x-kom hosting

[Rozwiązany] Nowy komputer problem? (MSI p67a-g45 (b3)

Painmaster
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam problem, otoz gdy wlaczam nowy komputer wyswietla 1-jakias tam reklamam msi military cla II i po kilku sek czarny ekran i napisy:


[left]EFI Shell version 2.00 [4.640][/left]

[left][color=#3C3B3B][font=Verdana, Arial, sans-serif, Helvetica][size=3]Current running mode 1.1.2 [/size][/font][/color][/left]

[left][color=#3C3B3B][font=Verdana, Arial, sans-serif, Helvetica][size=3]map: cannot find required map name. [/size][/font][/color][/left]

[left][color=#3C3B3B][font=Verdana, Arial, sans-serif, Helvetica][size=3]Press ESC in _ seconds to skip startup.nsh, any other key to continue. [/size][/font][/color][/left]

[left][color=#3C3B3B][font=Verdana, Arial, sans-serif, Helvetica][size=3]Shell>_ [/size][/font][/color][/left]


[left][color=#3C3B3B][font=Verdana, Arial, sans-serif, Helvetica][size=3]Nie wiem co teraz zrobic czekalem kilka sekund nic sie nie dzialo,naciskalem Esc, Del,F1-nic, probowalem otworzyc naped zeby wlozyzc plytke ktora dostalem do plyty glownej, ale ten sie nie otworzyl(zle podlaczony czy na tym etapie nie moge go otworzyc?) co teraz zrobic? Chce wejsc do BIOSA i zainstalowan system (win7 64bit)[/size][/font][/color][/left]

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Poczytaj to: [url="http://www.google.pl/search?rlz=1C1PRFB_enPL456PL457&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=map%3A+cannot+find+required+map+name."]http://www.google.pl/search?rlz=1C1PRFB_enPL456PL457&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=map%3A+cannot+find+required+map+name.[/url]

  • Dobra wypowiedź 1
djmakus
komentarz
komentarz

wyjmij baterię z płyty na kilka minut lub zresetuj BIOS zworką

  • Dobra wypowiedź 1
Painmaster
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem czy dobrze zrozumialem czyli nie wykrywa mi dysku twardego skladali mi kompa w morele podlaczony jest [url="http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-353686/"]http://www.morele.ne...000aakx-353686/[/url] Co musze zrobic podlaczyc inny? nie mam innego SATAprzy odbiorze kompa gosciowi tez wyswietlil sie ten sam ekran i gosc z morele nic nie mowil.

@Co to znaczy wyjac baterie/zresetowwac bios worka mozesz mi powiedziec jak to zrobic kompletnie sie na tym nie znam
@juz znalazlem zdecyduje sie na wyjecie bateri, komputer musi byc wlaczony? na jak dlugo musze wyjac baterie przy tej plycie glownej?

djmakus
komentarz
komentarz

bateria na płycie głównej - takie okrągłe jak w zegarku tylko większe :E
pod slotem na kartę graficzną
wystarczy zwykły płaski śrubokręcik aby tą baterię wyjąć tutaj filmik http://www.youtube.com/watch?v=nAjXbvppxqQ "no i git" :E

  • Dobra wypowiedź 1
Painmaster
komentarz
komentarz (edytowane)

Wkoncu mi sie udalo to wyjac:P ile czekac? i czy komputer ma byc wlaczony czy nie bo czytalem rone wersje :(

Igorrodz
komentarz
komentarz

5-7minut

djmakus
komentarz
komentarz

możesz nacisnąć start na obuwie (nie powinien wystartować) i potem odłącz zasilanie
potem włóż baterię (po 5-10 minutach ?) i włącz zasilanie
sprawdzimy czy działa

  • Dobra wypowiedź 1
Painmaster
komentarz
komentarz

Chwilke zajmie (mam 1 monitor) zaraz napisze czy wszystko ok

Dobra zrobilem tak jak powiedzieliscie wlaczam kompa, wszystko ladne wyskokuje mi czan ekrean tam jakies napisay, naciskam f1, wchodze do BIOSA, 1 co robia kilkam system information czy cos takiego widze przy SATA nie widze ani dysku ani napedu, nic nie pisze no trudno moze tak ma byc klikam BOOT na 1wszy miejscu ustawiam naped CD/DVD probuje otworzyc naped i nic, mowie trudno mze zresetuje sie otworzy, wiec zapisalem ustawienia i znowu tez sam blad

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][left]EFI Shell version 2.00 [4.640][/left][/font][/color]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][left][color=#3C3B3B][font=Verdana, Arial, sans-serif, Helvetica][size=3]Current running mode 1.1.2[/size][/font][/color][/left][/font][/color]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][left][color=#3C3B3B][font=Verdana, Arial, sans-serif, Helvetica][size=3]map: cannot find required map name.[/size][/font][/color][/left][/font][/color]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][left][color=#3C3B3B][font=Verdana, Arial, sans-serif, Helvetica][size=3]Press ESC in _ seconds to skip startup.nsh, any other key to continue.[/size][/font][/color][/left][/font][/color]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][left][color=#3C3B3B][font=Verdana, Arial, sans-serif, Helvetica][size=3]Shell>_[/size][/font][/color][/left][/font][/color]

djmakus
komentarz
komentarz

z tymi dyskami to nie dobrze....ale
spróbuj wpisać

Shell> reconnect -r
i następnie
Shell> map -r

napęd CD powinien się bez problemu otworzyć w dowolnym momencie
sprawdź czy wszystkie kable są podłączone
możesz zrobić też zdjęcia: w które gniazda są podłączone kable od zasilacza

  • Dobra wypowiedź 1
Painmaster
komentarz
komentarz

jeszce raz sprobuje, teraz juz nie restartowac biosu? Wpisze co kazales jak nie bedzie dzialac jutro podesle fotki bo dzis juz nie mam sily sie z tym meczyc ;/

djmakus
komentarz
komentarz

ok, ale sprawdź te kabelki - to minuta czasu

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Painmaster' timestamp='1328299149' post='1435729'] nie mam innego SATAprzy odbiorze kompa gosciowi tez wyswietlil sie ten sam ekran i gosc z morele nic nie mowil. [/quote]
O.o
Pięknie Ci złozyli, nie ma co :E
Spróbuj podłączyć dysk/napęd innym kablem SATA lub podłączyć do innego wejścia na płycie.

@makus
Widzę, że szukałeś jednak w googlach :cfaniak:

  • Dobra wypowiedź 1
Painmaster
komentarz
komentarz (edytowane)

Podlaczylem pod inny kabel wszystko wporzadku, komputer dziala wszystkie stery zainstalowane :)

Igorrodz
komentarz
komentarz

Pięknie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.