x-kom hosting

[Rozwiązany] Czy Można Łączyć Ram 512 Z 1024 ? Ddr2

jaroszek
utworzono
utworzono

Witam,

Właśnie zamówiłem na allegro 1024ram firmy GOOD RAM 667mhz DDR2

Procesor AMD Sempron 3000+

Pamięć nie wiem jaka firma 512ram 667mhz DDR2

Płyta główna ECS GeForce6100SM-M

Są dwa sloty na kosci pamięci. Jak to jest- Mogę dołożyć ta 1gb do 512 czy muszę ją wyjąć. Bo ktoś mi coś mowił że moge byleby nie włożyć tak żeby był dual. Może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi tak po Polsku??

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Te pamięci w Dual'u raczej nie pójdą. W większości przypadków powinny być to takie same pamięci (ale zdarzają sie wyjątki)

sox91
komentarz
komentarz

Ja mam wsadzone dwie kości w dualu, jedna 512 a druga 1gb i działają dobrze, znacznie lepiej niż jak były wsadzone w single

jaroszek
komentarz
komentarz

czyli 512 do wyjęcia i samą 1gb włożyć ??

EDIT: Coś popsuje jak spróbuje włożyć obydwie?? Żeby wogóle bez ramu nie został :/

sox91
komentarz
komentarz

Nie musisz jej wyjmować. Poprostu wsadź ją do slotu który ma inny kolor niż ta wsadzona. Np. Te 512 masz wsadzone do slotu koloru zielonego to tą 1GB wsadź do slotu koloru czerwonego i będzie dobrze :D

jaroszek
komentarz
komentarz

tylko ze ja mam 2 sloty. Niestety płyta żadna rewelacja.

sox91
komentarz
komentarz

Jak ją wsadzisz to nic się nie stanie. Komputer powinień chodzić znacznie szybciej.

jaroszek
komentarz
komentarz

a jak z kolejnością najpierw 1024 ?? :huh:

sox91
komentarz
komentarz

Kolejność niema znaczenie :)

Gość
komentarz
komentarz

SoXiK to zależy od chipsetu płyty głównej. jaroszek w pierwszy slot daj 1Gb, a w drugi te 512Mb.

jaroszek
komentarz
komentarz

Ok dzieki serecznie za pomoc. Jak coś to będę pisał. Mam nadzieje, że troszkę to usprawni mi komputer bo teraz jak chce w mandrivie 2008 dąć jakies prześwity wodotryski przewijania itd. to się troszke przycina. :haha:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.