x-kom hosting

Wymiana Procesora Z Socket 478 Do 775.

Gryveir
utworzono
utworzono

Mam płytę główną msi z socket 478. Chcę ją wymienić ( mającą gniazdo pci express). Wszystkie płyty na rynku (pod procesory intel) mają teraz socket 775. Mam pytanie czy muszę zmienić procesor, lub czy mój stary pentium 4 wejdzie w socket 775?

snip91
komentarz
komentarz

Skoro był na s478 to nie da rady go wcisnąć na s775.

olej3232
komentarz
komentarz

Racja! Jeśli wymieniasz płytę, przez co zmienia Ci się socket, musisz też zmienić procka!

Gość
komentarz
komentarz

Muzisz zmienić procka i zapewne też pamięci, bo nowe płyty posiadają sloty na DDR2. Do tego dochodzi wymiana grafy i pewnie także zasilacza. I jeszcze jedna uwaga. Jak masz więcej niż dwa napędy ATA, to do nowej płyty ich nie podepniesz.

olej3232
komentarz
komentarz
Jak masz więcej niż dwa napędy ATA, to do nowej płyty ich nie podepniesz.

Tu się zgodzić nie mogę! Dostępne są przejściówki, które świetnie się spisują. Sam mam 4 urządzenia ATA, CD-ROM, DVD-RW i 2 x dysk twardy, wszystko śmiga jak należy, zarówno napędy optyczne, jak i dyski mogę przez przejściówkę podpiąć!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.