x-kom hosting

''Artefakty'' na ekranie - Nietypowy problem

Grafix
utworzono
utworzono

[i]Witam serdecznie.[/i]

Zawsze radziłem sobie ze sprzętem komputerowym podczas awarii... lecz teraz to mnie przerasta.

Chodzi o to, że pojawiły mi się na ekranie "artefakty" w postaci kresek, kropek i pionowych pasków. Jest to nieznośne, nie da się w nic grać ani bezpiecznie używać komputera, bo nie wiadomo kiedy się zawiesi i będzie trzeba go restartować, a nie chcę pogarszać sytuacji.
[b]Karta graficzna?[/b] Nie sądzę ponieważ dosyć długo użytkowałem na [b]GALAXY GeForce 9800GT 512MB[/b] i dopiero po czasie zaczęły się pojawiać bugi w grze, potem komputer się zawieszał a później artefakty na pulpicie i później w BIOS'ie i tak zostały na stałe. Testowałem kartę u kolegi i u niego było to samo, poszedłem do drugiego kolegi i u niego działało wszystko jak należy. Postanowiłem kupić kartę [b]PALIT Ati Radeon HD 4870 DUAL EDITION 512MB 256 Bits[/b] ale u mnie nadal to samo. Sprawdzaliśmy kartę u kolegi, działa bez zarzutów. Uwziąłem się na pamięć RAM, lecz z nią wszystko w porządku. Postanowiłem sprawdzić zasilacz, wymieniłem na inny, sprawdzałem 2 karty i nadal artefakty są, identyczne jak na samym początku. Dodam jeszcze, że na zasilaczu [b]500W od firmy CHIEFTEC[/b] karta graficzna Radeon się szybko i za mocno nagrzewa, ręki do niej przynajmniej ja nie przyłożę. Czyściłem bardzo dokładnie cały sprzęt, zmieniłem obudowę, wiele razy sprawdzałem czy na pewno coś nie powoduje zwarcia, ale nie... wszystko jest podłączone jak należy i moje podejrzenie pada w ostateczności na... płytę główną [b]ASUS 64 bit[/b], a dokładniej na szynę [b]PCI-E[/b]. Dodaję, że mogę mieć podwójne karty graficzne. Ale na jednej ani na drugiej szynie nie ma różnicy... artefakty pozostają. Drugie moje podejrzenie pada na [b]CHIPSET[/b] do podwójnych kart graficznych. Co o tym myślicie? Proszę o pomoc, mam się udać do specjalisty czy sam mogę dać sobie z tym radę?

[size="4"][b]Mój sprzęt:[/b][/size]
[i][b]Płyta główna:[/b] ASUS 64 bity (dokładny model - nie mam pojęcia)
[b]Zasilacz:[/b] CHIEFTEC 500W model CFT-500-A12S
[b]Karta graficzna:[/b] GALAXY GeForce 9800GT 512MB oraz PALIT Ati Radeon HD 4870 Dual Edition 512MB 256Bits
[b]Procesor:[/b] Intel Core 2 Quad 64 bit
[b]Pamięć RAM:[/b] DDR3 KINGSTON 3GB 800mHz (3x1GB)[/i]

[size="4"][b]Galeria zdjęć:[/b][/size]
[url]http://imageshack.us/g/268/pict2785.jpg/[/url]

[b]PS: Testowałem komputer na innym zasilaczu, mianowicie 350W od PENTIUM 4 i nadal miałem ten sam problem. A u znajomego wszystko działa jak należy, na tym zasilaczu 350W.[/b]

- dzięki, grafix.


[color=#0000ff]Proszę moderatora o nie usuwanie tematu, ponieważ czytałem i sprawdzałem wszystkie metody i żadna nie działa, dokładnie opisałem problem, może ktoś będzie coś wiedział. Pozdrawiam.[/color]

wojtak1995
komentarz
komentarz (edytowane)

Wygląda mi to na płyte główna. Sterowniki stare wyczyściłeś dokładnie ?
P.S. na mostku południowym nie powinien być założony jakiś radiatorek ?

Grafix
komentarz
komentarz

Płytę główną mam oryginalnie z serwisu, nic z nią nie robiłem. A czy powodem może być ten CHIPSET Dual Video Cards? A co do czyszczenia to było wszystko po kilka razy, różnymi pędzelkami i odkurzaczem z miękkim włosiem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.