x-kom hosting

Obudowa

sox91
utworzono
utworzono

Czy komputer może stac bez bocznych scianek obudowy?? Obnizy to jakos temperatury w komputerze??:)

Bamu
komentarz
komentarz

Tak może być bez ścianek i na pewno obniży to trochę temp.

I podwyższy temp. w pokoju :D przynajmniej ja tak mam i jest to odczuwalne

vocativus
komentarz
komentarz

może... czemu nie. Oczywiście że obniży temperature. Jeśli chodzi o kurz to nawet przy zamkniętej obudowie sie nakurzy

tazman
komentarz
komentarz

Ale mimo wszystko odradzam zdejmowanie bocznych pokryw, temperatura panująca wewnątrz obudowy może być wyższa niż temp otoczenia, ale nie ma w niej aż tyle ładunków elektrostatycznych co wolnej powierzchni, jednakże zawsze to lepsza wentylacja

snip91
komentarz
komentarz

Ja przez całe wakacje i wrzesień miałem zdjętą jedną ściankę i ładnie temp. trzymał. Niestety w upalne dni dysk się bardzo grzał to sięgałem po normalny wentylator stojący :D Teraz założyłem niedawno i temp. prawie identyczne - różnica może 1C - 2C.

Fallen
komentarz
komentarz

Ja mam bez obu scianek i nie narzekam :P W kompie mam 3 wentyle tylko z czego jeden na 7V puszczony wiec jest cicho a temp bardzo miłe ;P A z tym grzaniem w pokoju to raczej nie zauwazylem roznicy:P

kwachu1992
komentarz
komentarz

również aktualnie kompa mam bez ścianek bocznych.. ale fakt faktem dużo bardziej się kurz zbiera..

Ragg47
komentarz
komentarz

Ja lekko offtopic'ujac dodam że najlepiej sobie sprawić chłodzenie wodne :).

Gość
komentarz
komentarz

Ja mam pozdejmowane obie pokrywy, ale wciąż mam problem z kurzem któru dostaje sie do wiatraczka :P nie mam kasy na nowy, wydajniejszy wiatraczek, więc wolę czyścić ten co jakiś czas (1 miesiąc)

  • 1 miesiąc później...
xeantix
komentarz
komentarz

ja mam bez jednej scianki tam gdzie po zdjeciu widac cale wnetrze kompa, komp odkurzam co 2 tyg i dzisiaj bylo czyszczenie ja w wakacje mialem temp na procku z 40 stopni jak zawsze po godzinnym uzywaniu wiec ja upalow sie nieboje w razie czego mam 2 wiatraki do puszczenia na 12v i 1 na 5v. Ale przy zdjetej obudowie troszek komp glosniejszy ale ja mam muzyke wlaczona to git

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.