x-kom hosting

Legalność

Sean
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie na poziomie Nooba...pozyczyłem od kumpla win98SE (orginał cd-kay też)...niestety przez problemy techniczne z napędem (porysował całkowicie) instalator sie nie uruchamia...i mam takie pytanie....skoro mam orginał klucz to czy moge załatwic sobie kopie systemu i korzystac z niej jak o orginału ? prosze o szybka odpowiedz....sean

Fafu
komentarz
komentarz

Mnie się wydaje, że to raczej klucz świadczy o legalności.

vocativus
komentarz
komentarz

do legalności kopii systemu windows musisz mieć płytę (ew. system na specjalnej partycji - to w przypadku laptopów) i tzw. certyfikat autentyczności czyli tą naklejkę.

Jeśli nadal masz wątpliwości to zadzwoń na infolinię microsoftu.

Conrack1410
komentarz
komentarz

z tego co się orientuje to tak jak zostało wspomniane klucz + specjalna naklejka świadczą o legalności

jeśli jest to wersja oem systemu to można zainstalować tylko na jednym kompie ... jeśli wersja boxowa to można zainstalować na drugim z tym ,że przecież jest jeden oryginalny klucz i jedna naklejka więc system nie będzie oryginalnym na drugim komputerze ...

możnaby zainstalować z pirackiej płyty - wpisać legalny - oryginalny kod i nakleić naklejkę - wtedy będzie się 100% legal

Sean
komentarz
komentarz

no tak naklejaka ;/ no mam mam ale przy własnie tej zniszczonej (porysowanej) płycie...raczej sie nie da tego odkleic :D ... poczekam jeszcze na wypowiedzi innych

Kurzun
komentarz
komentarz

Dowód zakupu to podstawa. Jeżeli masz dowód zakupu wtedy naklejka nie potrzebna jest bo przecież może ulec zniszczeniu.

Sean
komentarz
komentarz

;] to dobrze...macie po plusiku

  • 4 tygodnie później...
LIDER
komentarz
komentarz

Do windowsa 98 dostawało się książeczkę z przyklejoną na niej licencją a nalepkę to sobie można w intymną część ciała wsadzić. Licencja obejmuje tylko jedno stanowsiko pracy (jeden komputer) no chyba, że w niej zaznaczone jest inaczej. Instalowałem kiedyś oprogramowanie w jednym gimnacjum. Na każdy komputer jedna licencja, nie było nalepek z kluczem licencyjnym (i takowego do Windy 98 nie kojarze, tylko kojarze zwykłe na obudowe które można sobie kupić bez problemu) tylko książeczka licencyjna. Pozdrawiam.

Gość
komentarz
komentarz

Windows 98 w pierwszej fazie sprzedaży nie posiadał naklejek na obudowę tylko, podobnie jak win 95, książeczkę z licencją. Od pewnego momentu zamiast książeczki z licencją, zaczęto sprzedawać win 98 z naklejkami. A o legalności systemu świadczą trzy rzeczy: Płytka, certyfikat autentyczności, faktura zakupu. (Microsoft zaleca posiadanie 2-3 z w/w)

Elementami świadczącymi o legalności oprogramowania są:

1. Umowa licencyjna, (jeżeli została dostarczona w formie papierowej)

2. Certyfikat autentyczności COA

3. Oryginalny nośnik

4. Oryginalny podręcznik użytkownika, (jeżeli został dostarczony łącznie z oprogramowaniem)

Dodatkowym dokumentem mogącym świadczyć o legalności oprogramowania jest faktura zakupu.

W przypadku oprogramowania OEM Certyfikat Autentyczności (COA) jest niezbędny, niezależnie od pozostałych elementów. Zalecamy posiadanie minimum 2 – 3 z wymienionych wyżej atrybutów legalności. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn użytkownik nie posiada minimum dokumentacji wymienionej powyżej, wówczas każdy przypadek analizowany jest indywidualnie, przez organy do tego uprawnione na podstawie towarzyszących mu okoliczności. Dotyczy to wyłącznie licencji pojedynczych - FPP i OEM

Ze stronki: http://www.microsoft.com/poland/licencje/p...ia/default.mspx

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.