x-kom hosting

2 systemy na 1 dysku.

tako13
utworzono
utworzono

Witam, jestem użytkownikiem Win 7 HP na laptopie Samsung R580 JS0APL. Ostatnio jakoś mnie naszło żeby sobie zainstalować Win XP i tu jest problem. Mam kilka nowych gier które nie działają na XP, ale rzadko w nie gram, chciałem zainstalować Win XP do używania codziennego i Win 7 do grania (tak mi się wygodniej pracuje). Problem jest w tym, że nie wiem jak się do tego zabrać... Od Win 7 mam płytke z backupem który zalecano zrobić podczas pierwszego uruchomienia i obraz .iso Win XP Proffesional SP3 (mam klucz lecz oryginalnej płyty za nic znaleźć nie mogę). Mam kilka pytań odnośnie tego.
1. Jak ze sterownikami ? Oczywiście stery są dostępne na oba systemy, które chcę zainstalować. Czy poprostu sterowniki do Xp zainstalować na partycji od XP i stery od 7 na partycji z 7 ?
2. Jak to zainstalować ? czytałem, że najpierw instaluje się XP, a potem 7 lecz trzeba coś tam jeszcze zrobić i do końca nie ogarniam co.
3. Jakim programem najlepiej będzie nagrać XP oraz z jakimi ustawieniami (szybkość zapisu itp.) ?
Z góry dzięki za pomoc.

cinomatic
komentarz
komentarz

Powinno się najpierw zainstalować starszy system po czym nowszy.

Sterowniki będziesz wrzucał automatycznie a komputer sam wskaże Ci do tego nejlepszą lokalizację.
// a będzie to wyglądało tak że XP polecą na partycję XP a Win7 na Win7

Z technicznego punktu widzenia po zainstalowaniu dwóch systemów w trakcie włączania kompa będziesz mógł wybrać na jaki system chcesz wejść.

Co do 3 pytania to nie odpowiadam ze względów oczywistych :)

Pozdro

  • Dobra wypowiedź 1
radekx
komentarz
komentarz

I o ile pamiętam, trzeba wyraźnie podkreślić, że oba te systemy wymagają osobnych partycji. Jak będzie próbował upchnąć w7 na partycji podstawowej, gdzie już jest zainstalowany xp to ten ostatni zostanie zarchiwizowany przez w7 i już się nie uruchomi :)
Kolejność instalacji jak wyżej, bo xp ma skopany bootloader, a w7 ładnie pokażdy drugi system w menu wyboru podczas startu komputera.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.