x-kom hosting

Jakie Ram Dokupic

osina
utworzono
utworzono

Witam!

jestem nowym uzytkownikiem tego forum i mam nadzieje ze zakladajac ten temat nie spamuje czy cos w tym stylu... do rzeczy

mam kompa 2.4 dual core quatro gf8600gt i 1gb ramy w 2 kostkach ( vista ) musze dokupic ramu ( 2gb) i nie iwme w jakies formie mam to kupic w jednej czy 2 kostkach i czy bedzie to smigac z ramem jaki mam teraz ? bardzo prosze o odp najlepiej z podanymi propozycjami rozwiazan :)

snip91
komentarz
komentarz
mam kompa 2.4 dual core quatro

Nie quatro tylko quad :P

Do rzeczy. Napisz jaką masz płytę główną i jakie te pamięci dokładnie.

osina
komentarz
komentarz

to nowy komp a ja bez bicia przyznaje sie ze nie jestem dobry w tych sprawach juz sciagam everesta...

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 07/05/2007-G33-ICH9-6A79OG0KC-00

Nazwa płyty głównej Nieznane

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel AGTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 267 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 1066 MHz

Przepustowość 8530 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali Dual DDR2 SDRAM

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

DRAM:FSB Ratio 10:8

Rzeczywista częstotliwość taktowania 333 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 666 MHz

Przepustowość [ TRIAL VERSION ] MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali Intel Direct Media Interface

Pole Wartość

Pamięć fizyczna

W sumie [ TRIAL VERSION ]

Użytych [ TRIAL VERSION ]

Wolne 299 MB

Wykorzystanie [ TRIAL VERSION ]

Rozmiar pliku wymiany

W sumie 2261 MB

Użytych 1220 MB

Wolne 1041 MB

Wykorzystanie 54 %

Pamięć wirtualna

W sumie 3267 MB

Użytych 1926 MB

Wolne 1340 MB

Wykorzystanie 59 %

Physical Address Extension (PAE)

Obsługiwane przez system operacyjny Tak

Obsługiwane przez procesor Tak

Aktywna Tak

nie wime czy dobrze skopiowalem jak cos napisz prosze na gg ( 8693655 )

snip91
komentarz
komentarz

Dowiedziałem się tylko, że jest to RAM 667 MHz. Radzę kupić 2x1GB Patriot LLK 800 MHz a tamte sprzedać ;) Albo kupić takie same jak masz.

osina
komentarz
komentarz

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.

Nazwa G33M-S2

Numer seryjny [ TRIAL VERSION ]

Pole Wartość

Właściwości kontrolera pamięci

Metoda detekcji błędów 8-bit Parity

Korekcja błędów Brak

Obsługiwane przeploty pamięci 1-Way

Bieżący przeplot pamięci 1-Way

Obsługiwane napięcia pamięci 5V

Największy rozmiar modułu pamięci 1024 MB

Liczba gniazd pamięci 4

to chyba cos dokladniejszego ... ale wtedy bede mial tylko 2 gb a moze kupie takie razy 2?

snip91
komentarz
komentarz

Ta płytka obsłuży 800 MHz, więc proponuję kupić 2x 2x1GB Patriota jak chcesz mieć 4GB (225 zł komplet, czyli 450 za 2 na apollo.pl). Możesz też dokupić identyczne jak masz teraz.

osina
komentarz
komentarz

dzieki bardzo za pomoc !! wielki + dla ciebieahas i jeszcze jedno czym sie rozni Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot KH CL5 PSD22G800KH od Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK ( oprocz ceny ?)

Gość
komentarz
komentarz

Pamiętaj ze w windowsie xp mozesz miec max. 3 gb ramu chociaz w [lytach jest czeszto miejsce na 4 kostki ramu

falcon1984
komentarz
komentarz
dzieki bardzo za pomoc !! wielki + dla ciebieahas i jeszcze jedno czym sie rozni Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot KH CL5 PSD22G800KH od Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK ( oprocz ceny ?)

Pamięci te różnią się timingami, czyli czasem dostępu do pamięci. Im mniejsze są timingi tym lepiej, w tym przypadku CL4 jest lepsze.

Pamięci polecone przez snipera bardzo dobre, również polecam Patriot CL4 LLK 800MHz ;)

snip91
komentarz
komentarz
Pamiętaj ze w windowsie xp mozesz miec max. 3 gb ramu chociaz w [lytach jest czeszto miejsce na 4 kostki ramu

W zwykłym tak, ale z 64-bitowym normalnie będą widniały 4GB. Poza tym osina wyraźnie napisał, że ma Viste ;)

osina
komentarz
komentarz

kupuje narazie 2gb bo nie mam teraz wystraczjacej ilosci pieniedzy... i mam kilka pytan codotego...

1. moge wlozyc nowy ram i zostawic stary ?

2. czy jak wloze ten ram ( sam lub doloze do starego) bede musial go jakos instalowac czy cos ?

3. przy dopupieniu kolejnego 2gb wystarczy go dolozyc czy rowniez cos trzeba robic

4. ile jest wart ten stary ram ?

Lisu_09
komentarz
komentarz

1.Tak ale dalej nie wiem jakiej firmy jest ten stary ram, często bywa tak , że różne ramy nie chcą ze sobą współpracować.

2. Nie trzeba nic instalować.

3. Tzn?? chcesz oprócz tych 2 gb dokupić jeszcze jedne 2gb??

4. Zależy jakiej jest firmy. Przykładowo NOWE Goodramy ( to słabe i jedne z tańszych ramów ) o parametrach takich jak Twoje kosztują 100zł. http://allegro.pl/item254683716_1gb_goodra...b_667_mhz_.html

osina
komentarz
komentarz

domyslam sie ze sa slabe dlatego kupuje te 2gb co mi sniper45 polecil narazie a za jakis miech jak bede mial kase dokupie koljne 2 :) zeby wszystko ladnie chodzilo :)kupione zainstalowane i dziala bez problemu :) jeszcze raz wielkie dzieki 9 jednak vista nie jest taka zla z wystarczajanca iloscia ramu)

osina
komentarz
komentarz

w apollo jest i wiele taniej ten model kosztuje 225 :) jak jestes z krakowa lub wrocqa mozesz kupic osobiscie i bez zadnych dodatkowych kosztow

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.