x-kom hosting

Excel 2007 - zły format tekstu na wykresie

Lukdirt
utworzono
utworzono

Witam,
mam problem z tym programem. Przez długi czas wszystko było OK, na wykresach tekst był wyświetlany pionowo i odwrócony w jedną stronę, czyli normalnie. Wiecie, o co mi chodzi. Ale pewnego dnia wchodzę na wykres, patrzę i..... tekst jest poziomy w dodatku został podzielony na kilka linijek. Przez to nieestetycznie to wygląda. Dodam, że nic nie grzebałem w opcjach. Samo się tak zrobiło.

Screen - http://images47.fotosik.pl/1350/986c26e3ef6181e7.jpg


Jak widzicie, w dodatku napis "Dzień" wsunął się wyżej i najechał na tabelę.

Próbowałem sposobu takiego, że klikałem dwa razy na owy wykres, później w opcjach na formatuj oś - wyrównanie - układ tekstu - i tam właśnie mozna zmieniać jak ma być tekst, o ile odwrócony i do której strony ma byc odwrócony. Niestety jak kliknąłem na OK nic się nie zmieniło....

więc macie jeszcze jakis sposób żeby ten tekst w wykresie wyglądał tak jak dawniej?

leggo
komentarz
komentarz (edytowane)

W jakim formacie zapisałeś dokument? [b]*.xlsx[/b] czy [b]*.xls[/b] (tryb zgodności)?
W starych wersjach ms office nie było chyba możliwości obracania tekstu i w tym może tkwić problem. Jeśli użyłeś .xls spróbuj zmienić na .xlsx

Lukdirt
komentarz
komentarz

Niestety, nic to nie pomogło. Nie wiem, może coś nie tak zrobiłem...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.