x-kom hosting

Problem. Komputer Strasznie Mi Sie Wiesza

zgorek84
utworzono
utworzono

Witam

Mam chyba problem.

Niedawno zakupiłem sobie płytę główną Asrock Intel 945PL, procesor Intel Core 2 Duo CPU 4300. Mam 1,5 Ghz ramu. Komputer strasznie mi sie wiesza, zrobiłem test programem AIDA 32 - Zapis do pamięci - wynik mnie przeraził ponieważ mój komp stał na porównaniu przez - AthlonXP 1500+ / PC 2100 i po P4 1,6 PC133 SDRAM !! Jego prędkość zapisu 371MB/Sek. jeżeli chodzi o odczyt tj. 2020 MB/Sek co daje mi wynik gorszy od P4 -1,30 / Dual PC600 RDRAM no i jestem lepszy od Celeron 1,70 / PC2100. Czym tak marne wyniki mogą być spowodowane i co mam zrobić żeby komp sie nie zawieszał i wynik sie poprawił

Z góry dziękuje za jakie kolwiek wskazówki

olej3232
komentarz
komentarz

Podaj dokładną konfigurację komputera!!

zgorek84
komentarz
komentarz

Płyta główna Asrock Intel 945PL, procesor Intel Core 2 Duo CPU 4300 1.8 Ghz, 3 x 512 MB DDR II 667 Mhz, Grafika zintegrowana , dysk 40 Gb ATA, zasilacz 400W

dar55
komentarz
komentarz

masz poinstalowane sterowniki od płyty głównej ? system świerzy ?-> postawiony na nowo po zmianie płyty ?

zgorek84
komentarz
komentarz

tak system jest swiezy, teraz mi sie skojarzyło ze aktualizowałem bios pod vistą, po powrocie do xp zaczeło sie sypać wszystko. Czy to moze być przyczyną, jzeli tak to co mam zrobic poniewaz aktualizacji biosu nie da sie usunąć - mam go jeszcze raz zainstalować ??

dar55
komentarz
komentarz

możesz wgrac starszy bios , możliwe że coś w biosie nowym namieszali ( niekoniecznie, ale jednak)

sprawdź ustwienia w biosie , FSB , mnoznik, napięcia itd

zgorek84
komentarz
komentarz

Dodam jeszcze że AIDA widzi moj komputer jako UNKNOWN i nie rozpoznaje mikroukładu plyty ani pamieci, przy jakiej kolwiek czynności - otwieranie przegladarki przy włączonym winampie muzyka sie spowalnia i przycina ... :/Wszystko w biosie mam na auto ponieważ moja płyta wogole nie chce sie krecic a procek w systemie widoczny jest jako 1,78 a nie 1,80

dar55
komentarz
komentarz

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1184 tym programem sprawdzaj , w biosie ustaw ręcznie FSB na 200, mnoznik na 9, sprawdź vcore , tyle powinno byc 1.225 - 1.325

zgorek84
komentarz
komentarz

Komputer po powrocie Biosu do wersji 1.80 z 1.90 dzaiła stabilnie.

p.s

Ten EVEREST to program który zastąpi mi AIDA 32 która służyła mi pare lat :) wielkie dzieki !!!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.