x-kom hosting

Czy Jest Sens?

Broker
utworzono
utworzono

Witam chce zmienic pamięć Ram w moim kompie ale nie wiem czy jest sens mam teraz 2x1gb 533 4-4-4-11jakies firmy z kosmosu działam na Viście 32-bit Core2Duo E6300(775LGA) na plycie Gigabyte 965P-DS3 chciałbym te kosci wymienić na model GEIL 2x1GB DDR2 800Mhz CL4-4-4-12 ULTRA a to dlatego ze ceny polecialy w dol a na ddr3 grosiwa brak...czy to polepszyło by sprawe?? W przyszłości zamierzam jeszcze wymienic grafike ale narazie pamięc mnie interesuje...dodam ze kompa caly czas modyfikuje bo latam na symulatorach microsoftu FSX i 2004 i tam szybkosc operacyjna kompa przydaje sie... JEST SENS?

kwachu1992
komentarz
komentarz

według mnie jeżeli zamienisz 533mhz na 800mhz to poczujesz różnicę.

co do ddr3 to jest to nie opłacalne i nie sądzę by zaczęły na poważnie wchodzić w życie szybciej niż w 2008/09 r.

falcon1984
komentarz
komentarz

Z tego co piszesz to masz pamięci mało znanej firmy. Myśle, że warto zmienić na inne, powinno się odczuć różnice.

Nie bierz tych Geili. Lepsze będą Patriot CL4 LLK albo OCZ rev.2 (2x1GB 800MHz)

snip91
komentarz
komentarz

Zmiana z 533 na 800 będzie odczuwalna, więc warto.

Broker
komentarz
komentarz

OK dzięki za odp.a dlaczego nie GEile?? myslałem nawet nad black dragonami...to jakie firmy polecacie i czy ta jest zła?

snip91
komentarz
komentarz

GeIL nie jest złą firmą, tyle że ustępuje Patriotowi i OCZ. Dlatego polecam pamięć tych producentów.

Broker
komentarz
komentarz

Ok zanotowałem....czyli teraz pytanie czysto techniczne jesli wymienie pamiec to nic sie nie stanie z systemem?? Komputer nie wymaga specjalnech zabiegów wystarczy wymienić kości?

A i jeszcze OCZ ma tylko CL4 a patriot ma CL5 i pracuje z czest.1000mhz o co w tym chodzi

Marooooo
komentarz
komentarz
Ok zanotowałem....czyli teraz pytanie czysto techniczne jesli wymienie pamiec to nic sie nie stanie z systemem?? Komputer nie wymaga specjalnech zabiegów wystarczy wymienić kości?

Wystarczy wymienić kość :)

Wszystko powinno być dobrze :)

Broker
komentarz
komentarz

A i jeszcze OCZ ma tylko CL4 a patriot ma CL5 i pracuje z czest.1000mhz o co w tym chodzi

snip91
komentarz
komentarz

Zależy który. Patriot LLK 800 MHz ma CL4, OCZ Platinum rev. 2 800MHz też ma CL4. Polecam właśnie któryś z tych.

snip91
komentarz
komentarz

To jest ta pamięć, o której mówię tylko po podkręceniu na 1000 MHz pracuje przy CL5.

Różnica między CL4, a CL5 przy prockach Intela jest znikoma, ale przy AMD już jest większa różnica, oczywiście na korzyść CL4.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.