka wzywać?

Bamu
komentarz
komentarz

co do gniazdka to już będzie jak jest, za dużo fatygi i kasy !

Chociaż jak się znasz to możesz zrobić to sam!

a zasilacz niezbyt, może on po prostu powoduje "kopanie" prądem

badDog
komentarz
komentarz

ale nie przejmowac się tym, nie uszkodzi mi kompa ;)?

olej3232
komentarz
komentarz

Ja na Twoim miejscu podłączył bym to uziemienie! Chociaż pociągnął od minusa! Poproś jakąś złotą rączkę, kup gniazdko z bolcem, to postawisz piwo i Ci zrobi!

badDog
komentarz
komentarz

pogadałem z dobrym człowiekiem, który polecił mi połozyć gumę na obudowę, aby zbierała to co na mnie 'wskakiwało'. na razie działa.

Bamu
komentarz
komentarz

Narazie działa ale i tak pomyśl coś z tym uziemieniem.

uziemienie jest przydatne nie tylko przy podłączonym kompie do tego gniazdka

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Ja tam lubie jak mnie komputer kopie kiedyś kopnął mnie w czoło bo odkręcałem śrubki i musłem kaloryfer. Chyba przez to jestem taki głupi :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.