x-kom hosting

Panasonic Dmc-ls60

Gość
utworzono
utworzono

Witam, mam problem, otóż, jak zrobić makro jakiegoś obiektu żeby to ładnie wyszło tak jak na załączonym zdjeciu?? Na pokrętle wybieram tryb makro, ale zdjęcia tak robione są rozmazane, czy może mi ktoś po kolei wytłumaczyć co i gdzie trzeba nacisnąć żeby uzyskać taki efekt?? Nie chcę się bawić PhotoShopem...

MN_TdW_Makro_Mimikri_XL.jpg

post-4680-1192816884_thumb.jpg

mikrus
komentarz
komentarz

nie działa mi link

Gość
komentarz
komentarz

Dałem miniaturkę ;)

mikrus
komentarz
komentarz

takie makro bez kompa?? tym aparatem niestety nie uzyskasz takiego efektu zwłaszcza z ruchomym obiektem. do tego potrzebny jest dość dobry obiektyw. ciężko to osiągnąć na kompakcie

tutaj

mi się udało najlepsze zdjęcie kompaktem zrobić takie (daleko jeszcze mu do tego co ty wstawiłeś) robiłem canonem a610

Gość
komentarz
komentarz

No i o takie zdjęcie mi chodzi, więc jak to zrobić :)

mikrus
komentarz
komentarz

ustawiasz makro w aparacie (robisz bez lampy błyskowej) w twoim przypadku (tak jak i ja musiałem) musisz zbliżyć aparat jak najbliżej do obiektu który chcesz sfotografować. Najlepiej oprzeć sobie o coś aparat bo makro wyłapie ci drganie ręki. Ja np w tym zdjęciu oparłem o parapet :P:P a i robisz oczywiście bez zooma.

p.s ja miałem łatwiej bo motyl był martwy :D:D:D usiadł na parapecie i zdechł w takiej pozycji :| więc mogłem przysunąć aparat pod samego motyla i mi nie odleciał

a takie było moje najlepsze zdjęcie obiektu ruchomego. :/ ten za to mi uciekał co chwila

TUTAJ

Gość
komentarz
komentarz

A mi wyszła taka fotka :) Thnx za pomoc!! :)

P1000355__RozdzielczoĹÄ_Pulpitu_.JPG

post-4680-1192894958_thumb.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.