x-kom hosting

[Rozwiązany] Start Programu

pawel.ovh
utworzono
utworzono

Mam pytanie jak uruchomic program zainstalowany z pliku RPM, bo ja zainstalowałem WINE, i odnalazłem w folderze te pliki, ale startowego pliku tam nie ma?

Pozdro

Zarov
komentarz
komentarz

W konsoli wpisz wine

Albo też: wine plik.exe by odpalić to co tam chcesz z Windowsa, pamiętaj by przejść do folderu gdzie znajduje się ten plik.

pawel.ovh
komentarz
komentarz

A jak odinstalować ten program, który zainstalowałem przez wine?

Zarov
komentarz
komentarz

Nie jestem pewien ale w folderze .wine który znajduje się w Twoim katalogu domowym będzie coś na wzór dysku C z Windowsa, tam wywalisz folder z tym programem. Albo jeśli nie masz nic innego to możesz wywalić folder z konfiguracją wine następującą komendą:

rm -r ~/.wine
pawel.ovh
komentarz
komentarz

No ale wtedy mi usunie folder i wogóle nie bedę mógł odinstalowac? dajmy na too chciałbym odinstalowac winampa. Jak to zrobic?

Zarov
komentarz
komentarz

Nie jestem znawcą Wine, gdyż emulacja jednego pod drugim jest jak lokata ale....sprawdziłem na drugim kompie i jest takie coś jak uninstaller. Wpisz w konsoli "uninstaller" i zobacz tam.

BTW jest klon Winampa o nazwie Xmms. Zamiast emulować to pytaj o zamienniki.

localh0st
komentarz
komentarz

Aby usunąć aplikację Wine, należy usunąć folder z aplikacją, z:

~/.wine/drive_c/Program Files

9f2b0576e6e6db20m.png

Akcja ta, wyrzuci pliki aplikacji do kosza. Można (o ile aplikacja ma unistaller), wywalić ją wraz ze wszystkim (odinstalować). W GNOME będzie to:

Aplikacje> Wine> Apliakcja> Odinstaluj

Odinstalowanie przebiegnie tak jak w Windowsie.

O ile masz możliwość, możesz zaopatrzyć się ( w płatną, ale lepszą) wersję Wine, jaką jest CrossOver. Aplikacja tworzy w Menu, swoje narzędzia, typu "uruchom polecenie", "odinstaluj programy", "konfigurator" itp. Sam używam i Wine i CrossOver, gdyż nie każda aplikacja chodzi pod obydwoma emulatorami.

Ahh, i zamienniki aplikacji z Windows na Linuksa:

http://www.debianpl.org/zamienniki/

pawel.ovh
komentarz
komentarz

Ok można zamknąc post. Sprawa rozwiązana

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.