x-kom hosting

Wentylator Na Procesor

oktoffel
utworzono
utworzono

Witam. Otóż ostatnio uszkodziłem wentylator na procesorze ( złamana łopatka ) i teraz zastanawiam się nad kupnem nowego. Tylko szczerze mówiąc w ogóle się na tym nie znam. Byłbym wdzięczny jeśli pomoglibyście mi w wyborze odpowiedniego wentylatora, ew. wentylatora razem z radiatorem. Bo własnie nie wiem: mogę spokojnie kupić sam wentylator, a radiator zostawić stary, czy lepiej kupic od razu cały zestaw?

oto specyfikacja: ( odpisana z Everesta )

Socker 478

Intel Pentium 4 2.8Ghz Prescott -> podkręciłem go do ok. 3 Ghz

płyta główna: MSI 848P Neo-V (MS-6788)

pisze mi takze w Evereście że obecnie wentylator ma 2557 RPM

pomierzyłem go tak "ręcznie" zwykłą linijką. Wyszło mi ok. 8 cm długi i szeroki, ok. 1,5cm wysoki

temperatury na procesorze dotychczas prezentowały się nastepująco: ok.40 stopni normalnie, ok. 55 stopni w stresie. Od nowego wentylatora wymagałbym aby utrzymał ten wynik, lub nawet go poprawił.

Chodzi mi o coś stosunkowo niedrogiego - jeśli kupowałbym sam wentylator, np. na allegro to chciałbym się zmieścić gdzieś w ~ 25zł. Fajnie byłoby także gdyby nie był zbyt głośny.

fotki:

1

2

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i propozycje ;)

pozdrawiam

falcon1984
komentarz
komentarz

Ten byłby w miarę dobry w niewysokiej cenie:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=3084

Ale lepiej dołóż i weź AC Freezer 7 PRO - cena 65 zł

oktoffel
komentarz
komentarz
Ten byłby w miarę dobry w niewysokiej cenie:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=3084

Ale lepiej dołóż i weź AC Freezer 7 PRO - cena 65 zł

wymiary 114x114x65 mm

przecież mi sie to tam chyba nie zmieści...

a co sądzicie o tym:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=1841

moje kolejne pytanie:

czy skoro mój poprzedni wentylator miał ~ 2500 RPM to nowy powinien też mieć coś koło tego? Jak zmieniłaby się temperatura gdybym kupił np. taki który ma 2000RPM?

Fallen
komentarz
komentarz
hm niepokoi mnie tylko jedno: te wymiary: Całkowita wielkość 80 x 80 x 34.5 mm

jak na mój gust to mi wyszło że mój ma wysokość ok. 1,5 cm a nie 3,5 :/

Wysokośc w niczym nie przeszkodzi tutaj :)

moje kolejne pytanie:

czy skoro mój poprzedni wentylator miał ~ 2500 RPM to nowy powinien też mieć coś koło tego? Jak zmieniłaby się temperatura gdybym kupił np. taki który ma 2000RPM?

Wszystko zależy od przepływu powietrza, wentylator moze miec mniejsze obroty a lepiej dmuchac ;)

Majkowska
komentarz
komentarz

Fallen ten co Ty napisales jest na obudowe komputera a nie na procesor :D wiem , bo sama go mam :-P jesli chodzi o wymiary tego wiatraka to Ci napisze ze miala zwykly watrak malej wielkosci na amd :-P a teraz zmienilm ten wiatraczek na olbrzyma dwa razy wiekszego ktory i tak i tak wszedl mi na procek a temperaturka spadla o polowe :D

neon33
komentarz
komentarz

Majkowska wentylatory można stosować do obudowy i do procka wszystko zależy od tego jaki masz radiator na procku jak rozmiarowo pasuje i można go przykręcić do radiatora bo śrubki da się wkręcić między rzeberka radiatora to nie widzę przeszkód żeby go zastosować.

Fallen
komentarz
komentarz

A tutaj by mu pasowaly nawet to otworow skoro mowi ze jest 8x8 :) No i wiatraczek z regulacją obrotow :P

oktoffel
komentarz
komentarz

jeszcze znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item254531430_arctic_coo...cichy_12db.html

wydaje mi sie że powinien być niezły. Co wy myślicie?

a i jeszcze zapytam: jak wygląda sprawa montażu? Czy jeżeli kupiłbym ten który podałem przed chwilą, to poradzę sobie? Czy muszę mieć jakieś specjalne narzędzia i pasty?

On ma wymiary 92x92 ale to nie jest sam wentylator, tylko od razu z radiatorem, więc powinien chyba pasować skoro pisze że pasuje pod każdy Socket 478?

ps. jest tam niby link który powinien pokazywać instalację, ale nie działa :/

pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.